Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na záhrade mám zatiaľ vysadené stromčeky z Čaklova, Sabinova, Bojkovíc, Spomyšla a Strážnice. Doposiaľ to boli všetko kvalitné stromčeky, ak nebudem brať do úvahy možné zámeny u Spomyšla.  Súhlasil by som asi s názorom, že menej problémov je pri nákupe u škôlkárov... Tiež som sa ohľadne nákupov inšpiroval na tomto fóre a kupoval som tam, kde to ostatní skúsenejší odporúčali. Možno by som mohol skúsiť ešte Litenčice a ešte takmer určite nakúpim v Strážnici. Stanleyho na myrobaláne mám z Čaklova a rastie krásne, 1-1,5 m prírastky v sezóne po vysadení. Williamsovu som zhodou okolností mal tiež z Čaklova, na hruškovej plánke, bola kvalitná, ale odišla mi na asfyxiu, zasadil som ju do takého hnusného žltého ílu, som to dosť podcenil, zrejme moja začiatočnícka chyba. Síce vyrašila, vyrástlo pár lístočkov a potom to vzdala. Už som ju viackrát ani nezháňal - to nebude hruška do mojej polohy a pôdy. Clappova z Čaklova na plánke bola tiež kvalitná ako Williamsova, na rozdiel od Williamsovej aj prežila minulý rok a tento rok už vyzerá veľmi dobre, zdá sa, že bude rásť o dosť lepšie ako minulý rok. Charneuská z Bojkovic na plánke sadená teraz na jar - zatiaľ veľmi milo prekvapuje. Až začínam špekulovať, či na sadenie hrušiek predsa len nie je lepšia jar ako jeseň, keď porovnávam Charneuskú vysadenú teraz na jar a Clappovu vysadenú na jeseň 2017. Uvidíme akú bude mať túto sezónu Charneuská, možno sa bude tiež rok rozkukávať?!? Ale vyzerá tak, že od samotnej výsadby je viac "akčnejšia" oproti Clappovej. Ja na kúpu Stanleyho a Williamsovej môžem odporúčiť Čaklov, aj keď teda mne Williamsova z Čaklova zahynula, ale to bola moja chyba. Igor 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika