Kdy použít bofix?



Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?)
19.4.2011 8:34

Já bych nejdřív postříkal a tak nejdřív za 10 dnů posekal. Je sucho, tak to moc nevyroste. Účinek bofixu se pozná podle změny barvy a kroucení listů. Nevím ale, jestli se přeslička bofixu nevysměje. Tam bych to vzal hustěji. Mě ji tady zlikvidoval až bofix s agritoxem a ne moc ředěný. Roundup na ni nefunguje vůbec. Bohužel tento koktejl už není selektivní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 241.201 (?), 29.3.2011 11:33, zobrazeno: 21650x
Dobrý den, chystám se rekonstruovat (obnovit) trávník kolem bazénu. Trávník chci prořezat a provzdušnit... poté zarovnat terén zeminou s pískem a následně zasít novou trávu! Jde mi o to, že se ve starém trávníku vyskytuje plevel, který chci bofixem zneškodnit. Mohu bofix použít až vyroste nově zasetá tráva (cca za 2 měsíce počítám) nebo mám bofix použít po zmíněném prořezání (pak bych ale musel tak 3 týdny počkat s následnýma úpravami, že?) Pokud ho použiji teď a pak zasadím novou trávu, tak počítám, že bofix nebude mít žádný účinek nebo ano? Můžete prosím poradit
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.3.2011 11:54

Já bych bofix použil až potom. Teď není na co. Myslím tím, že zatím není tolik rozrostlá listová plocha, která je na něj vnímavá a leccos ještě spí. To prořezání plevel ponese taky špatně, nehledě na to, že travní osiva leckdy obsahují jetel a ten tam taky asi chtít nebudete. Já bych bofixoval v klidu až potom. Co Vám brání v selektivním roundupování, když to stejně dosejete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.201 (?), 29.3.2011 12:24
Děkuji za info. Dosévat budu travní směs Barenbrug Universal. O Roundupu jsem tké uvažoval, ale pokud bych ho aplikoval, musel bych nějaký čas (cca 3 týdny počkat, že?) a teprve pak srovnat a zakládat trávník. Ale já budu mít čas jen příští týden, proto bych chtěl tu největší práci stihnout v tomto týdnu. To je to co mi brání použít Roundup
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.3.2011 13:05

Roundupu stačí zhruba týden. Po této době už rostliny začínají vadnout, nebo žloutnout, případně jsou už rezavé. Roundup je neselektivní, systemizující totální listový herbicid. Z toho názvu systemizující je patrné, že prostoupí celou rostlinou a zničí ji až do kořenů. Takže když se to na rostlinách znatelně projeví, tak už jsou vlastně mrtvé a můžeme půdu zpracovávat, jakoby tam už nebyly. Výjimku tvoří zvlášť odolné potvory, jako ostružiny, křídlatka, přeslička... Na ty je lepší agritox s bofixem a moc to neředit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.201 (?), 29.3.2011 13:16
Takže to mohu udělat tak, že trávu prořežu (budu stejně prořezávat zbytek zahrady, takže tento kus o velikosti cca 60m2 mě již nezbije) poté aplikuji Roundup a zhruba po týdnu mohu začít rovnat a sázet novou trávu??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.3.2011 16:11

Jestli je ten kus zahrady hodně zaplevelený, jak jsem pochopil, tak ten plevel bude zřejmě trochu bujnější, než tráva. Já bych ho nejdřív zroundupoval a pak prořezal, dorovnal terén a dosel trávu. Roundup nejlíp zafunguje, když dopadne na co největší zelenou plochu listů a ne na kořeny. Kořeny ho neumí vstřebat. Teď je i suprové počasí na aplikaci-totiž je sucho a hodně sluníčka. Listy se to dostane do rostliny, pak zafunguje asimilace a rozproudí se to do celé té potvory. Když to nejdřív prořežete, tak listy nebudou, zato se rozemelou kořínky a oddénky plevelů a to je podpoří v množení.
Po zhoustnutí trávy bych asi tak týden po posledním sečení bofixoval. Na to není potřeba moc spěchat a zase jde o to, dát plevelům trochu času vytvořit lupeny, na které jedině funguje i bofix.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radim.yt - (1) - 246.18 (?), 19.4.2011 8:17

Prosím o radu s Bofixem. Trávník místy dosahuje výšky 8-10 cm, jinde mnohem méně, jsou v něm pampelišky-zatím nejsou v květu a dost přesličky-ta je v květu a má výšku 10-15 cm. Mám to napřed postříkat nechat a posekat, nebo posekat nechat dorůst trochu a pak postříkat? Místy jsem dosíval trávu co se neuchytitila, už místy leze 2-3 cm. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 19.4.2011 8:34

Já bych nejdřív postříkal a tak nejdřív za 10 dnů posekal. Je sucho, tak to moc nevyroste. Účinek bofixu se pozná podle změny barvy a kroucení listů. Nevím ale, jestli se přeslička bofixu nevysměje. Tam bych to vzal hustěji. Mě ji tady zlikvidoval až bofix s agritoxem a ne moc ředěný. Roundup na ni nefunguje vůbec. Bohužel tento koktejl už není selektivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika