Doporucte hnojivo na podzimni hnojeni



radek77 - (16) - 253.3 (?)
15.10.2007 8:29
Prosim prosim kde levne koupit podzimni hnohjivo pro travniky. Kde nakupujute? a co?
dekuji za info.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 117.170 (?), 1.10.2007 7:44, zobrazeno: 8554x

Mame letos nove zalozeny travnik a rad bych aby v dobre kondici prezil zimu a zaroven aby zpevnil pudu. Docetl jsem se, ze mam pouzit hnojivo s vetsim obsahem drasliku.

Muzete nekdo doporucit nejaky konkretni typ / vyrobce hnojiva ? Jedna se o cca 300m2 travniku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.197 (?), 1.10.2007 7:58

Já používám

http://www.agrolinz.cz/cz/WBP_LINZER_PRO_CZ_12_06.pdf

v dávce 20g/m2.  Cena za metrák byla kolem 1.000,- Kč, v maloobchodní sítí (takové ty bauhausy, haumarkty, bau...) bude vyšší. Tam ale spíše uvidíte hnojivo Expert podzim:

http://www.luko.biz/hnojiva.html

což je podle mne úplně stejné, jen s krásným obalem a dražší. Při vaší rozloze nebude ale rozdíl nijak velký.

Zdraví,
VT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 83.26 (?), 1.10.2007 9:24
To asi radil Loskuták. Není problém přidat draselné hnojivo v čisté formě. Draslík se ale v půdě dobře váže, takže plochy pravidelně hnojené strojenými hnojivy mívají často draslíku víc než dost. Další přihnojení draslíkem pak není nutné ani vhodné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.115 (?), 1.10.2007 11:19
Poznámka s Loskutákem je opravdu velmi vtipná, dlouho jsem se tak nenasmál. Ale k věci: Informací o pěstování intenzivně používaného tráníku je na Internetu více než dost. Já jsem vycházel hlavně z informací od firem, které se péčí o trávníky profesně zabývají. Zajímavé mne přišly zejména rady od Stanislava Luska. Myslím si, že otázka hnojení trávníku závisí na existující půdě a podmínkách jeho použití. Pokud při sekání trávníku odstraňujeme posekanou hmotu, pak většina zdrojů na Internetu uvádí nutnost přihnojovat. Rozumné mi přijde stanovit si nějaký plán a pro výpočet dávek hnojiva použít doporučení z literatury. Kdybyste podobný plán uvedl, bylo by to jistě přínosem. Já jsem zatím používal plán podle informací ze serveru zelenypazit.cz s dávkami uprevnými pro moje využívání trávníku (intenzivně zatěžovaná plocha kolem RD). Zdraví, V.Tulačka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 83.26 (?), 1.10.2007 11:41
Máte naprostou pravdu. Zejména v tom, že hnojit je potřeba podle konkrétních podmínek půdních i agrotechnických. Já jen varuji před bezmyšlenkovou plošnou aplikací průmyslových hnojiv v nekontrolovaných dávkách na základě obecných rad z televize nebo z fóra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.186 (?), 2.10.2007 19:37

Jo, v TV jsem neco zaslechl. Tohle mam spis vyctene z internetu a literatury.

Jde mi spis o to, podporit letos zalozeny travnik, aby prezil nase 40kg stenatko, a dozil se jara, aniz bych znovu opakoval jarni vysev :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.105 (?), 9.10.2007 18:05
Nelepsi (kvalita) vyrobky (osiva, hnojiva) ma Wolf-Garten. Vyplati se priplatit za kvalitu. Osobne vyzkouseno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 9.10.2007 19:48
To jste vážně osobně vyzkoušel všechna osiva na trhu?
  Nebo jste tak trochu Wolf?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
radek77 - (16) - 253.3 (?), 15.10.2007 8:29
Prosim prosim kde levne koupit podzimni hnohjivo pro travniky. Kde nakupujute? a co?
dekuji za info.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika