Chci koupit stromky v perfektním stavu



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
5.5.2019 19:38

Ja mám dobrú skúsenosť s Agrofruct Čierna Voda. Na jeseň som od nich kupoval nektarinku Venus na podpníku GF677 a tak bohatý koreňový systém je vidieť málokedy. Teraz mám na nej asi 30 cm prírastky a stále bujne rastie. Takisto veľmi dobré ceny a kvalitné výpestky má p. Šoka v Krakovanoch. Marhule na myrobalánoch rastú ako z vody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 5.5.2019 19:38

Ja mám dobrú skúsenosť s Agrofruct Čierna Voda. Na jeseň som od nich kupoval nektarinku Venus na podpníku GF677 a tak bohatý koreňový systém je vidieť málokedy. Teraz mám na nej asi 30 cm prírastky a stále bujne rastie. Takisto veľmi dobré ceny a kvalitné výpestky má p. Šoka v Krakovanoch. Marhule na myrobalánoch rastú ako z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.246 (?), 5.5.2019 20:17

Já mám výborné zkušenosti z firmou Stape Vajda z Čaklova, sice jsou celkem z ruky, ale stromky i keře poslali v perfektní kvalitě, bylo to u mě tuším za dva dny. Vše se chytlo a prosperuje, na podzim chystám další objednávku. Opačné zkušenosti mám z Uherským Ostrohem, nektarinka přišla téměř mrtvá, větvičky olámané... Spomyšl u mě v pohodě, pouze se domnívám, že místo broskve přišla nektarinka, což mi ani moc nevadí, ale stávat by se to nemělo, jinak všechny stromky co přišly (cca 5) v pořádku, rostou :-) Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.168 (?), 5.5.2019 22:54

Asi před čtyřmi lety jsem kupovala stromky od pana Radima Peška z ovocné školky v Bojkovicích. Přišly pečlivě zabalené a kvalitní, bez problémů se ujaly a rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.83 (?), 6.5.2019 8:20

Na podzim jsem kupoval stromky a keřové rybízy v zahradnictví v Brně v Králově Poli. Pěkné siné výpěstky, nyní vše dobře raší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.185 (?), 6.5.2019 22:28

Na záhrade mám zatiaľ vysadené stromčeky z Čaklova, Sabinova, Bojkovíc, Spomyšla a Strážnice. Doposiaľ to boli všetko kvalitné stromčeky, ak nebudem brať do úvahy možné zámeny u Spomyšla.  Súhlasil by som asi s názorom, že menej problémov je pri nákupe u škôlkárov... Tiež som sa ohľadne nákupov inšpiroval na tomto fóre a kupoval som tam, kde to ostatní skúsenejší odporúčali. Možno by som mohol skúsiť ešte Litenčice a ešte takmer určite nakúpim v Strážnici. Stanleyho na myrobaláne mám z Čaklova a rastie krásne, 1-1,5 m prírastky v sezóne po vysadení. Williamsovu som zhodou okolností mal tiež z Čaklova, na hruškovej plánke, bola kvalitná, ale odišla mi na asfyxiu, zasadil som ju do takého hnusného žltého ílu, som to dosť podcenil, zrejme moja začiatočnícka chyba. Síce vyrašila, vyrástlo pár lístočkov a potom to vzdala. Už som ju viackrát ani nezháňal - to nebude hruška do mojej polohy a pôdy. Clappova z Čaklova na plánke bola tiež kvalitná ako Williamsova, na rozdiel od Williamsovej aj prežila minulý rok a tento rok už vyzerá veľmi dobre, zdá sa, že bude rásť o dosť lepšie ako minulý rok. Charneuská z Bojkovic na plánke sadená teraz na jar - zatiaľ veľmi milo prekvapuje. Až začínam špekulovať, či na sadenie hrušiek predsa len nie je lepšia jar ako jeseň, keď porovnávam Charneuskú vysadenú teraz na jar a Clappovu vysadenú na jeseň 2017. Uvidíme akú bude mať túto sezónu Charneuská, možno sa bude tiež rok rozkukávať?!? Ale vyzerá tak, že od samotnej výsadby je viac "akčnejšia" oproti Clappovej. Ja na kúpu Stanleyho a Williamsovej môžem odporúčiť Čaklov, aj keď teda mne Williamsova z Čaklova zahynula, ale to bola moja chyba. Igor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika