trávník a pes



host - 204.131 (?) 
11.2.2008 16:08, zobrazeno: 17326x

Dobrý den, prosim o radu. Potřebovali bychom obnovit trávník, který je podupaný a udusaný od psa v podstate to uz neni travnik, ale bahno a semtam tráva. Chtěli bychom určitou část zahradit a trávu obnovit, asi dosít a já nevim, možná i nějak provzdušnit. Poradíte mi jak na to? A dále bychse chtěla zeptat, jak dlouho pes nebude moci na tu trávu jít, aby pořádně zakořenil a zhoustla, aby pak nebylo tak snadné vyškubnout trsy - hlavně v období mokra a vlhka, kdy to jde opravdu snadno. Myslíte, že to vůbec jde zkloubit hezký trávník a psa?  Diky za radu a případné typy.

Hanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.203 (?), 11.2.2008 21:53

Pokud máte rasu ve velikosti pražského krysaříka, tak trávník a pes je možný.Pokud ve velikosti pivovarského psa, tak asi obtížně. Je otázka kolik úsilí obnově chcete věnovat. V té nejlevnější metodě bych rozhrabal povrch trávníků, dosel nějakou pro chůzi odolnou směsí - třeba hřiš´tovou směs a vše uvále a zalil a děj se vůle přírody. Čas od času trávník provzdušnil.  Možná, že by nebylo marné sehnat zemědělskou travní směs pro pastviny. Je tam dostatek výběžkatých travin a jak je zřejmé takový trávník - louka / pastvina musí snést do určité míry i pohyb dobytka. Psa bych na takový kus trávníku pustil až po druhé seči, když bude trávník trochu zapojen. Další technologie obnovy jsou náročnější. jestli je půda těžká, hlinitá, začal bych navezením říčního písku na zlehčení půdy, prokypřením, odplevelením, zasetím atd.

Nevím, ale asi bych dal přednost psovi, pokud dosud po zahradě mohl běhat jak chtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 12.2.2008 8:19

Největší problém s koexistencí psa a trávníku je právě v zimě, jako je tato, kdy není sníh, aby chránil trávník. Tráva od října či listopadu do dubna neroste, je jen ničena psem. V době, kdy tráva roste, stíhá zahlazovat škody od psů. Tak vydržte do jara, pak se samo trochu zlepší.  Já to na jaře vždycky  trochu pohrabu, poházím tam nové osivo, a pak se to obvykle rychle zatáhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.131 (?), 12.2.2008 9:57

děkuju za utechu, cekala jsem trochu reakce psa se zbavit....mame velkeho psa, jak jste napsal přesně, toto období je právě to nejhorší, ted to vypada, ze z toho zbytku, co tam zůstalo nikdy trávník nebude...když jsme minulé jaro seli, tak jsme dali právě tu hřištní, aby byla trochu odolnější..tak uvidíme, třeba to opravdu jak píšete tak hrozné nebude...-)

Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 13.2.2008 0:11

Ahoj Hanko,  měli jsme podobný problém - tráva přes zimu zadupaná od psů. Máme dva šedesátikilové drobečky, tak vím, o čem je řeč. Vyřešili jsme to takto:  vyseli jsme trávu hřištním semenem a horní vrstvu zeminy jsme hodně poházeli pískem. Když zaprší, tak se tak snadno nerozbahní. V místech, kde psi nejvíce běhají jsme zabudovali do trávníku nášlapné placaté kameny. Musí být ve stejné výšce jako zem, kvůli sekačce, aby nevadily při sekání. Na jaře vždycky ta nejvyšlapanější místa pohrabu a doseju a trávník hodně hnojím.  Myslím si, že to jde - skloubit hezký trávník a psa, ale dá to trošku víc práce.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.131 (?), 13.2.2008 9:32

Ahoj Danielo, děkuju za typ, to je dobrý nápad s tema kamennýma dlaždicema  i s tim piskem...Kolik asi toho písku bude potřeba? Jen tak lehce prosypat nebo nějaká silnější vrstva? Klasickej říční písek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 13.2.2008 13:50

Ahoj Hanko, říční, nebo kopaný písek, to je jedno. Jen by v něm neměly být kamínky. Při založení trávníku jsem dala asi 2 cm vrstvu a každý rok na podzim trochu přisypávám.   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 13.2.2008 14:17

Písek nezabrání ničení trávníku psy, jde jen o to, že místo čistého bláta máte to bláto takové písčité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 13.2.2008 14:41

Pane Ferdo,  nikde jsem nepsala, že písek zabrání ničení trávníku psy. Tímto mým způsobem dosáhnu toho, že voda se po dešti rychleji vsákne a trávník se tolik nerozbahní. Mám to vyzkoušené již několik let.   Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 13.2.2008 14:50

Paní Danielo, to byla jen faktická poznámka, chtěl jsem to jen připomenout, nechtěl jsem vám nic podsouvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika