Fleky bez trávy v nově založeném trávníku



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
3.9.2009 16:19

Nejčastější příčinou fleků b ez trávy je splavení semene při přílišné závlaze. pokud se Vám na plešatých místech chytna další osivo, bude to tato příčina.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kempik - (9) - 91.27 (?), 31.8.2009 12:08, zobrazeno: 14561x

Ahoj všem,

před 7 týdny jsem založil nový trávník, který mi poměrně pěkně vzrostl a již druhý týden ho sekám. Zatím jsem na odstranění plevele nepoužil žádnou chemii - později až trávník zmohutní chci použít Bofix. Ale co mě nyní trápí jsou fleky v trávníku v kterých tráva neroste viz. příloha. Zkoušel jsem je rozhrabat, prohodit zemí s pískem a zasít tam nové travní semeno, ale bez výsledku - travní semeno v těchto flecích vůbec nevyklíčí. Žádám vás tímto o radu co je to za problém a jak bych ho mohl vyřešit.
Za všechny příspěvky předem děkuji
Petr

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Foto 3
Foto 3
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 31.8.2009 12:58

Předem omluva: yety?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.58 (?), 31.8.2009 13:58

Měl jsem podobný problém, kdy mi nerostl trávník v úhledném kroužku o průměru cca 25 cm. Nakonec mi to nedalo, hrábnul jsem pořádně rýčem a zjistil, že pod vrstvou 40 cm zeminy "zapoměli" stavaři otevřenou plechovku s nějakým sajrajtem. Po jejím odstranění a doplnění díry novou zeminou již trávník rostl i v tomto místě. Nemůžete mít podobný problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kempik - (9) - 91.27 (?), 31.8.2009 14:41

Myslím si že tento problém to u mě není, protože v těchto místech byla zahrada i dříve, ale neudržovaná, nevyrovnaná. Tak jsem nechal navést cca 20cm nové zeminy srovnal jsem terén a zasel trávu. Těchto fleků mám tak 15 na 100 čtverečních metrů od průměru 20cm do 80cm. Jedině že by v té navážené zemině byla nějaká chemikálie co by trávníku vadila? Ale co by to mohlo být zjistím asi jen těžko. Možná mi nakonec také nezbyde nic jiného než ty fleky vykopat tak 40cm hluboko a vysypat novou zemí a zkusit zasít trávu??? Ach jo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 31.8.2009 17:37

Při prvním pohledu na fleky ve Vašem trávníku mě taky hned napadlo, že to nejspíš bude místní kontaminace zeminy  "nějakým sajrajtem", samozřejmě to těžko zjistíte. A řešení: výměna země na poškozených plochách alespoň do 20 cm anebo raději více - nevíte, kde a kolik toho tam je.

Vyzkoušejte odebrat trochu země do truhlíku nebo do sklenice - zavařovačky - a vysít tam buď třeba trávu anebo salát či řeřichu - tzv. řeřichový či salátový test, jestli je zem po provedeném chemickém ošetření již nezávadná pro výsev a klíčení rostlin. salát a řeřicha mají velmi krátkou dobu od výsevu do vyklíčení; v truhlíku či zavařovačce někde u domu zase nemusíte běhat a zalévat celé plochy, ale snadno výsev udržíte vlhký.

Přeji Vám, aby se pokus zadařil.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.9.2009 16:19

Nejčastější příčinou fleků b ez trávy je splavení semene při přílišné závlaze. pokud se Vám na plešatých místech chytna další osivo, bude to tato příčina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sanmarco - (1) - 112.107 (?), 31.8.2009 21:31

Dobrý den,

já vám v tomto moc neporadím, ale chtěl bych radu od Vás. Trávník vypadá moc hezky... jaké osivo jste použil. Díky za radu, budu teď zakládat náš trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kempik - (9) - 91.27 (?), 31.8.2009 22:34

Pro p. Habáně mimo téma:

Jelikož na zahradě nemám vodu a musím zalévat vodou z vodovodního řadu použil jsem směs "Modrá Sahara", jedná se o zátěžovou směs do sucha. S klíčívostí i růstem jsem velice spokojen, nebude to asi žádnej anglickej trávník, protože hlavním komponentem směsi je Kostřava rákosovítá a ta je širokolistá, ale při dobrém hnojení by mělo stačit zalít 1x týdně a měla by si udržet krásně zelenou barvu. Ale jestli to tak skutečně bude Vám nyní nepovím - nikdo v okolí jí nemá a já experimentuji na základě co jsem vyčetl na internetu. Když se kouknete tady do diskuzí, tak si hodně chválí směs Barenbrug GAZON - zatím jsem na ní tady všude slyšel jen chválu, ale chce více vody než jsem ochoten dát, tak jsem si jí nepořídil.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kempik - (9) - 91.27 (?), 3.9.2009 10:55

Tak jsem se do toho pustil, fleky jsem vykopal cca 30-40cm hluboko zasypal pěknou zemí a zasil trávu a nyní se uvidí jestli fleky zmizí. Jen si nyní myslím jestli v těchto flecích, kde jsem tomu doopravdy dopřál pěknou zeminu nebude mít tráva v budoucnu jinou barvu než v zbývajících částech zahrady???

Petr

Foto 1
Foto 1
Foto 2
Foto 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.127 (?), 3.9.2009 14:01

Hlavně, aby se vám v těchto místech netvořili prohlubně, jak bude zem klesat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika