Založení trávníku bez orby, na jaře



host - 44.1 (?)
23.3.2017 13:03

Děkuji Martine, budu se radami řídit :) S prvním pokosením mám ještě chvíli počkat?  Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 44.1 (?), 23.3.2017 10:10

Zdravím Vás Martine, posílám tedy fotky trávníku zakládaného na podzim. Vůbec není tak kompaktní, jak bych potřeboval. Ale teď mě trápí ten plevel. Převažuje Vlčí mák. Jde trávu posekat, nechat ji odnožit a někdy v průběhu sezóny použít Bofix?  Díky zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 23.3.2017 10:10

Ještě širší pohled.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 23.3.2017 11:26

Jednoleté dvouděložné neřešte = sekání jim nedovolí vysemenit se a stříkat herbicid na něco, co nepřezimuje je luxus. Určete si druhy plevelů vytrvalých a podle míry výskytu je omezte vypichováním (smetanky, jestrábník, chudobky,...).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 23.3.2017 12:49

Zdeňku, co se plevele týče tak bych jej nyní rozhodně neřešil postřikem, sekat, hnojit a sekat. Na vytrvalejší druhy bych já šel ručně :-). Pokud Bofix tak až bude teplo, stejně by nyní moc nefungoval, trávník bude jednak starší a řešte třeba jen lokálně opravdu to víceleté, odolné, pampelišky apod.

Doporučuji však plošné přesetí, ideálně pak posypat substrátem a lehce utužit, jednak Vám to může trochu pomoci v boji s plevelem, jelikož ta holá místa většinou rychleji zarostou plevelem než trávou. Pokud to necháte takto a budete sekat, tak než holá místa zarostou odnožováním bude chvíli trvat a trávník bude dlouho nekompaktní a nemusíte se pak ani v létě dočkat hezkého trávníku. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 23.3.2017 13:03

Děkuji Martine, budu se radami řídit :) S prvním pokosením mám ještě chvíli počkat?  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 24.3.2017 11:40

Podle obrázku bych klidně počkal, ale když budete mít opravdu ostrou sekačku tak bych nyní max. zastřihnul "konečky". Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lyky - (4) - 83.129 (?), 28.3.2017 9:11

resil jsem totoznou vec, vahal jsem mezi orbou a rotavatorem, nakonec rotavator, sice drina, ale vysledek velmi dobry - cca 15 cm hluboka vrstva nakyprene hliny...

ted vaham, jestli vyhrabat ty chuchvalce stare uslche travy, nebo to zavalcovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika