Zalozeni travniku



host - 151.61 (?)
29.8.2016 15:54

S rytím a mísením jsem zatím na druhém konci zahrady. Až se dostanu k domu, pásy kolem terasy a budoucí cesty po zahradě (k sušáku, zahradnímu domku) tedy udělám 50 - 50. Ještě jednou děkuji za rady a čas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 151.61 (?), 29.8.2016 15:54

S rytím a mísením jsem zatím na druhém konci zahrady. Až se dostanu k domu, pásy kolem terasy a budoucí cesty po zahradě (k sušáku, zahradnímu domku) tedy udělám 50 - 50. Ještě jednou děkuji za rady a čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.233 (?), 31.8.2016 21:44

Dotaz jsem zadal i do tématu zahradní technika. Po přečtení zdejší diskuze bych zde mohl najít taky odpověď na můj dotaz, jestli je na promísení půdy a písku vhodný rotavátor. 

Petr P.

------------------

Dobrý večer, oživím diskuzi. U naší novostavby chci založit nový trávník. Je toho asi 300 m2. Před osetím potřebuji půdu zlehčit. Na celé ploše mám rozprostřenou vrstvu písku, ale... snažil jsem se dnes promísit půdu s pískem a po přerytí nějakých 30 m mě chytla záda. Bolí to a nechci riskovat větší průšvih. Napadlo mě si pomoci nějakou technikou. Jsem z většího města, půjčoven zahradní techniky je tu dostatek. Co bych si na to promíchání půdy s pískem měl půjčit? Chci promíchat horních asi 15-20 cm půdy s vrstvou písku, poměr by byl 60/40 až 50/50 jak to vyjde. Ten mechanický pomocník by se tak měl umět dostat do hloubky 20-30 cm. Ta vrstva půdy není ztvrdlá, je rozprostřená kolem domu asi 2 měsíce a slehla díky dešťům v červenci a srpnu, ale nic hrozného si myslím. Rýt šlo bez extra námahy.

PP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 1.9.2016 8:04

Dobrý den,

pokud to není moc udusané chozením atd, tak silnější rotovátor stačí, je to navíc lepší než rýč.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.61 (?), 21.9.2016 11:20

Dobrý den,

tak mám od soboty zaseto. Rád bych se zkušených zeptal, jak zalévat a také jak přitom semenům moc neublížit.

Od soboty u nás nepršelo, něco málo podle radaru spadlo dnes dopoledne. Včera jsem přijel odpoledne z práce a díky poměru 60/40 až 50/50 (půda/písek) byl povrch suchý, mj. i díky větru, který to zdatně vysušuje. Bojím se tak, aby mně semena nezaschla a já na jaře nemusel znovu sít. Zalévám nyní ráno kolem 5.00 hod a potom odpoledne kolem 15.00 hod. Vícekrát to přes den nedám a na noc je to podle mě zbytečné, protože po západu slunce se sníží teplota, přestává foukat a zvýší se vzdušná vlhkost. Povrch tak zůstává vlhký.  Voda je po zalévání max. do 5 cm hloubky, což mi přijde na těch prvních pár týdnu pro naklíčení jako dostačující.

Také mě trápí zalévání z pohledu vstupu na čerstvě osetou plochu. Co jsem na internetu našel, na čerstvě osetý trávník by se nemělo vstupovat. To u mě ale nepřichází do úvahy, protože hadicí s kropícím nástavcem dosáhnu tak max. 5 m a bez vstupu na pozemek bych nedokázal celou osetou plochu pořádně zalít. Stopy po vstupu moc nedělám, jsou jen vidět vtlačené podrážky bot. Bojím se ale, že až semena začnou klíčit, tak tím, že na ně stoupnu je zničím. Snad to nebude ale tak hrozné, měly by se vtlačit do půdy a přežít to.

Jak jste řešili zalévání nově založeného trábvníku Vy?

Jak jste zalévali, když jste u toho museli vstoupit na čerstvě osetou plochu?

Děkuji předem za názory a pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.220 (?), 21.9.2016 11:42

Mela jsem zasetý trávník i na místech, kudy se muselo chodit a osvědčila se mi kari síť - ze zbytků se položí chodníček. Hlavní tlak jse přes dráty. Po odstranění jsou dráty vidět, ale rychle se trávník zapojí.  EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 21.9.2016 11:54

Proto zaseju polovinu zahrady na podzim a druhou na jaře.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 21.9.2016 13:39

Zálévat tak aby se nevytvářely kaluže, snažit se co nejvíce napodobit lehký déšť, závlaha nesmí být prudká. Provlhčení z počátku do 5 cm je OK. Vítr hodně vysušuje, pokud svítí sluníčko tak možná i lehce večer. Sice je rosa, ale ta namočí max. pár mm, záleží jak hluboko osivo máte. Pokud občas zavlažíte i více tak to nebude na škodu, jelikož Vám pak trochu pomůže vzlínavost. Pokud zaléváte jak píšete, tak v tuto dobu již osivo nezaschne, nebo jen úplné minimum. 

Ten nápad s kari sítí co zde někdo popisuje je zajímavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.233 (?), 29.10.2016 15:35

Zdravím. 

Uplynulo 6 týdnů od zasetí travního semene. Plochu mám rozdělenou na 2 části - před domem (cca 30 m2) a podél domu a za domem (cca 270 m2).  Použil jsem travní směs ze Šlechtitelské stanice Větrov. Půda je u nás černozem, pomocí kultivátoru jsem ji namíchal ve vrstvě 25 - 30 cm v poměru cca 60:40 s pískem. Použil jsem ostrý betonářský písek frakce 0 - 2 mm. Vpředu před domem je to orientované na S, mám zde směs VV6/1. Podél domu a vzadu mám směs VV4/1, orientace je na J a Jz.  Sel jsem do kříže pomocí secího stroje. Mám zde několik lysých míst, kde semena zaschla, na jaře to doseju, resp. tráva je zde velmi velmi řídká. Zaléval jsem 2x denně, ráno před odjezdem do práce kolem 04.00 hod a poté po příjezdu z práce v cca 15.00 hod. Na ty první 3 týdny jsem si kvůli tomu posunul pracovní dobu:) Občas jsem zalil i na večer. Zaléval jsem tak, aby bylo mokro do 5 cm. Kvůli zalévání jsem musel do trávníku vstupovat, snažil jsem se stoupnout vždy na jiné místo. Nyní není poznat, kam jsem šlapal. Na jaře budu muset půdu znovu udusat a někdy i dorovnat. Přestože jsem půdu v rámci výsevu pečlivě uválel, je teď poměrně snadné v ní znovu udělat i hlubší šlápotu a na některých místech se propadla o víc jak 1 cm. V týdnu trávník ještě jednou naposled před zimou poseču a pohnojím podzimním hnojivem. Zase se mu budu věnovat na jaře. Trávník je hustý, nemine mě vertilulace. Moc děkuji všem, co mi pomohli radou, zejména MartinoviS.

Připojuji i pár fotek.

Libor

Trávník - vpředu
Trávník - vpředu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.233 (?), 29.10.2016 15:38

Poslední fotka.

Trávník vzadu za domem.
Trávník vzadu za domem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 31.10.2016 9:00

Dobrý den,

dobrá práce, vypadá to velice slušně. Gratuluji. Máte tak dle fotky i poměrně málo plevelů, což ovlivnil i termín výsevu.  Klidně bych jej již lehce posekal, zarovnal výšku. Pokud má stéblo min. 5-6 cm, tak můžete sekat. Je lepší nyní zastřihnou klidně jen "konečky", nový trávník je na seč docela citlivý, proto zkracovat postupně. Nyní je přes den hezky, ke konci týdne má pršet, proto bych navíc po seči pohnojil podzimním hnojivem. Bude to lepší než to sekat třeba za 14 dní, již má být docela chladno tak to stejně moc neporoste a sekat když jsou mrazíky také není to pravé ořechové. Jediné co Vás tam bude asi trápit budou nálety z okolí. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika