Houby v trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?) 
8.6.2009 15:29

Nemyslel jsem to zle - nicméně, pokud byste drtí mulčoval okolo stromků (činím tak též), houby by rostly hlavně tam. Nepředpokládám, že byste mulč plošně rozprostíral po trávě.

Pokud se objeví příznaky přítomnosti hub, je dobré použít fungicid a pískovat a pískovat a vertikutovat a aerifikovat. je to pracné, ale dlouhodobě nejúčinější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 149.23 (?), 2.7.2009 15:02

Dobrý den,

prosím tím pískováním myslíte jen rozhazovat písek po trávníku nebo ho nějak zapracovávat do půdy? Děkuji za pokud možno podrobnější vysvětlení. Zdá se mi opravdu logické, že by se tím měla půda provzdušnit.

Pavel Renčín

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.68 (?), 21.9.2009 0:33

Čím udělat tu aerifikaci?

Četla jsem tu o tom v jiném tématu, ale nechci navařovat nikam nějaké hroty, jak se radilo, zajímá mě jestli nevíte o nějakém stroji, kterým bych to mohla udělat.Mám 2000m trávníku takže vidle asi nebudou pro mě to pravé. Děkuji moc za rady. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
aldinka - (4) - 208.70 (?), 8.6.2009 9:38
Pokusila jsme se ten náš távník nafotit, prosím poraďte co mu schází. Když jsem asi před 3týdny rozházela ručně dolomitický vápenec tak se na těch místech krásně zazelelenal. . Našla jsem tady diskuzi o Usychání konečků trávy: Růžové chomáčky jsou choroba "paluška travní". Už jsem proti ní kdysi taky stříkal, ale už nevím čím. (Možná Quadris?). A nevim jestli to taky neni náš případ? Moc děkuji za vaši pomoc a rady přeji hezky den
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
aldinka - (4) - 208.70 (?), 8.6.2009 20:40
Prosím poradil by jste mi někdo co s naším trávníkem? Můžu ten dolomitický vápenec sypat i teď nebo jen na podzim? diky a hezký večer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vacino - (35) - 232.59 (?), 9.6.2009 12:36
Z těch fotek toho moc poznat není, je ten trávník suchý nebo je na něm nějaký sliz? Ten vápenec asi nic moc neudělá, nevím, nikdy jsem ho nepoužíval. Já bych určitě posekal ne krátko, důkladně zvertikutoval, určitě provést aerofikaci, zapískovat nebo pocukrovat kvalitním substrátem, pohnojit kvalitním hnojivem. Trávník by měl určitě zhoustnout, začít odnožovat, pokud tam je ale nějaká choroba, houby apod. chtělo by to nějaký chemický postřik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 9.6.2009 13:20

Celkově je ten trávník poměrně řidký (kdy jste ho zakládala?) a přerostlý. Osobně bych následoval rady pana Vacka - posekal, zvertikutoval, možná trochu dopískoval a pohnojil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.179 (?), 21.6.2009 12:06

pokial mate Ph 7,2 vapnenie je podla mna zbytocne. Da sa povedat ze to je neutralna rekcia, pre travnik je idealne Ph medzi 5,5 -6,5 cize mierne kysela (az skoro neutral). Na upravu Ph smerom dole ma napada jedine substratovanie po vertikutacii travnikovym substratom ktory by mal mat Ph prave v tomto rozmedzi. Asi je to na dlhsiu dobu, pretoze poda ma pufrovaciu schopnost, cize dokaze vykryvat (vyvazovat) vykyvy Ph. Vzhladom na to ze presypanie travnikovym substratom je operacia pre travnik a podu vhodna, mozete na jar a na jesen travnik presypavat. Vase Ph nie je nijaky extrem takze by som si s nejakymi inymy zasahmi na upravu Ph nelamal hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika