Hustý trávník - co s tím?



host - 57.57 (?)
3.5.2013 17:37

dobry den,

mel jsem stejny "problem", i kdyz ted to vidim uplne naopak :-)

Vzal jsem to vertikutatorem - nozi - na max. hloubku podelne a pak pricne, pote pruzinami zas podelne a pricne, pak jeste sekackou "vysal" zbytky... travnik vypadal priserne, skoro zadne zelene misto, jen sama hlina. Nyni je tomu cca 14 dni a nyni je trava super. A za par tydnu bude zas husta... uz tomu nerikam problem, shanim vykonnejsi sekacku :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.5.2013 15:46

Tak nač si stěžujete? Sekat v sezóně jednou za deset dnů a na nejnižší úroveň - to si pak nestěžujte, že to sekačka nezvládá... Možná by to zvládl traktor s žací lištou, po rotační sekačce toho chcete opravdu moc. Jedině sekat s výhozem ven a pak po zavadnutí ještě jednou přejet, aby se to posbíralo. A jak máte ten dvorek velký, že nestíháte sekat častěji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skodovak - (19) - 241.245 (?), 3.5.2013 16:05

tady vůbec nejde o stěžování si na četnost sekání atd. sekačka se v tom "molitaništi patlá" ať je to za dva dny nebo za deset na vyšší stupeň. Základ a výška max.posekaného je pořád stejná a nůž to bude brzdit i ten samý den.

mě se jednalo pouze o to čím tu trávu prořídnout..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.57 (?), 3.5.2013 17:37

dobry den,

mel jsem stejny "problem", i kdyz ted to vidim uplne naopak :-)

Vzal jsem to vertikutatorem - nozi - na max. hloubku podelne a pak pricne, pote pruzinami zas podelne a pricne, pak jeste sekackou "vysal" zbytky... travnik vypadal priserne, skoro zadne zelene misto, jen sama hlina. Nyni je tomu cca 14 dni a nyni je trava super. A za par tydnu bude zas husta... uz tomu nerikam problem, shanim vykonnejsi sekacku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.5.2013 19:13
No, když s tím děláte takové opičky, tak by mne zajímalo kolik toho trávníku máte. Předpokládám že to asi nebude třeba čtvrt hektaru nebo víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.57 (?), 4.5.2013 7:18

je toho skutecne minimum, asi cca 20x min nez predpokladate. Ale neni to jedno?  Tazatel se pta, zda po vertikutaci proridne travnik, snazil jsem se mu vysvetlit, jak to dopadlo v mem pripade, tot vse...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 4.5.2013 8:09

Tak takový kousek se dá sekat denně, vždyť je to za deset minut hotové i s úklidem sekačky wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.198 (?), 9.5.2013 9:01

Dobrý den,

zkuste připojit nějaké pěkné foto.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.89 (?), 4.5.2013 8:16

Zdravím Vás,

dival jsem se na vaší sekačku, luxusní provedení v hliníku silný motor jen jsemsi vsiml aspon teda v popisu nasledujicího: Sekačka má vlastní pojezd, umožňuje 3 funkce (sběr trávy do koše, mulčování, výhoz dozadu).

tj máte k sekačce jak predpokládám jeden nuž který není vhodny ani na sekaní ani na mulčování. Kupte si nový nůž pouze na sečení trávy, ten vám vytvorí vetsí větrný vír který unese travu do koše o hodně dále a nebude docházet k zacpávání tunelu.

mel jsem podobný problém na sekačce ALKO 47BR s motorem B&S 5.5HP, která také umí mulč ale vživotě jsem ho nepoužil.

jěště pozn. co vás vede k sekání na jedničku, ja mám teda možnost 5 poloh sekaní a nejradeji sekám na 3. stupeň

jeste stím plněním koše jak sekáte na jdnicku tak sekačka je hodně dole, šasi je defakto uplne na zemi a sekačka podle me nema tolik vzduchu který nasava a potřebuje pro unášení travy do koše, sečte o stupen výšše a podívej te se na ten nůž :-) martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.89 (?), 4.5.2013 8:29

na obr horní nůž je pro sečení a spodní pro mulčování (51cm šířka nože)

kod zbozi se stejném serveru je 591112210009

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.89 (?), 4.5.2013 8:34

aby bylo jasno v nožích tak se podívej te zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika