Podmáčený trávník



host - 202.130 (?)
20.7.2009 21:09

Mech se nevytváří. Drenáž jsem dělal nedávno alespoň částečně. Trávník je mírně spádován k připravované terase a v rámci příprav jsem teď vytvářel cca. 60 cm hluboký kačírek a v něm vedl drenáž. Právě na jejím kraji s távníkem jsem pod travním drnem v hloubce cca 30-40 cm objevil "bahýnko." To jsem bohužel předtím zvrchu neviděl.  Jinak zem (Poděbrady) je tu velmi kvalitní, propustná a spíše pískovcová. Nutno podotknout, že máme poměrně vysokou úroveň podzemní vody. Studny se tu hloubí už od tří metrů. Asi ten trávník teď vůbec nebudu zpracovávat resp. ani sekat, dokud se alespoň trochu nevysuší. V případě, že to nezabere vezmu jej roundapem, zaorám, znovu položím rašelinu a zaseji opět.

Tom   

ps čím případně hnojit - indikace tmavá barva resp. na zesvětlení?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 153.234 (?), 20.7.2009 13:26, zobrazeno: 8735x

Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně patrně podmáčeného trávníku. Je nově založený letos v dubnu. Použil jsem směs Barenbrug Supersport. Tráva nejdříve krásně vzklíčila a byla světle zelená. Když jsem ji začal sekat (cca před 5 týdny), tak se na spodku objevily místy žluté/suché fleky. Mezitím začaly výrazné deště a bylo vlhko - půda pod ním je dost mokrá (původně jsem zaléval pomocí závlahy). Trávník postupně ztmavnul a teď bych řekl, že i omezil růst (závlahu teď i s ohledem na počasí nepoužívám). Momentálně se snažím jej pročesat od staré/odumřelé trávy a zároveň jsem dosypal travní substrát. Přesto mne ještě napadá napadení plísní sněžnou.

Díky Tom 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 20.7.2009 16:28

Růst trávníku a jeho zabarvení je kromě vláhy dáno ještě ročním obdobím a množstvím dodaných živin. Pokud máte trávník jen několik měsíců starý, ani mne jeho proměňující se zabarvení nepřekvapuje. Máte nějaké jiné indicie ukazující na podmáčený trávník? Třeba tvorba mechu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.127 (?), 20.7.2009 17:32

Dobrý den,

je pravda, že počasí je v dnešních dnech opravdu nepředvídatelné. Já teď likviduju starý "trávník", na kterém jsem měl po dobu deště položen igelitový pytel, a tráva pod ním byla žlutá, jak popisujete. Zřejmě opravdu máte trávník přemokřen, a plíseň sněžná se může objevit, ale nic bych s ní nedělal, spíše vyřešil otázku přemokření.

Buďto se nabízí možnost zavedení drenáže, např. pomocí takových žlutých trubek s otvory, které by odvedly přebytečnou vodu do kanalizace nebo bych doporučil cyklicky pískovat trávník, protože zřejmě máte buď jílovitou nebo málo propustnou půdu. Více o pískování naleznete ve zdejších diskuzích. Problém by měl, ale pomalu, ustupovat. Je to jenom můj nápad, někdo třeba bude mít jiné řešení :)

Hodně zdaru..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.130 (?), 20.7.2009 21:09

Mech se nevytváří. Drenáž jsem dělal nedávno alespoň částečně. Trávník je mírně spádován k připravované terase a v rámci příprav jsem teď vytvářel cca. 60 cm hluboký kačírek a v něm vedl drenáž. Právě na jejím kraji s távníkem jsem pod travním drnem v hloubce cca 30-40 cm objevil "bahýnko." To jsem bohužel předtím zvrchu neviděl.  Jinak zem (Poděbrady) je tu velmi kvalitní, propustná a spíše pískovcová. Nutno podotknout, že máme poměrně vysokou úroveň podzemní vody. Studny se tu hloubí už od tří metrů. Asi ten trávník teď vůbec nebudu zpracovávat resp. ani sekat, dokud se alespoň trochu nevysuší. V případě, že to nezabere vezmu jej roundapem, zaorám, znovu položím rašelinu a zaseji opět.

Tom   

ps čím případně hnojit - indikace tmavá barva resp. na zesvětlení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.127 (?), 21.7.2009 1:58

Dobrý den,

barvu bych neřešil, spíš celkové zdravotní podmínky a podmínky pro růst.  Zkuste se zeptat ještě sousedů, jaké mají zkušenosti. Sekejte níž, aby se k půdě dostalo sluníčko a trochu to proschlo, pakliže je dost vlhká zem. Osobně bych nelikvidoval, situaci by se mohla opakovat. Jinak už pak nezbývá než pomoc odborníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika