Zničený (suchý) trávník



Morfeuss - (5) - 44.28 (?) 
6.4.2017 14:28, zobrazeno: 5627x

Dobrý den,

prosím Vás o radu, co se zničeným trávníkem viz foto. Po odtání sněhu se mně na trávníku objevily úplně suché fleky, jako spálené. Trávník je úplně suchý, je z něj úplné seno. Před zimou byl trávník v dobré kondici a souvisle zelený bez známek poškození. Jedná se nějakou plíseň nebo jiné poškození? Mám tyto plochy ošetřit nějakou chemií nebo takto poškozená místa odstranit a znovu vyset?

Děkuji za radu

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Detail
Detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 6.4.2017 14:33

Solili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Morfeuss - (5) - 224.6 (?), 6.4.2017 16:21

Nesolili, na zahradě vůbec a už vůbec ne na trávě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.133 (?), 12.4.2017 10:15
Zdravím, přiznám se, že místy (také u obrubníku) mám stejný problém. Radu bych uvítal také, ale vidím to na nutné nové vysetí, což mi pěkně štve... I ta půda je tvrdá jako beton.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.198 (?), 12.4.2017 11:24

Ahoj.

Napadá mě, že podobně jsem kdysi měl trávník po sněhové zimě, kde byla hromada a chc..li na to psi.O plísni sněžné nemluvě.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.204 (?), 12.4.2017 19:05
Dobry den, dle foto to vypada na plisen sneznou. Casto se vyskytuje takhle u chodniku, protoze jak se hrabe snih tak podel cesty vznikaji vetsi vrstvy snehu, ktere pak dele odtavaji a snih lezi na travniku dlouho. Dale se vyskytuje na mistech, kde se pres zimu po travniku chodi. Muze se ale objevit i mimo tyto mista. Pokud Vam nevadi chemie, pak muzete preventivne na podzim travnik osetrit fungicidy. Ja osobne pouzivam a doporucuji prirodni pripravky. Nechci zde delat reklamu - lze dohledat. Take je dulezite na zimu travnik dostatecne vyhnojit hnojivem s prevahou drasliku. Zase doporucuji organicke (organicko-mineralni) hnojivo. Cim dele ho budete pouzivat tim lepsi bude vegetacni vrstva a travnik. Coz se o mineralnich (chemickych) hnojivech rici neda. Ale to uz je kazdeho rozhodnuti. Takto poskozena mista doporucuji vyhrabat, rozhodit travni semeno a prikryt vrstvickou travnikoveho (bezplevelneho) substratu + Prihnojit. Jinak doporucuji travnik piskovat. Pokud je vegetacni vrstva utuzena a tvrda (lze vyzkouset zapichnout vidle) je to spatne a s travnikem budete mit problemy porad. Dnes uz se lidi naucili provadet vertikutace, ale piskovani zcela opomijeji. Pritom je to to nejlepsi co pro travnik muzete udelat. O piskovani travniku tady jiz bylo taky hodne napsano. Kazdopadne doporucuji piskovat kazdy rok a pokud to spojite s aerifikaci provudusnenim vegetacni vrstvy dutymi hroty bude to jeste lepsi. Pisku neni nikdy dost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.118 (?), 26.4.2017 18:30

Nene na plíseň sněžnou to rozhodně nevypadá. O té něco vím a stekný problém mám i já. Je to totálně přeschlá tráva, ale proč?? po zimě?? Nedává to smysl. Plíseň potřebuje vlhko, to tady vidět není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika