Hnojivo na trávník



host - 159.204 (?)
23.5.2009 7:18
A jaké to je konkrétně hnojvo??? Děkuji
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 187.68 (?), 21.5.2009 16:15

Nejsem sice žádný odborník, ale v libovolném ACHP koupíte padesátililový pytel NPK tak kolem 800 korun. A tráva po tom roste jak šílená.

Ostatní jsou marketingové triky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 83.138 (?), 21.5.2009 20:41

NPK 50 kg za 800 Kč je sice pěkné, ale tráva po tom roste jen chvíli a naskočí rychle a pak zase nic. Zmiňované hnojivo Floranid působí i tři měsíce díky postupnému uvolňování. Zrovna dnes jsem s ním hnojil a mám na 3 měsíce klid. NPK jsem použil loni, má okamžitý a velký efekt, ale bohužel krátkodobý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.5.2009 21:00

Je problém za 2 týdny rozhodit po trávníku dalších pár hrstí NPK?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 22.5.2009 9:46

Osobně se domnívám, že hlavní výhoda hnojiva s pozvolným uvolňováním je v tom, že zbytečně hnojivo neproteče do spodních vrstev (či dokonce do spodních vod). Jinak by asi nebyl problém to jednou za 14 dní pohodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.69 (?), 22.5.2009 11:29

No pořád jsem za kilo zhruba na pětině, takže jednou za měsíc hodím pár hrstí a je po legraci. Že bych tím kontaminoval spodní vodu to se opravdu nebojím. To mám horší svědomí z odstříkovačů v autě... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 22.5.2009 13:09

Pokud je mi známo, NPK je granulované hnojivo. Z granulí se živiny taky postupně uvolňují a časem se granule rozpadnou. K protečení hnojiva dojít prakticky nemůže.  Leda snad při dešti jako před potopou světa nebo záplavami r. 1997. I tak by se to týkalo jen dusíku, a to ještě jen na lehkých půdách.. Draslík a fosfor neprotečou trávníkem ani teoreticky.
  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 22.5.2009 13:19

Děkuji za informaci! Pokud je tomu skutečně tak a kvalita jednotlivých hnojiv se neliší v jiných charaktristikách, s výjimkou délky uvolňování živin, tak poté rozhodují již jen dva faktory: Cena a pohodlnost užití? Takže buď můžete hodit jednou za 14 dní klasické NPK nebo jednou za 3 měsíce něco s prodlouženým uvolňováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.69 (?), 22.5.2009 13:22

No když budete házet NPK jednou za 14 dní tak budete sekat dvakrát denně a ještě to bude málo. Roste to potom jak divé, navíc hodně husté a takové šťavnaté. Hotový koberec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 22.5.2009 21:15

Narazil jsem teď na pomalu rozpustné trávníkové hnojivo působící až 3 měsíce za cenu kolem 900,- Kč za 20Kg. To si myslím, že už je zajímavá alternativa i z ekonomického hlediska. Když využiju zde zmiňovaný příklad 50Kg pytel za 800,-Kč klasického NPK, tak by to pomalu rozpustné stálo 2250,- za 50Kg - přičemž je ho zapotřebí používat 6x méně? To zní už zajímavě. A kdyby se někomu zdálo, že dělám reklamu nějakým typům produktů či jednomu konkrétnímu, tak i kdyby to byla pravda, nevidím na tom nic špatného, pokud je to pro ostatní přínosem. Pokud jsem s něčím spokojený, nevidím nic zlého na tom, když to pochválím - na tom principu jsou přeci veřejná fóra z části postavena.

Ale možná jsem udělal chybu v propočtu, či je tu jiné úskalí, o kterém nevím. Tak mne prosím případně opravte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.204 (?), 23.5.2009 7:18
A jaké to je konkrétně hnojvo??? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika