Usychání konečků trávy



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?)
5.6.2009 0:45

Moja skusenost s chorobami travnika je, ze pride, ak trave nieco chyba. Ja som raz podcenil hnojenie. Tym ze trava neustale rychle rastie, spotrebovava vela zivin. Bolo velmi teplo, trava dostavala zavlahu kolko bolo treba a rastla ako diva. Uslo nam po case, ze ju treba pohnojit a objavili sa problemy, nejake huboe ochorenie to vyzeralo... nevedeli sme co s nou je. Dobre hnojenie jej casom pomohlo a dostala sa z toho.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 4.6.2009 16:31

Také mám podobný problém, objevily se fleky v trávníku, ale jsou prozměnu narůžovělé. Pokusím se připojit fotky, jestli mi někdo neporadíte co to je a co s tím.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 4.6.2009 21:04

Růžové chomáčky jsou choroba "paluška travní". Už jsem proti ní kdysi taky stříkal, ale už nevím čím. (Možná Quadris?).

Zkuste "paluška" zadat do vyhledávače, snad se najdou účinné látky proti ní a podle nich pak zase postřiky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 5.6.2009 0:45

Moja skusenost s chorobami travnika je, ze pride, ak trave nieco chyba. Ja som raz podcenil hnojenie. Tym ze trava neustale rychle rastie, spotrebovava vela zivin. Bolo velmi teplo, trava dostavala zavlahu kolko bolo treba a rastla ako diva. Uslo nam po case, ze ju treba pohnojit a objavili sa problemy, nejake huboe ochorenie to vyzeralo... nevedeli sme co s nou je. Dobre hnojenie jej casom pomohlo a dostala sa z toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 5.6.2009 14:34

Díky za rady, našla jsem na to Iprodione

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.15 (?), 5.6.2009 15:06

S nedostatečným hnojením mám taky špatné zkušenosti hlavně pokud je trávník vysazen do špatné půdy. U nás jsou těžké jílovité a nedá se s tím moc dělat. Plíseň a mach se objeví velmi rychle. Chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s hnojením granulovaným hnojem a taky přihnojováním močovinou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.6 (?), 5.6.2009 22:15
u první fotky je to určitě plíseň. ta je způsobena vysokou vlhkostí. zkuste prohrabat vertikulačními nebo švédskými hráběmi a chvilku nezalévat. snad se to zlepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.6 (?), 5.6.2009 22:07
zavlažováni večer je riskantní. když dodáte víc vody, něž jaké množství je trávník schopný rychle (během dvou hodin) vsáknout, tak vám hrozí plesnivění trávníku a tvorba mechu. večer navíc přibívá vzdušné vlhkosti takže určení množství vody je složitější. Odpoledne by se také zavlažovat nemělo. Vzniklé kapičky vody by na slunci mohli působit jakolupa" a to by mohlo stébla trávy popálit. Já osobně zavlažuji ráno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
2sagina - (5) - 198.206 (?), 10.6.2009 10:59

Tak pokud idpověď patřilé mé fotce, tak bych souhlasila s tím že je to nějaká plíseň. Ale!!! Trávní nezalévám!!! Je ve stínu a zatím jsem ho letos nezalévala i když bylo enormní sucho. Musí si žít tak nějak sám, zalévám jen v létě, když je opravdu pařák, tak to se bojím o spálení, ale teď ho zatím nerozmazluji.

Zkusím ho projet vertik. hráběmi. Jinak jarní vertikutace proběhla, hnojení taky, fakt nevím co to je. Ani u zahradníka jsem nepochodila, taky neví co to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 12.6.2009 13:20

Pokud tam tyto fleky byly hned po zimě, tak by skutečně mohlo jít o plíseň sněžnou, a pak by měla ta "vypálená" místa postupně zmizet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika