Nákup semen pro pěstování zeleniny



host - 4.7 (?)
24.10.2013 12:20

...zakaz? a bude platit len v noci, alebo aj cez den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 4.7 (?), 24.10.2013 12:20

...zakaz? a bude platit len v noci, alebo aj cez den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 24.10.2013 13:21

Teď se po Evropě podepisuje petice, která proti tomu vystupuje. Třeba to neprojde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 25.10.2013 9:04

Kdyby někoho zajímaly podrobnosti, včetně zmíněné petice, zde je odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.44 (?), 24.10.2013 12:32

Vyhledávat odkazy umím velmi dobře. Předpokládal jsem (špatně), že na můj dotaz bych mohl dostat konkrétní odpověď. Internetových prodejců semen existuje celá řada - proto mě zajímal odkaz, který by doporučil člověk, který s něčím takovým má osobní zkušenost, tj. koupil semena a ty mu skutečně vyrostla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 24.10.2013 12:43

Musíte pátrat po výrobcích osiva, ne prodejcích. A taky dávat pozor na datum expirace. Za sebe mám velmi dobrou zkušenost s firmou SEMO, vyklíčilo vždycky to, co mělo.

K tomu získáváni vlastních semen - pro potřebu zahrádkáře by stačila vždycky jedna ž dvě rostliny, takže si nemyslím, že by tazatel musel mít záhony plné dvouleté kvetoucí zeleniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 24.10.2013 13:39

Konkretni odpoved jsem Vam dal. Koupil jsem pres internet semena (rimsky salat) a skutecne mi vyrostl (salat). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 24.10.2013 14:22

Asi najspolahlivejsie je kupit v obchode od hodnoverneho vyrobcu. Uz sa to tu spominalo. Azda aj z internetu ak je to v original baleni. Najmenej doverihodne su internet firmy, ktore to predaju vo vlastnych igelitovych sackoch a oznacia skoro necitatelne fikskou co za semena tam su. Na jedneho velkopredajcu semien od vymyslu sveta si spominam... je firma kpr. No ale moc ju na tomto fore nechvalili. Je pravda ze net vsetko predrazi. Postovne balne. Ale ak chce niekto specialitku od fi z noveho zelandu, net je skoro jediny sposob ako to zadovazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 24.10.2013 14:18

Pokud bych nakupoval v České republice přes internet, tak bych kupoval na dobrasemena.cz. je to vlastně internetový obchod napojený přímo na mého nejoblíbenějšího dodavatele semen SEMO Smržice. Semena přes internet nakupuji jedině ze zahraničí, česká s velkým sortimentem (Čtyřlístek) mám 10 minut od domu.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.44 (?), 25.10.2013 9:38

Děkuji za odpovědi. V mém okolí žádná prodejna semen není, takže odkaz na dobrasemena určitě využiji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.1.2014 13:44

Řeším problém kde a od kterého distributora nakoupit semínka rajčat. Loni jsme měli Start F1 ze tří zdrojů, a každé se chovalo jinak. Jeden zdroj byly archivní semínka označené na pytlíčku kody klonů jejichž křížením F1 vzniklo a dopsaná poznámka komerčního názvu Start. Pak jsme měli od NohelGarden a od Semo Smržice Start_S F1. Jenže jak se v průběhu pěstování ukázalo, tak v jednotlivých užitých šaržích byly pozorovatelné rozdíly. Nejzásadnější bylo to, že jeden z klonů namrznul už při zářijovém ochlazení, ale zbývající dva klony vegetovaly venku až do 17. listopadu. takže bych potřeboval sehnat ten klon, co nepraská a nenamrzá. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika