Travní zakladač nebo rotavátor?



jaho007 - (6) - 57.78 (?) 
24.7.2018 17:22, zobrazeno: 4337x

Dobrý den všem,
v rámci rekonstrukce trávníku potřebuji vylepšit stávající půdu (200m2). Momentálně je trávník po instalaci závlahového systému (dosti zdevastovaný). Můj záměr je strhnout zbytky traního drnu v síle cca 6cm, navést křemičitý písek (5cm) a promixovat se stávající zeminou (je utužená, místy těžko propustná). Prosím o radu, zda pro promixování je lepší travní zakladač (údajně promixuje do hloubky 12-13cm) nebo rotavátor (jde do hloubky 15-20cm)?

Děkuji za rady-názory.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
smik - (3) - 169.4 (?), 26.7.2018 14:36

No pro mě těžká otázka. Dělal jsem stejnou věc loni a letos. Loni jsem navezl na stávající terén 5cm křem písku a zahradnice ho zapravila Zakladačem trávníků v pohodě. Letos jsem na zbývající plochu navezl toho písku více cca 10-12 cm a už s tím měl zakladač od jiné firmy celkem problém. Nakonec se to povedlo. Takže pokud budete dávat vrstvu 5cm zakladač stačí.

Ideální stav by byl dát větší vrstvu písku zapravit ji do větší hloubky rotavátorem a pak projet ještě zakladačem, který to pěkně srovná. Nicméně už je to nadstandartní úkon a i finančně náročný.

Já bych volil první metodu, a počital následně ještě s nějakými aerifikacemi

Obrázek je jak letos vypadá ta loňská část. Z blízka to ale ještě má rezervy

BTW hodně mi pomohli rady MartinaS.

trava
trava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ludann - (1) - 6.166 (?), 1.8.2018 11:29

Pěkný den

já jsem to dělal půdní hydraulickou frézou a šlo to parádně. Ornice a na tom 8 - 9 cm křemičitého písku



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jaho007 - (6) - 57.78 (?), 7.8.2018 13:40

Díky za rady. Myslíte, že si vystačím s tímto rotavátorem? Jde mi o to, jestli se dostatečně zaboří do současně vyschlé a ztvrdlé půdy. Jeho hmotnost je 80kg.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika