Trávník



Stránky: 1,  2   
Disney - (5) 
24.5.2007 14:56, zobrazeno: 11320x
Prosím o pomoc při opravě trávníku. Založili jsme zahrádku na pozemku kde není voda a pozemek nebyl sekán a udržován několik let. Možná jsem naivní, ale chtěla bych trávník po kterém bychom mohli chodit bosy a nevím jak na to.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.1 (?), 24.5.2007 15:04
Vysbírat kamení, sekat a zalévat, pak bude krásně hustý a jemný i pro bosou nohu. Bez vody to ale nebude pořádný trávník, jen louka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.184 (?), 25.5.2007 10:23
Chtela jsem mit take krasny travnik, tak jsem ROUNDAPEM chtela znicit plevel a ted to vypada katastrofalne. Vsude sama vypalena kola. Manzel se mi smal, ze pry jsem to odplevelila: nejak divne.Tak zalevam a zalevam. Pomuze to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.1 (?), 25.5.2007 11:13

Plevel v trávníku se ničí selektivním herbicidem. Z mých zkušeností je nejlepší Banvel M. Ten vám zničí plevel v trávě.

Roundup je totální herbicid, ten spálí vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.184 (?), 25.5.2007 11:22
Myslite si, ze to travnik prezije?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.46 (?), 1.6.2007 15:05
O trávník na boso se snažím už čtvrtý rok. Osvědčuje se mi nejen selektivní herbicid,ale i mechanické odstraňování plevele. Na plevelné trávy je nutný Roundop, ale opatrně,aby přípravek nezasáhl okolí. Nutností je udržovat trávník velmi nízký,což obnáší sekání ob pět dní.Co se týče vody,může zde pomoci dešťová voda zachycená do nádoby a ponorné čerpadlo nebo konev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 4.6.2007 23:56

posekejte, pohnojte a použijte selektivní herbicid - Bofix, či sterane.

Po týdnu můžete opět posekat, zežloune i tráva v okolí postřiku, ale rychle se sebere. Po týdnu můžete po trávníku bez obav chodit. Oba herbicidy jsou selektivní  a působí na  Všechny dvojděložné rostliny, Takže travinám neublíží, ale vše ostatní zabijí.

Super, používám to na trávníku 1-2x ročně. Připravte se jenom na to, že po chcíplých plevelích (jsou li někde v plochách - např sedmikrásky), zbyde logícky prázdná plocha, kterou je nutné dosít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 13.6.2007 23:55
Je třeba vyhrabat ostrými hráběmi veškerou suchou a spálenou trávu. Potom znovu osít (nejlepší je travní semeno, na suchá stanoviště). Pak je třeba opět pohrabat, aby se semeno vprqavilo do země a zalévat a zalévat a zalévat. Potom hodně a často sekat. Přihnojovat travinem, nebo trastanem - tím se i zničí všechny plevele. Chce to čas - asi tak za 3 měsíce, by  mohl trávník být podle vašich představ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
michalmajkl - (1) - 30.27 (?), 26.9.2007 17:03

za jak dlouho se prosím seká dosévaný trávník (nebo i nový).

děkuji michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 26.9.2007 19:46
S Vaším jménem budete dosévat neustále.
Omlouvám se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika