Vertikulace



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
8.9.2009 9:42

Určitě, mladý trávník ještě není dobře prokořeněný a dostane při vertikutaci do těla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 12.2 (?), 16.9.2009 22:21

Pripajam sa aj ja. nozov sa netreba bat. robil som iba s nozmi a vsetko v poho. nevidim jediny dovod preco sa ich bat. To skor postrekovace by sa mali bat . ale tam staci nejaka ta vlajocka a je to. Travniky boli samozrejme starsie a nie nedavno vysievane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 8.9.2009 9:42

Určitě, mladý trávník ještě není dobře prokořeněný a dostane při vertikutaci do těla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
preacher - (20) - 163.222 (?), 5.10.2009 9:00

Preji pekny den,

musim se podelit o zkusenosti s vertikutaci travniku (cca 800 m2). Jak jsem psal jiz v nekterem z prispevku, doposud jsem pouzival dratky na vyhrabavani stare travy a mechu. Mam AL-KO 32 combi care a o tomto vikendu jsem se rozhodl dratky odsunout do pozadi a vyuzit noze pro tu pravou a spravnou vertikutaci. Polohu jsem nastavil tak, aby noze jen tak zlehynka poskadlili travnik. (pozice 1 na stupnici nastaveni). Pokusne jsem vyjel a svete div se, fungovalo to. Po ujeti asi 11 metru jsem mel plny sberny kos suche travy. Travnik byl ale jako nedotceny, jen slabe viditelne plrouzky po nozich. Po teto zkusenosti jsem noze nastavil do nizsi pozice (c. 3 - stredni poloha). Opet jsem rozjel ten pekelny stroj, ale po par metrech jsem musel zastavit, protoze sberny kos byl opet plny. Tak takhle by to neslo. Kos jsem odstranil a vyhazovaci otvor zustal otevreny. Po vertikutaci travniku zustavala za mnou spoust (v dobrem smyslu slova) - 10 cm suche travy, spolecne s korinky trav, ktere byly v trave nezadouci. Pravdou je, ze nasledne hrabani travy bylo nekonecne, ale travniku takovy zasah urcite neublizil. Tento tyden rozhodim podzimni hnojivo a nasledne dolomiticky vapenec.

Muj zaver tedy zni: obavy ze zniceni ci poskozeni travniku se nepotvrdily a vertikutaci mou jen a jen doporucit. Oproti dratkum, ktere opravdu travnik jen tak lehce procisnou je vertikutace nozi uplne nekde jinde. Dekuji vsem, kteri mne v teto diskuzi podporili.

Preji vsem krasny podzim

Pavel Kotik

PS: uz se poohlizim po motorovem vertikutatoru, preci jen ten elektricky kabel je nadbytecny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.7 (?), 25.10.2009 18:35
Dobrý den, doporučuji posbírat suchou trávu po vertikutaci sekačkou nastavenou na vyšší pokos, je to rychlejší než to pracně hrabat hráběmi.S pozdravem Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.34 (?), 25.10.2009 20:43

Ten kryt vyhazovacího otvoru doporučuji jen nastevřít.Také jsem ho zaaretoval klackem v otevřené poloze.Kámen v trávníku mi ošklivě rozrazil nohu na holení kosti. Myslel jsem, že se bolestí... hádejte co? Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.164 (?), 7.3.2010 8:59
Dobry den, nema niekto skusenost s elektr. vertikutatorom ATIKA VT32? Pripadne v porovnani s ALKO? Dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.168 (?), 14.3.2010 21:46

Elektrické vertikutátory ALKO tady jsou relativně chváleny a nyní se v XXXmarketech houfně objevily verze s benzínovým motorem za necelých 8000,-  Kč.  Koukal jsem na to a ten motor je vlastní konstrukce ALKO. Nemáte někdo zkušenosti s tímto motorem z hlediska funkčnosti a životnosti? Samozřejmě jen pro vlastní hobby použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
michal.vostrel - (1) - 127.242 (?), 15.8.2011 19:49

Na jaře jsme založili novy travník (na navážku ca. 10-ti až 15cm celkem slušné zeminy). Po téměř třech měsících je už zahuštěný a po přihnojování pěkně zelený. Existuje pár menších míst, kde se tráva neuchytila, nebo byla vyplavena. Půda se mi zdá dost tvrdá a nepropustná. Je možné ještě před zimou na letos založeném trávníku provést provzdušnění vertikutátorem? A pokud ano, tak jak to provést, abych trávník náhodou nezničil (jak hluboko,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.204 (?), 24.8.2011 9:51

Vertikutacia sa odporuca az na trojrocne travniky. Mlady travnik je slabo zakoreneny, vytrhate ho... uz to je vyssie spominane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.65 (?), 12.3.2012 9:48

Asi se připojuji na tento dotaz dost pozdě, ale přeci. Rozhodl jsem se pro nedostatek financí zakoupit v Normě za pouhých 2.000,- Kč v akci tento typ. U prvního se po půl hodině práce začal děsivě vibrovat. Důvod? 4 ks nožů se na hřídeli srovnali do jedné řady a šli ručně otáčet na hřídeli. Vyměnili celý vertikutátor za nový. Doma jsem druhý smontoval a ještě na stole spustil. Neudržel jsem ho tam! Po vyndání válce jsem zjistil, že matice stahující nože a je zároveň unašečem je z výroby namontována přes závit a zcela šikmo! Dali mi třetí!  Ten vydržel jednu vertikutaci cca 500 m/2. Při druhé se opět objevily lehké vibrace. Jeden nůž je opět volnější na hřídeli. Musím ho vracet zpět. Po nynější vertikutaci bude volný asi zcela a další se zrejmě přidají. Nechám ho dodělat ty dva roky záruky a půjde z domu! Motoricky a šasí dobré, koš odpovídá určení. Jen ty nože, to je hrůza! Použitý materiál zcela neodpovídá určení, pozáruční servis NEEXISTUJE!, dostupnost dílů žádná.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika