Zahradnictví v Rakousku u Vídně



Stránky: 1,  2   
Jarda od Brna - (1) - 155.235 (?) 
9.4.2018 8:53, zobrazeno: 7612x

Tuto sobotu se chystáme autobusem na výlet po zahradnictvích a zahradních centrech do Rakouska. Pojedeme z Brna přes Mikulov do Vídně. O některých zahradních gardencentrech jako Starkl a Bella Flora ve Vídni víme. Pokud znáte něco dalšího prosím o informaci. Někde tam má být i školka kde množí asiminu PAW PAW a jedlé velkoplodé dříny, nevíte nědko víc? Pěkný den Děkuji Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 9.4.2018 9:08

Před Vídní odbočte doprava do Tullnu, zahradnictví Praskac. Je to to nejlepší, co jsem v Rakouku viděl. Má i eshop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.235 (?), 9.4.2018 12:06

Děkuji. Díval jsem se do mapy, Tulln je kousek od Vídně a do Brna by se dalo odtud vrátit přes Znojmo. Na e-shop se podívám, máte nějaké zkušenosti? Pěkné odpoledne Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 9.4.2018 13:05

Na eshop se vždy jen podívám, co mají a pro kytku si zajedu, jsem rovněž z Brna.

Velikost rostlin je asi dvojnásobná proti tomu, co se prodává u nás, ale cena bohužel taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.198 (?), 10.4.2018 6:28

Pěkný kytky a cena, no něco málo pokud to moc chci tak asi koupím (nesmím chtít, ale všechno), utěšuji se tím, že máme malé příjmy a ceny jsou takové jaké jsou. Navíc jsem byl v týdnu u Brabce a levně tam nebylo ani náhodou. Skoda, že se nikdo neozval na tu asiminu a velkoplodý dřín, má to být někde celkem blízko u našich hranic.. Pokud by někdo chtěl jet s námi tuto o sobotu po rakouských zahradnictvích máme ještě pár míst volných - trasa Brno, Mikulov, Vídeň,Tulln, Znojmo, Brno. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 10.4.2018 8:15

Dříny a asiminu mají kousek od hranic Školky Schreiber, Poysdorf.

Má rovněž WWW stránky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.235 (?), 10.4.2018 8:55

Pane Jančo, děkuji za informace, díval jsem se na stránky, kromě běžných ovocných stromků jsou tam mandloně, jedlé kaštany, oškeruše, kiwi, dříny, moruše, vinnou révu, dělají i kurzy řezu. Mají e-shop s cenami. A hlavně je to kousek za hranicemi. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 244.99 (?), 17.4.2018 11:26

Tak jak dopald váš sobotní výlet, co jste kde viděli a nakoupili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 18.4.2018 22:13

Dobrý večer, zájezd nám dopadl perfektně. Navštívili jsme zahradnictví ve Vídni ve čtvrti Kagran a Starkla a Praskace v Tullnu,. Všude plno perfektních rostlin, ale také hodně nakupujících rakušáků. Ve Vídni jsme v botanické zahradě navštívili burzu, kde sazenice a další rostliny prodávali i menší pěstitelé a amatéři a to včetně kuriozit. Hodně nás tlačil čas, víc se toho nezvládlo. Něco málo jsme i koupili, sazenice lilků, venkovní orchideje,  trvalky, koření, citrusy, vavřín... Asiminy byly bohužel hodně vyprodané a zbytek tak kolem 30cm, aktinidie zbytek toho co asi loni neprodali, nevybral jsem si, čkal jsem víc, podivám se po zahradnictvích v Brně. Děkuji za podněty. V květnu 18.-21. mají být ve skleníku Schoenbrunn Citrusové dny-kdyby někdo jel přidal bych se, dostali jsme leták na burze v Botanické zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 28.8.2018 6:43

Neplánujete někdo tento víkend podívat se na Zahradnický veletrh v Tullnu v Rakousku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika