Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ne. Samozřejmě jsem se nad tím zamyslel, ale skutečně ne. Ani zastínění, ani herbicidy, ani přemokření půdy, ani vysušení po výsadbě nehrozí. Vysadil jsem už cca tak na 80 stromků, vím, jak je sázet a jak se o ně postarat. Z nich tak s 10-15 jsem měl problém. Ano, u části z nich může být chyba na mé straně, ale o tom jsem věděl a počítal s tím, že moje akce s podzimním nákupem a jarním sázením může být riziková. Nicméně v dalších letech jsem potřeboval několik doplnit, a tam už byl postup naprosto vzorový. A jak říkám, příznaky vysušení byly už po nákupu. S poškozením u prodejce jsem si jistý. Kupoval jsem např. na jaře 4 mandloně, z nichž 3 se nádherně rozjely, a 1 ani nevyrašila. Zmiňovanou hrušeň - tam asi byla poškozena celá várka. Zmiňovaná slivoň byla při zastřihnutí (ihned po zasazení) prokazatelně usychající od konců větví a vrcholu. Proto bych rád tip na prodejce, za kterého se můžete zaručit, že má kvalitní výpěstky a o vyryté stromky se na prodejně vzorně stará. Konkrétně u hrušně abych měl jistotu, že po zasazení normálně poroste. Ještě jsem neměl hrušeň (chovají se tak pouze hrušně), která by po zasazení vyhnala třeba byť jen 50cm výhony, a to jsem jich zasadil už 10. Vždy rok dva živoří, až pak začnou trochu normálněji růst. sad

IH: děkuji za tip, z Brna to není až tak daleko, to by šlo.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika