Kam letos pro vysokokmeny?



host - 182.227 (?)
8.10.2019 19:42

Hledáte někoho, kdo má slušný sortiment, takže nechcete 30 stromků ve dvou, třech odrůdách. Pochybuju, že 30 odrůd vysokokmenů seženete na jednom místě. Ani na dvou, ale ani na třech. Vysokokmeny v podstatě mají školky a prodejci opravdu jen okrajově. Jsou natolik vysoké, že jsou prakticky neprodejné. Věřte, že ti, co chtějí vysokokmeny, si ve skutečnosti koupí čtvrtkmen, výjimečně polokmen. I ten je pro většinu lidí vysoký.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 41.2 (?), 3.10.2019 19:29, zobrazeno: 3317x

Bral jsem vždycky z Arbie Malenovice vysokokmeny. Letos tam VK skoro nejsou, zahradnictví změnilo majitele.

Máte někdo nejaký nápad kde letos na Moravě (okres Blansko) nakoupit osobně ze slušného sortimentu prostokořenné stromy?

Diky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.196 (?), 8.10.2019 9:55

Tak jinak, zahradnictví které produkují ovocné stromky na Blanensku?

Znám Vanovice, Šebrov, Boskovice. Nejaká další někdo neví?

Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 8.10.2019 13:45

Je to poněkud jinak, než píšete. Ovocné stromky produkují ovocné školky, zahradnictví ovocné stromky prodávají. Vysokokmeny na blanensku také nabízí Ing. Stanislav Boček, Hluboké u Kunštátu 3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.196 (?), 8.10.2019 17:48

Pardon, samozřejmě jsem nechtěl tvrdit že produkují, stačí že prodávaji a maji slušný sortiment. Ale o to přece vubec nejde. Potřebuju letos okolo 30 stromků a příští rok taky atd. Nejde mi o pár proutků.

Na pana Bočka jsem koukal, pořád nemá veřejnou nabídku. Loni jsem si tam nevybral.

Teoreticky bych mohl zajet az nekam do okresu Svitavy, jsem z Letovic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 8.10.2019 19:42

Hledáte někoho, kdo má slušný sortiment, takže nechcete 30 stromků ve dvou, třech odrůdách. Pochybuju, že 30 odrůd vysokokmenů seženete na jednom místě. Ani na dvou, ale ani na třech. Vysokokmeny v podstatě mají školky a prodejci opravdu jen okrajově. Jsou natolik vysoké, že jsou prakticky neprodejné. Věřte, že ti, co chtějí vysokokmeny, si ve skutečnosti koupí čtvrtkmen, výjimečně polokmen. I ten je pro většinu lidí vysoký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.10.2019 11:35

Jestli potřebujete tolik vysokokmenů, je lepší s předstihem 2 let zavola, zajet nebo napsat do školky, kde se ovocná sadby pěstuje a domluvit si napěstování smluveného počtu stromků. Vyberete si podnož (asi A2) i odrůdy, které nabízejí. Sázíte-li vysokokmeny, je to akce na desítky let,  přemýšlet, že někde náhodou narazíte na prodejnu se slušným sortimentem vysokokmenů, je bláhové. Tím spíš, že hodláte jet nejdál na Svitavsko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.28 (?), 9.10.2019 13:06

A2 mi nerastie az tak bujne ako som cakal, neviem ci je to len moja skusenost ale semene podpniky u mna rastu viditelne silnejsie ako A2...tristan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.10.2019 13:20

Mně taky ne, ale školkaři tyto podnože mají, semenáče obvykle ne. V kombinaci s bujnou odrůdou na nich v Letovicích narostou slušné stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.196 (?), 9.10.2019 17:23

Taky uz me napadlo že si je budu dělat sám na semenáčích, ale chtěl sem se tomu vyhnout z časovych důvodů. Místa mam dost. Pak by mi stačilo koupit asi PK, ty si dát k domu kde je oploceno a brát z nich rouby. Používám kvůli dlouhověkosti a protože sad je v otevřené krajině kam se dostanou i daňci.

Na obrazku je část sadu se starou jabloní a zbytkem slivoní. Roubuju tam na výmladky, daří se i hrušně na hloh.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika