Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím. 

Uplynulo 6 týdnů od zasetí travního semene. Plochu mám rozdělenou na 2 části - před domem (cca 30 m2) a podél domu a za domem (cca 270 m2).  Použil jsem travní směs ze Šlechtitelské stanice Větrov. Půda je u nás černozem, pomocí kultivátoru jsem ji namíchal ve vrstvě 25 - 30 cm v poměru cca 60:40 s pískem. Použil jsem ostrý betonářský písek frakce 0 - 2 mm. Vpředu před domem je to orientované na S, mám zde směs VV6/1. Podél domu a vzadu mám směs VV4/1, orientace je na J a Jz.  Sel jsem do kříže pomocí secího stroje. Mám zde několik lysých míst, kde semena zaschla, na jaře to doseju, resp. tráva je zde velmi velmi řídká. Zaléval jsem 2x denně, ráno před odjezdem do práce kolem 04.00 hod a poté po příjezdu z práce v cca 15.00 hod. Na ty první 3 týdny jsem si kvůli tomu posunul pracovní dobu:) Občas jsem zalil i na večer. Zaléval jsem tak, aby bylo mokro do 5 cm. Kvůli zalévání jsem musel do trávníku vstupovat, snažil jsem se stoupnout vždy na jiné místo. Nyní není poznat, kam jsem šlapal. Na jaře budu muset půdu znovu udusat a někdy i dorovnat. Přestože jsem půdu v rámci výsevu pečlivě uválel, je teď poměrně snadné v ní znovu udělat i hlubší šlápotu a na některých místech se propadla o víc jak 1 cm. V týdnu trávník ještě jednou naposled před zimou poseču a pohnojím podzimním hnojivem. Zase se mu budu věnovat na jaře. Trávník je hustý, nemine mě vertilulace. Moc děkuji všem, co mi pomohli radou, zejména MartinoviS.

Připojuji i pár fotek.

Libor

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika