Založení trávníku



host - 95.33 (?)
10.5.2012 11:44

V pondělí jsem trávník posekal bofixem a jelikož se v trávníku objevuje dost hojně Kokoška pastuší tobolka, potřeboval bych radu, zda mohu i s kokoškou posekat?? Nebude semenit a tím zaplaví celou zahradu? Škubat ho z půdy by bylo tedy časově velice náročné...

Děkuji moc za radu

Tomáš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 95.33 (?), 10.5.2012 11:44

V pondělí jsem trávník posekal bofixem a jelikož se v trávníku objevuje dost hojně Kokoška pastuší tobolka, potřeboval bych radu, zda mohu i s kokoškou posekat?? Nebude semenit a tím zaplaví celou zahradu? Škubat ho z půdy by bylo tedy časově velice náročné...

Děkuji moc za radu

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.33 (?), 10.5.2012 14:22

Samozřejmě jsem bofixem nesekal, ale postříkal blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.134 (?), 17.5.2012 23:41

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o zodpovězení dvou otázek. Založil jsem trávník (zakládám na více místech postupně) a chtěl bych se zeptat.

a) Měl by vypadat takhle nový trávník po 16ti dnech? Příjde mi to místy řidké. b) Místa bez trávy mám už teď dosít dosít nebo ještě počkat a dát semínkům čas? Semínka na prázdných místech ještě jsou, ale bohužel bez klíčků.

Použitá směs je hříštní hobby od firmy AROS a taky je pravdou, že trávník nebyl založen předpisově, spodní vrstva je směs kamení a hlíny (žadný jíl), co byla vybagrovaná pod zámkovou a horní vrstva je asi 10 cm proházená hlína ze stejného zdroje, trávu jsem jen poházel a zaválcoval. Na zalévání mám bohužel čas jen k večeru když příjdu z práce, takže v týdnu 1x k večeru a o víkendu zalevám tak 3x denně, takže se zaleváním jsem taky na čtýru. A taky mi tam už rostě pěkně plevel, ale ten mi zas tak nevadí, neplánuji žádný okrasný trávník a posekaný plevel tak není viděť. Předem děkuji za odpovědi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.107 (?), 18.5.2012 6:50

Dobrý den, dle mě je to pěkné, nějaká místa samozřejmě jsou bez trávníku, nechte to ještě chvíli, po prvním sečení uvidíte, že se tráva rozjede. Škoda jen to zalévání, tráva zezačátku potřebuje hodně vody.  My dávali na podzim také nový trávník a až teď je teprve "hezký", taky máme plevel, ale zelené už je to všude a na začátku jara to vypadala jako to vaše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.5.2012 8:19

Pokud nemáte možnost zalévat při každém zaschnutí povrchu, nový výsev by pravděpodobně dopadl stejně. Lepší bude, když dáte trávě příležitost odnožovat pravidelným sekáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.134 (?), 22.5.2012 19:25

Děkuji za reakce, o víkendu se snažím zavlažovat víc a po sekačce se to třeba rozjede. Ale ještě bych měl otázky. Když jsem psal, že mi plevel nevadí, tak jsem ještě nevěděl, že na některých místech bude víc plevele než trávy. A chtěl bych se zeptat, mám začít s plevelem bojovat (postřik) už teď když tráva na některých místech ještě ani neroste nebo počkat až se bude sekat? Jsem v tom uplný laik a tak mě napadlo, aby ten plevel nějak trávu "neutlačoval", že by třeba na některých místech nerostla vůbec. Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika