Renovace trávníku



radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?)
17.4.2009 8:29

Naprosto souhasim a dovolim si doplnit casovou narocnost pro 500m2 ktere jsme delal minuly tyden. Plocha byla již vyrondapovana.

Den první:

  • ukrajinec nakoleckoval 1,5 m3 pisku  a rozhazel je po plose - 4 hodiny
  • kultivator 3 krat v kazdem smeru - 4 hodiny
  • nahrubo srovnani 4 metrovou lati (strasna prace ve dvou)  - 4 hodiny 
  • pojceni valce v Bau a prvni valcovani 1/2 navpni valce - 1 hodiyn

Den druhy:

  • výled do zahradnictví Adam a nakup semena 2 hodiny
  • rovnání latí finalní 4 hodiny
  • zasetí 1 hodiny
  • valcovaní 2 hodiny

Po dvou dnech hotovo a to jsem mel rozpocet od firem v rozmezi 25 - 38 tisic.

Moje naklad: volyny vikend + benzin + semeno 1500 + pisek 1100 + ukrajinec 1200+ pujceni kultivatoru 1000 (od kamarada)  + pujceni valce 100.

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 23.10 (?), 13.4.2009 10:09, zobrazeno: 8124x

Dobrý den, prosím Vás zkušenější o radu. Koupili jsme s manželkou domek na vesnici s pozemkem cca 1.400m2. Celý pozemek je třeba srovnat a dosít, jsou vyježděné koleje od auta, před domem spousta krtinců a vůbec celá tráva je taková neudržovaná.Prostě předchozí majitelé to občas posekali a víc se nestarali. Setkal jsem se i s názorem že menší nerovnosti pozemku se časem srovnají sekačkou ale tady jde o nerovnosti třeba 10-15cm. Podotýkám že jsem naprostý laik původem z paneláku, ale na druhou stranu nemám tolik abych si mohl zaplatit firmu. Každou radu vítám. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 13.4.2009 21:19

1400 m2 je slušná plocha, ale lze ji zvládnout i rukama. Pokud se ale nechcete strhnout, máte dvě možnosti.

A. Na vesnici se Vám jistě podaří   buď sehnat  brigádníky z řad domorodců - studentů. Kteří pozemek zryjí a srovnají

B. Lepší varianta  - rozhoďte sítě v okolí, jistě naleznete několik jedinců, kteří disponují malotraktorem, jsou schopni za rozumný peníz pozemek mechanizací zrýt, a srovnat bránami, či hráběmi.

Na co je dobré myslet, pokud chcete opravdu hezký trávník -

  • ZAčít tím, že vyhubíte veškerý starý zaplevelený trávník totálním herbicidem (Roudup)
  • Pokud chcete krásný trávník  - Nechejte přivézt tatru bílého jemného písku (lépe tři tatry :-), písek nechat při rytí zaorat do zeminy.
  • Následně srovnat pozemek  (brány, hrábě)
  • Zasít a zaválcovat kvalitní osivo (Barenbrug),stačí ruční válec, pozemek lze zasít a zaválcovat za dvě hodinky, následně zalévat a zalévat

Vypadá to hrozně, zvlášť pro člověka z paneláku, ale je to velmi rychlé a ve srovnání s prací odborné firmy jsou náklady zlomkové a výsledek bude skvělý.

Podrobné návody jak zakládat trávník najdete ve zdejších diskusích(použijte okénko vyhledávání, zadejte trávník, nebo mech, nebo vertikutace.. Osobně jsem zakládal nový trávník na, ještě s rýčem v rukách na pozemku 1000m2, také to šlo, ale dnes bych v podobné situaci řekl sousedovi s traktůrkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 17.4.2009 8:29

Naprosto souhasim a dovolim si doplnit casovou narocnost pro 500m2 ktere jsme delal minuly tyden. Plocha byla již vyrondapovana.

Den první:

  • ukrajinec nakoleckoval 1,5 m3 pisku  a rozhazel je po plose - 4 hodiny
  • kultivator 3 krat v kazdem smeru - 4 hodiny
  • nahrubo srovnani 4 metrovou lati (strasna prace ve dvou)  - 4 hodiny 
  • pojceni valce v Bau a prvni valcovani 1/2 navpni valce - 1 hodiyn

Den druhy:

  • výled do zahradnictví Adam a nakup semena 2 hodiny
  • rovnání latí finalní 4 hodiny
  • zasetí 1 hodiny
  • valcovaní 2 hodiny

Po dvou dnech hotovo a to jsem mel rozpocet od firem v rozmezi 25 - 38 tisic.

Moje naklad: volyny vikend + benzin + semeno 1500 + pisek 1100 + ukrajinec 1200+ pujceni kultivatoru 1000 (od kamarada)  + pujceni valce 100.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika