Tráva v mulčovací kůře



host - 52.9 (?)
16.7.2018 23:31
Ano, správně. Graminicidy působí pouze proti trávovitým plevelům. Thůjím tyhle herbicidy neublíží (pokud však nejsou zasaženy velmi vysokou dávkou při přímém slunečním svitu a vysoké teplotě)..což podle mě nehrozí..pokud budete stříkat jen trávu.. pár kapek neublíží. zkuste tedy navštívit specializovaný obchod a tam vám jistě poradí..a nebo rozbalte příbalový leták :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 28.254 (?), 14.7.2018 21:25, zobrazeno: 3461x
Dobrý den, prosím o radu. Někdy v květnu jsme zaseli trávu, ohraničili jsme ji obrubníkem a za něj jsme vysadili thuje brabant. Okolo nich jsme položili textilii a zasypali mulčovací kůrou. Bohužel se nám stalo to, že vítr zafoukal nějaké travní semeno do mulče, to se tam zachytilo a teď si tam zvesela roste. Zkoušela jsem trávu ručně vytrhat, ale je to očistec. Kořínky se té mulčky pekelně drží, takže při trhání to jde ven i s kůrou. Hledáme jiná řešení... trávu zastřihnout co to půjde a zasypat vrstvou mulče, nevíme jestli to k něčemu bude, bojím se, že tráva si najde cestu i skrz novou mulčku, nebo druhá možnost je použít Roundup, ale u téhle varianty mám velké obavy o thuje. Prosím, máte pro mě nějakou radu? Předem děkuji Michala
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.195 (?), 14.7.2018 22:21

Dobrý den, pokud v tom mulči máte jen jak vy říkáte trávu, jedná se tedy o rostliny z čeledi lipnicovité (jednoděložné rostliny), ty zničíte použitím selektivního herbicidu. Není tedy potřeba používat totální herbicid - Roundup. Problém bude však ve vysoké ceně selektivních herbicidů. Nevím ted přesně název vhodného herbicidu, ale na internetu jistě najdete.. hledejte tedy herbicid proti trávovitým plevelům..neboli graminicidy.

S pozdravem 

Michal Olexa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 42.10 (?), 15.7.2018 10:54
To 61.195: Michale, neblbni lidem hlavu. Vysoká cena herbicidů? Pár korun: Starane, Dicotex, Bofix atd. Nebo totály: Roudup, Touchdown atd. Nepotřebují litr, stačí deci a malý štetec, trávu či plevel stačí potřít, nemusi se vše střìkat. Jde to i bez chemie: horká voda či vyvíječ páry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.254 (?), 15.7.2018 19:03
Děkuji za radu! Pro jistotu se ještě zeptám... tyhle graminicidy tedy trávu zahubí, ale thůjím neublíží? Protože to je to, čeho se bojím u Roundupu. Michala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.9 (?), 16.7.2018 23:31
Ano, správně. Graminicidy působí pouze proti trávovitým plevelům. Thůjím tyhle herbicidy neublíží (pokud však nejsou zasaženy velmi vysokou dávkou při přímém slunečním svitu a vysoké teplotě)..což podle mě nehrozí..pokud budete stříkat jen trávu.. pár kapek neublíží. zkuste tedy navštívit specializovaný obchod a tam vám jistě poradí..a nebo rozbalte příbalový leták :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika