Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti



step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?)
22.5.2009 11:55

Kdybych měla volit mezi těmito možnostmi, jednoznačně bych se přiklonila k mořnosti mít posekané okraje a trávník hnojila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 22.5.2009 10:25

Nicméně bych doporučil koupit sekačku, která má tuto funkci ("mulčování"), jako volitelnou - prostě máte možnost volby, zda sbírat, či vyzkoušet mulčování :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 21.5.2009 12:26

I ked jeden anglicky zahradnik povedal, ze dobry travnik vyzaduje sekat 2 x denne, asi tu vsetci mame troj- a viacdnove intervaly tejto cinnosti. Ja to robim raz za tyzden, co je na hranici moznosti, aj preto, ze travnik je husty. Nastastie trava je burina a prepaci nam nedokonalosti nasej starostlivosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 22.5.2009 10:30

To bych rád koupil, pane Alí, ale jsem sevřen v neřešitelném dilematu , zda koupit sekačku s voliteným "mulčováním" (v mém případě Gardena Powermax) nebo sekačku bez mulčování, ale s bočním hřebenem na okraje trávníku (Bosch Rotak). Stále se mi to nepodařilo vyřešit   Rád bych měl možnost mulčování, ale stejně tak bych rád měl trávu posekanou až k okraji záhonu (aniž bych musel lítat s vyžínačem)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 22.5.2009 10:53

keby sa dal mulčovač oddeliť tak vám ho hocikomu pošlem... je to otravná práca... stále niekde vypadne väčší kus ktorý bol prilepéný niekde v kosačke... stále to dozberávam... a nakoniec zase ma to naštve a nasadim kôš a prejdem to ešte raz... už som to prestal robiť... mám naráz skosené a vyčistené a hlavne ma neštve že zas niečo niekde vypadlo!!!    čo by som ale určite ocenil je ten bočný hrebeň...vážne uvažujem o doplnení...     Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 22.5.2009 11:55

Kdybych měla volit mezi těmito možnostmi, jednoznačně bych se přiklonila k mořnosti mít posekané okraje a trávník hnojila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 22.5.2009 12:02

Děkuji za vaše názory! Určitě to vezmu v úvahu. Ty okraje jsou docela na zlost, tak bych to rád vyřešil. Stejně tak jako příspěvek předposledního uživatele, který upozorňuje na nerovnoměrnost mulčování - to je věc, která mne ani nenapadla, ale má to svou logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 22.5.2009 12:14

připojuji se k názoru Aliho, funkce mulčování má smysl tehdy, kdy sekáte skutečně nízkou trávu "obden". t j malé plochy, kde se snažíte udržet vzorný trávník ve všech směrech. u trávníku jako mám já, tak 1300 m už sekáme max jednou za týden pravděpodobněji za čtrnáct dní a plevel jako pampeliška nebo sedmikráska je pro mě pomalu okrasná rostlina. navíc při mulčování vyššího porostu vypadávají ze sekačky kusy a to vás štve, že to stejně pak částečně shrabete. nejlepší by bylo najmout si zahradníka, kteý by sekal a vertikuloval a různě kultivoval trávník za mě. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 22.5.2009 12:15

Ono jde totiž i o to, že mulčovat a mulčovat je rozdíl. Tím, že se zacpe a to jakkoli výhoz od sekačky a neřeší se množství usečené trávy, neřeší se nůž a spousta jiných důležitých věcí pro kvalitní mulčování, pak je výsledkem tzv. mulčování nespokojenost. Jediná pravda je, že mulčovat trávník celou sezonu se nedá a nemá, ale ve správnou dobu určité množství není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 22.5.2009 12:24

Paní Aleno, zahradník by to jistě vyřešil:-) Ale pak byste z toho možná neměla takovou radost  Jinak "mulčování" je ze všech období (jak jsem četl) nejvíce doporučováno v suchých a horkých dnech, kdy "travní mulč" zmírňuje odpařování vlhkosti a snad i částečně chrání travní porost před sluncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 22.5.2009 12:29

No vida! První pravidlo je na světě. Nakonec z vás vyleze, že jste aspoň teoreticky obeznámen co opravdové mulčování obnáší :-)) A že normální sekačkou se docílit prostě nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika