Hojivo Travin



host - 228.74 (?)
16.6.2017 3:08

Jestli máte poškozené herbicidem i sazenice z koupeného substrátu, tak je v tom koupeném substrátu.

Není to vůbec neobvyklé, já jsem letos koupila substrát od 3 značek a jeden byl toxický.

Lidi si Travinem, Bofixem atd. "pohnojí" trávník, posekanou trávu dají do městského kompostu, odkud se zpracovává do těch prodávaných substrátů.

Vymizení herbicidu trvá 2 - 3 roky. Během těch je půda použitená na pěstování jednoděložných zelenin, t.j. kukuřice, cibule, česnek. 

Z toho také vyplývá, že vaše cibule by Travinem neměla být ovlivněná, alespoň ne tou složkou, která likviduje rajčata.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 80.4 (?), 29.4.2008 14:56

A dá se tu potom vůbec radit, či radám věřit? D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.202 (?), 7.5.2010 11:31

Mám dva dotazy:

1. ubližuje Travin stromům?

2. Po aplikaci Travinu po nějaké době trávník poseču. Posekanou trávu kompostuji a na podzim zarýpávám do záhonů. Budou mít herbicidy účinek i další rok na vysázenou a vysetou zeleninu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 7.5.2010 19:54

Travin obsahuje herbicid na dvouděložné plevele. Stromy bych s ním proto nehnojil, jsou taky dvouděložné. Že by ale Travin posypaný po trávníku ublížil vzrostlým stromům poblíž rostoucím, toho bych se nebál. Čerstvě zasazenému by ale ublížit mohl.
Kompostem z ošetřené trávy bych se po roce hnojit rovněž nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.1 (?), 16.7.2014 12:40

1. Záleží na stáří, velikosti stromu a druhu, pozoroval jsem u mladého dřezovce deformace na nově narůstajících listech po ošetření.

2. Rozhodně budou. Takový kompost použijte jedině zase na trávník, jinak si kontamujete zeminu v záhonech a budete mít po úrodě. V citlivost na herbicid se rostliny výrazně liší. Nejcitlivější jsou rajčata a mochyně, ty po nasazení do kontaminované půdy po několika dnech zastaví růst, případě jsou nové výhony zcela zdeformované a listy zkroucené. Podobné změny jsou i na paprice, celkem odolné jsou okurky, melouny rostou, ale jsou poloviční, kořeninová zelenina nevzklíčí nebo zaniká záhy po vyklíčení, žádné změny jsem nepozoroval na salátové řepě. Uvedené problémy způsobuje clopyralid obsažený v prep.Travin, Lontrel, Bofix, Cliophar, Galera a Weedex. V některých státech USA je uvedený preparát zakázaný. Problémem může být průsak do spodních vod, kde při omezené bakteriální inaktivaci může přetrvávat i roky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 12:51

Nejcitlivější jsou broskvoně, tam Travin rozhodně ne do 1 m od obvodu koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.4 (?), 16.6.2017 0:25

Loni se nám po vysazení pěkných sazenic rajčat do skleníku zkroutily snad do dvou dnů vrchní listy u všech sazenic., vytvořily se takové tuhé krucánky. Všechny jsme vyhodili pryč, koupili nové sazenice a po pár dnech opět to stejné. Třetí skupinu rajčat už jsme nechali, nakonec nějaká úroda byla-i když plody mnohem menší. V menší míře byl problém i u paprik ve skleníku. Venku v záhonech zelenina rostla dobře. Letos ve skleníku máme koupená rajčata, papriky svoje sazenice a vyseté salátové okurky. Račatům se kroutí vrchní listy, rostou pomalu, papriky slabší, málo olistěné, okurky rostou dobře. Problém je i s venkovními záhony, neklíčí mrkev, petržel a hrášek. Dobře rostou fazole, zatím i červená řepa. Cibule vůbec neroste, pořád tenké natě jako brzy po vyrašení. - Když jsem si přečetla Vaše vysvětlení, myslím, že je to i náš problém. Předloni jsme hnojili trávník poprvé Travinem, loni ne, ale letos na jaře znovu. Trávník získal na kvalitě, ovšem ostatní pěstování je téměř k pláči. Veškerou nakosenou trávu skládáme do kompostu, který na podzim zarýváme do půdy. --- Proč jsme se pro Travin rozhodli? V pořadu Receptář jej představoval Přemek Podlaha a byly na něj samé chvály. Ovšem že má i takové ničivé účinky, to jsme netušili. --- Je tady ovšem jedna záhada, která nemá logiku. Letos jsme si jako každoročně pěstovali sazenice rajčat a paprik doma, na parapetu - v kelímkách od velkých jogurtů, do koupené zeminy, která se vůbec nesetkala s tou zahradní kontaminovanou. Jaké bylo nemilé překvapení, když se nám horní listy už u velkých pěkných rostlin doma zkroutily? Zahradu máme 5 km od bylu, hlínu domů nepřenášíme, tak je toto pro nás velká hádanka, proč se to stalo. Sazenice jsme vyhodili a pořídili nové, z trhu, ty po vysazení do skleníku jsou opět "postižené", už je ale necháváme.  S tímto se setkáváme poprvé po desetiletích zahradkáření, loni šok, letos možná odhalena příčina. I když s nejasnou odpovědí - proč i doma u pěstovaných sazenic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.74 (?), 16.6.2017 3:08

Jestli máte poškozené herbicidem i sazenice z koupeného substrátu, tak je v tom koupeném substrátu.

Není to vůbec neobvyklé, já jsem letos koupila substrát od 3 značek a jeden byl toxický.

Lidi si Travinem, Bofixem atd. "pohnojí" trávník, posekanou trávu dají do městského kompostu, odkud se zpracovává do těch prodávaných substrátů.

Vymizení herbicidu trvá 2 - 3 roky. Během těch je půda použitená na pěstování jednoděložných zelenin, t.j. kukuřice, cibule, česnek. 

Z toho také vyplývá, že vaše cibule by Travinem neměla být ovlivněná, alespoň ne tou složkou, která likviduje rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.4 (?), 16.6.2017 22:10

I nad tím koupeným toxickým substrátem jsem přemýšlela. Jiné vysvětlení tam snad není. Asi velká souhra náhod najednou. - Každopádně velké rozčarování z hnojiva Travin, to raději pampeliškový trávník, než krásný zelený koberec a v zeleninových záhonech jedy. Člověk se učí celý život smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.137 (?), 26.4.2011 13:28

Moje jediná vlastní zkušenost s Travinem je taková, že po tom, co mi pes nosil míček kutálející se po trávě, kde byl aplikován Travin málem pošel!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.4.2008 23:27

Pane Vysloužile, při vší úctě - nikomu neradím. Nebo přesněji řečeno, nikoho do ničeho nenutím, pouze sděluji své zkušenosti a diskutuji, jako většina ostatních zde. S chemií zacházím velmi rozumně a kdyby má vnučka nebyla alergická na pampelišky, necpala bych tu chemii ani do trávníku, to mi věřte.  Ten sterilní trávník, jak vy tomu říkáte, máme jen kolem bazénu, tam kde se chodí bosky.  V druhé části zahrady už to tak sterilní není.  A po herbicidních granulích se nám také moc běhat nechce, takže když posypu 2 x do roka trávník travinem a víc jak týden neprší, tak přijde na řadu vydatná zálivka.  To, že travin nepůsobí zároveň jako hnojivo si netroufám tvrdit.  Jedině, že by údaje napsané na přebalu byly klamné? Moc si Vás vážím - i Vašich pěkných a fundovaných příspěvků.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika