Travní hnojivo a její dálka učinnosti?



host - 159.204 (?)
10.5.2009 22:25
Předem děkuji všem uctivě za odpoved. Asi máte pravdu já bych to vlastně taky viděl hlavně v té zemině.Někde je zem tak tuhá že při zalévání vodu ani nevstřebá ale voda po ní steče mimo. Takže se zeptám jak tedy ted postupovat tím "nejjenoduším zlem" "nejjednoduším zpusobem"?.Abych tu zem trochu oživil zlehčil. Píšte přidat humus navýšit zem atd..omluvám se ale nejsem v tom zběhnutý to vše na stávající trávu nebo starý zlikvidovat? Ten humus někde koupím, nebo kde se k tomu dostanu?? Omluvám se pro vás asi za hloupější otázky a děkuju za případný podrobnější návod jak postupovat. Všem hezký večer a uctivé poděkování Petr
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 159.204 (?), 10.5.2009 9:25, zobrazeno: 7975x
Dobrý den chtěl bych poprosit o pomoc nebo radu.Věnuji se svému trávníčku v rámci možností jak my to čas dovolí.Hrabu, sekám,provzdušnuju, hnojím..A u hnojení mám stále problém. Uživatelé tu píší že na jaře pohnojí távník a mají ho celé léto sytě zelený!! To já mám bohužel jinou zkušenost pohnojím travním prumyslovým hnojivem trávník se během 10 dný krásně zazelená, zhoustne a je krásný to ovšem trvá tak měsíc a pak zase postupně ztrácí na kráse, síle,barvě a je z něj zase mdlé "nic"..Vyzkoušel jsme více hnojiv a je to téměř stejné.Prostě aby my vydržel sytě zelený celé léto je prostě nemožné. co mohu dělat špatně?? nebo je normální (ale to se my nezdá)že je po měsící zase nutno "sypat a hnojit"?? Prosím případně jaké hnojivo(konkrétně) používáte nebo jak vůbec správně postupovat. Uctivě děkuji Petr
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 10.5.2009 9:56

Na jakou výšku ho sekáte? Nemáte ho moc nízký?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 10.5.2009 10:33

  Já bych řekl, že trávník máte možná v chudé půdě nebo je vrstva zeminy (úrodné) jen velmi nízká. Proto se v ní průmyslové hnojivo dlouho neudrží a když je tráva spotřebuje, rychle její kvalita klesá.  Řešení bych viděl v dodání humusu a malém zvýšení trávníku. Nejlíépe posypáním přesátým kompostem s pískem,  jestli nemáte, tak nějakou pytlovanou zeminou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 10.5.2009 10:48

Tiež si myslím, že to je hlavne "hnojivo versus zemina" -  resp. rychlý dusík a pomalý dusík a kopa ďalších faktorov - priepustnosť zeminy, zavlažovanie, atď. Prečítajte si napr. tento článok (v angličtine) - je tam rámcovo všetko potrebné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.204 (?), 10.5.2009 22:25
Předem děkuji všem uctivě za odpoved. Asi máte pravdu já bych to vlastně taky viděl hlavně v té zemině.Někde je zem tak tuhá že při zalévání vodu ani nevstřebá ale voda po ní steče mimo. Takže se zeptám jak tedy ted postupovat tím "nejjenoduším zlem" "nejjednoduším zpusobem"?.Abych tu zem trochu oživil zlehčil. Píšte přidat humus navýšit zem atd..omluvám se ale nejsem v tom zběhnutý to vše na stávající trávu nebo starý zlikvidovat? Ten humus někde koupím, nebo kde se k tomu dostanu?? Omluvám se pro vás asi za hloupější otázky a děkuju za případný podrobnější návod jak postupovat. Všem hezký večer a uctivé poděkování Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 11.5.2009 7:53

Prevzdusnit a zabezpecit prechod vody az ku korenom. Trava tvori plst, ktora vdou nepusti. Je to tu uz popisovane. Najjednoduhsie. vidlami urobit do travnika male otvory. Hustejsie je lepsie, ale ak mate velku plochu je to drina....do otvorov by mal ist piesok a ten zabezpeci dobre vsiakanie vody a vrstvu pod trvnikom aj prevzdusni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika