Zná někdo správný název těchto javorů?



roman_svoboda - (5)
15.5.2007 17:40

Díky moc za pomoc, prošel jsem si to. Na našem internetu jsem nic podobného nenašel.

Spíše bych to viděl na tyto druhy:

A. pseudoplatanus 'Nizetii' místo A. pseudoplatanus 'Prince Camille de Rohan". Rozdíl je ale minimální, je to jen spíš dojem, ovlivněný kvalitou fotek. Budu hledat dál.

A. negundo 'Aureomarginatum' namísto A. negundo 'Variegatum'. Nemáme totiž červené stonky listů a barva je taky více do žluta.

Přikládám fotky na porovnání.

A. pseudoplatanus 'Nizetii'
A. pseudoplatanus 'Nizetii'
A. pseudoplatanus 'Prince Camille de Rohan
A. pseudoplatanus 'Prince Camille de Rohan
A. negundo 'Aureomarginatum'
A. negundo 'Aureomarginatum'
A. negundo 'Variegatum'
A. negundo 'Variegatum'
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
roman_svoboda - (5), 14.5.2007 21:40, zobrazeno: 4887x

Mám na zahradě dva okrasné javory, koupil jsem je vloni v Polsku. Bohužel jsem si tenkrát nenapsal přesný název, může mi někdo poradit? 

První má velké listy, tmavě zelené se světlým žíháním - viz foto. Zmavě zelená postupem roku přechází dohněda. Z květů vznikají klasické nosy. Nejbližší název jsem na internetu našel Acer platanoides "Drummondii" (Javor mléč), ale neodpovídá barva listů.

Druhý má drobné listy žlutozelené - (viz foto), květy byly zvláštní visící trsy "provázků". Nejpodobněji mi připadal na internetu Acer negundo "Flamingo" (javor jasanolistý), ale opět barva listů je jiná.

Doufám, že se mi podaří vložit fotografie v pořádku. Děkuji za pomoc.

Javor mléč 1
Javor mléč 1
Javor mléč 2
Javor mléč 2
Javor mléč 3
Javor mléč 3
Javor jasanolistý 1
Javor jasanolistý 1
javor jasanolistý 2
javor jasanolistý 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.229 (?), 15.5.2007 11:03
První se asi jmenuje Acer pseudoplatanus Prince Camille de R, druhý je A.negundo Variegatum. Zkuste si zadat do vyhledávače na google PFLANZENKATALOG. klikněte hned na první odkaz, zvolte si jazyk a hledejte. V katalogu  stromů je seznam všech javorů i s fotkami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
roman_svoboda - (5), 15.5.2007 17:40

Díky moc za pomoc, prošel jsem si to. Na našem internetu jsem nic podobného nenašel.

Spíše bych to viděl na tyto druhy:

A. pseudoplatanus 'Nizetii' místo A. pseudoplatanus 'Prince Camille de Rohan". Rozdíl je ale minimální, je to jen spíš dojem, ovlivněný kvalitou fotek. Budu hledat dál.

A. negundo 'Aureomarginatum' namísto A. negundo 'Variegatum'. Nemáme totiž červené stonky listů a barva je taky více do žluta.

Přikládám fotky na porovnání.

A. pseudoplatanus 'Nizetii'
A. pseudoplatanus 'Nizetii'
A. pseudoplatanus 'Prince Camille de Rohan
A. pseudoplatanus 'Prince Camille de Rohan
A. negundo 'Aureomarginatum'
A. negundo 'Aureomarginatum'
A. negundo 'Variegatum'
A. negundo 'Variegatum'
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika