Vertikutace travniku zacatkem listopadu



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?)
13.11.2017 6:01
Dovolím si nesúhlasiť s tým, že poslednú dávku hnojiva by mal trávnik dostať v srpnu/auguste. Malo by to byť neskôr, ja dávam posledné hnojivo "na zazimovanie" (s prevahou draslíka) až v októbri, tento rok dokonca až začiatkom novembra - a trávniku sa nikdy nič nestalo. Trávnik mám v ovocnom sade, nevenujem mu žiadnu nadštandardnú starostlivosť, okrem pravidelného kosenia a zavlažovania. Tieto 2 činnosti sú rozhodujúce. Hnojivo dávam väčinou 2x, len niekedy 3x do roka. Dusíkaté hnojivo (resp. s vysokou dávkou dusíka) nepoužívam - ani na jar. Vertikutáciu nerobím (čím netvrdím že nie je prospešná), trávnik iba v skorej jari dôkladne prehrabem hrabľami. Výsledok nie je myslím najhorší (foto). Tiež nerozumiem niektorým Vašim formuláciám, ako napr. "...fosfor se zvrhne...". IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Antonín Foretník - (45) - 107.199 (?), 30.10.2017 20:58, zobrazeno: 8063x
Dobry den, letos jsem jeste nestihl provest podzimni vertikutaci + pohnojit. Lokalita cca 250 m.n.m. Myslite ze je jiz pozde? Nechtel bych travnik znicit. Dekuji za nazory.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.227 (?), 6.11.2017 12:53

Já jsem velmi silně vyvertikuloval trávník včera 5.listopadu. Ale nevím, čím přihnojit před zimou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 6.11.2017 18:13

Podzimním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.145 (?), 6.11.2017 15:03

... dříve se listopadové vertikutaci říkalo podzimní hrabání listí...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Antonín Foretník - (45) - 107.199 (?), 7.11.2017 19:40
Ja jsem to taky nakonec vertikutoval 5.11. Ale stihl jsem jen horni cast zahrady. A dnes hnojil podzimnim hnojivem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.132 (?), 7.11.2017 19:52

Vertikutace je správně, ale to hnojivo (pokud je minerální) bylo v tomto termínu špatně. Dusík se z ledkové formy vyplaví do spodních vod a z amonné formy "vydýchá". Fosfor se zvrhne a stane se dočasně nedostupným. Jediný draslík má smysl, protože ten se dokáže navázat na půsní částice celoročně a být tak trvale k dispozici. Dokonce je u chloridové formy žádoucí aplikace před zimou, aby se púřes zimu disocioval a uvolněný chlór se odvětral (či odplavil s výměnným sodíkem).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.46 (?), 12.11.2017 20:45

Takže do kdy nejpozději je potřeba dát to podzimní hnojivo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 12.11.2017 21:21

Na jaře wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.132 (?), 12.11.2017 23:48

Podzimní trávníkové hnojivo se používá před začátkem podzimu tak, aby nitrátový dusík stačila tráva využít do konce vegetace. Takže většinou je to v srpnu. Pokud budete používat podzimní hnojivo celoročně, tak na začátku vegetace se může doplnit nitrátovým dusíkem (od dubna do června nahradíte 1/5 doporučené dávky podzimního hnojiva ledkem).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?), 13.11.2017 6:01
Dovolím si nesúhlasiť s tým, že poslednú dávku hnojiva by mal trávnik dostať v srpnu/auguste. Malo by to byť neskôr, ja dávam posledné hnojivo "na zazimovanie" (s prevahou draslíka) až v októbri, tento rok dokonca až začiatkom novembra - a trávniku sa nikdy nič nestalo. Trávnik mám v ovocnom sade, nevenujem mu žiadnu nadštandardnú starostlivosť, okrem pravidelného kosenia a zavlažovania. Tieto 2 činnosti sú rozhodujúce. Hnojivo dávam väčinou 2x, len niekedy 3x do roka. Dusíkaté hnojivo (resp. s vysokou dávkou dusíka) nepoužívam - ani na jar. Vertikutáciu nerobím (čím netvrdím že nie je prospešná), trávnik iba v skorej jari dôkladne prehrabem hrabľami. Výsledok nie je myslím najhorší (foto). Tiež nerozumiem niektorým Vašim formuláciám, ako napr. "...fosfor se zvrhne...". IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika