Suchý (spálený) trávník?



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
17.7.2010 0:34

Já trávník zalévat nebudu, je mi to fakt trapný, je to tady všude jak na savaně... jen mě mate, že dosud vždy uschnula tráva a plevel se držel, teď už je i po plevelu. No ale mohlo by být hůř, stará tráva a pod stromy je stále plná sedmikrásek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
zuzan - (40) - 201.144 (?), 16.7.2010 21:35, zobrazeno: 21562x

Toto se mi stalo s trávníkem. Pes ho určitě nepočůral, hnojený zatím není, je nově založený na jaře kvalitním osivem. Zalévaný je ale jen několikrát týdně a částečně na slunci, částečně ve stínu. Co s tím?

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 16.7.2010 22:31

Buď čekat na podzimní deště, a nebo denně zalévat a zalévat a ještě zalévat a on se tak do měsíce obnoví. Potom zase zalévat atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.70 (?), 16.7.2010 23:41

ja mám to isté s Gazonom..2 mesiace starý a zo dňa na deň spálený. Pripisujem to možno častému a nískemu koseniu cca 2cm a 3x do týždňa. Treba plsť vyhrabať alebo sa to spraví samo, a mám kosiť alebo nechať cca 10 dní nekosené? Podotýkam že ide o Gazon - nízka seč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 16.7.2010 23:55

Nedivte se! Neprší a je sucho. Jedině každý večer, nebo ráno zalévat, jako zahrádku. My máme trávník na dvoře podobný.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.7.2010 0:18

Já nechci provokovat lidi, v obci už je zákaz zalévání z vodovodu. Používáme studnu, ale stejně je mi to blbý zalévat trávník. Jde mi o to, jestli se zberká nebo pak doset. jaká je pravděpodobnost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.202 (?), 17.7.2010 0:26

Upřímě paní Aleno, trávník bych také nikdy nezaléval. Vedra pamatuju, ale nikdy jsme trávník nedosévali. Vydržme to ještě snad pár týdnů a musí zapršet. Trávník se vzpamatuje. Také jsme měli na dvoře suchá kola. Nesmí se v těch vedrech sekat. Sám jsem nesekal min dva týdny.   R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 17.7.2010 0:34

Já trávník zalévat nebudu, je mi to fakt trapný, je to tady všude jak na savaně... jen mě mate, že dosud vždy uschnula tráva a plevel se držel, teď už je i po plevelu. No ale mohlo by být hůř, stará tráva a pod stromy je stále plná sedmikrásek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.234 (?), 17.7.2010 17:54

Jsem rád že tráva přestala růst, mám zhruba 1ha travnaté plochy a ta zelená bestie letos rostla úplně před očima.Trávu nikdo nechce ani zadarmo a ještě abych ji zalejval.Vůbec mi nevadí ta krásně žlutá barva hlavně když nemusím sekat.Přijde září a zase se všechno zazelená a příroda zapomene na tyhle horka.Když vidím sousedy jak plýtvají vodou jen proto aby předvedli krásný zelený pažit je mi nanic.Je potřeba žít v souladu s přírodou a nechat to na ni a ona si poradí-jak jednou začnete trávu zalejvat tak už nesmíte přestat.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 17.7.2010 19:20

Tak já mám trávní uplně vyschlý, ale myslím až pořádně zaprší, že se zazelená. Vždyť tato sucha, to je hrůza.

suchý trávník
suchý trávník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.210 (?), 21.7.2010 7:23

O tomhle bych nikdy neřekl že je to tráva :-D Tráva vypadá trochu jinak i jako uschlyna tohle vypadá spíš jak svévolně vyrostlej plevel všech druhů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika