posekanou trávu do sudu?



host - 204.1 (?)
14.10.2007 10:26
Když chcete sud přeházet stačí ho povalit a pak postupně přeházet nebo přímo vysypat když nemá dno. Já to přehodím jednou za rok aby se provzdušnil.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 204.1 (?), 24.7.2007 19:22
Zahrady v zahradkarke koloniji vetsinou vetsi nebyli museli jsme dodrzet i velikost  stavby chatky 4x4 m pudorys jinak by hrozila pokuta nebo znam pripady kdy museli predelat stavbu kdyz museli vsichni stavet stejnou chatu. Sudy se mi osvetcili ta je doporucuji ze slabeho plechu dlouho nevydrzi ale jde zbytky odvest do zberny s ostatnim srotem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.7.2007 9:14
Tenkostěnné barely jsou lehké, tudíž dobré ne manipulaci, ale životnost je skutečně krátkodobá.
Již léta používám na vodu 200 litrové sudy ze silného plastu (použité po 200 Kč za kus). I pozinkovaný těžší s obručemi (od nafty) by měl vydržet přes 10 let
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 25.7.2007 21:48
Ja jsem ziskal sudy z práce od bio oleje vymyl jsem je horkou vodou a vysekal dna šlo to docela dobře mam take dva kusi potrubí  ze vzduchotechniky ty jsou hranaté lepe využivaji prostor jsou s pozinku dele vydrži. Travu seču jednou týdně tak se vejde jinak nastýlam pod stromy aby tam nerostla tráva udržuje se vláha když je tak horko. Vrstvu přidavám podle potřeby do jara nezbyde hnedle nic beru trávu i od souseda ten ji vyvážel na skládku což je škoda když to řikam sousedům tak se směji že si zaneřádim zahradu plevelem. Využivam také štěpky ze všeho co se nechá rozdrtit to michám s trávou alespon lepe zetlý drtič mám doma dělaný drtí do dvou centimetrú když  je to syrový tak i sylnějši.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 26.7.2007 8:36
Nechtěl by jste se podělit o plánek na váš domo-robo drtič?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 27.7.2007 8:50
Ten drtič jsem dělal většinou z vyřazených věci ze šrotu jen motor byl nový přirubový na řemenici jsem vyvrtal dva otvory se zavyty kolmo po stranach hřidele na ni je přišroubovaná řezná část ta je z tvrdé ocele asi  20 cm dlouhé broušené jako nůž na sekačce nad nožem mám přichycený litinový kus který je do tvaru tryktýře spodní čast v průměru vnitřní 6 venkovní 8 cm  vysoký 25 cm na hoře široký 20 cm vnitřek  18 cm spodní konec je seřiznutý v úhlu 45 ° nůž se toči kolem této šikminy těsně a řeže prostrčené pruty ruku tam neprostrčíte šasí mám ve tvaru stolku 4 nohy na 2 jsem přišrouboval kolečka širší z děcké motorky na vojce mám vypínač motor na motorový proud mohl být sylnější má jen třičtvrtě koně někdy se zablokuje .Místo litiny by byla lepši ocel hrana se tupý .Drtič mám už asi 10let po různých vylepšeních pracuje do dnes .Rozdrtí i stonky rajčat i s kořeny bez země jinak se tupý nože ,větve s ořezu drtí do síly palce nejlépe syrové čerstvě ořezané i s jehličin smrku a podobně.                    °%ůěe   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.35 (?), 12.10.2007 15:29
Já jsem vyřešil drcení větví (větviček) ze živého plotu velmi jednoduše: přejíždím je sekačkou na trávník tak dlouho, až je všechny seberu, potom je uložím společně s trávou do kompostéru. Běžná sekačka tak spolehlivě rozdrtí  větvičky do 1 cm. Drtič větví, který jsem si před časem pořídil nadělé jenom spoustu rámusu a práce velmi málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.214 (?), 14.8.2007 20:59
Až do přečtení tyhle diskuze jsem vozil trávu na sběrný dbůr. Nápad se sudem se mi docela zamlouvá. Někde v jiné diskuzi jsem se ale dočet, že kompost je nutné 1-4 x měsíčně promíchat. Jak se do dá udělat u sudu ktrý bych měl cca ze 2/3 zaplněn?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 14.10.2007 10:26
Když chcete sud přeházet stačí ho povalit a pak postupně přeházet nebo přímo vysypat když nemá dno. Já to přehodím jednou za rok aby se provzdušnil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
copína - (4) - 208.252 (?), 26.10.2007 21:07

Zaujala mě informace o použitých plastových sudech za cca 200 Kč...

Poradíte kde lze sehnat? Díky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.198 (?), 1.9.2014 11:06

Píšou že je to výborné použít jako hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika