Čerstvě zasazená tráva devastována plevelem



host - 250.237 (?)
4.7.2023 9:26

Posekejte to a zalévejte, omezíte jednoleté plevely a tráva zesílí. semínka plevelů byla v zemi nebo možná v dodaném kompostu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 240.3 (?), 3.7.2023 22:07, zobrazeno: 1892x
Ahoj, jsem nový - - a selhávající - - zahrádkář a rozhodl jsem se požádat o radu. Mám plochu asi 220 m², kterou jsem letos v květnu postříkal totálním herbicidem, dva týdny na to projel rotavátorem a zasel trávu (to bylo třetí víkend v květnu). Tráva od té doby sice vyrašila, ale mnohem víc vyrostlo plevele. Takhle mladá tráva se prý nesmí sekat, protože bych ji vytrhal. Nesmí se prý ani stříkat, protože je citlivá. Nemůžu ale nedělat nic, protože pod plevelem tráva chcípne na tmu. Začal jsem proto plevel vytrhávat. Něco s kořenem, většinu bez. Strávil jsem tím už asi 15 hodin. Vím, že plevel vyroste znovu, ale doufám, že mezitím trochu posílí ta tráva a že to bude čím dál lepší. Nejpozději příští rok na jaře už bych mohl vyrukovat se sekačkou a postřikovačem. Na obrázcích je nevypletý a podruhé vypletý kousek. Myslíte, že to má cenu? Jak byste to řešili vy? Díky.
Plevel zblízka
Plevel zblízka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.3 (?), 3.7.2023 22:09
Obrázek
neošetřená část
neošetřená část
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.3 (?), 3.7.2023 22:12
Obrázek 2
ošetřená část
ošetřená část
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.142 (?), 4.7.2023 9:12

Trávníkem se nezabývám, mám trávy až nad hlavu. Podle mně bylo špatné osivo, nebo technika setí. Já bych to posekal a přesel novým osivem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.237 (?), 4.7.2023 9:26

Posekejte to a zalévejte, omezíte jednoleté plevely a tráva zesílí. semínka plevelů byla v zemi nebo možná v dodaném kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.239 (?), 4.7.2023 14:54

Díky za odpověď. Vy tedy nesouhlasíte s tím, že takto čerstvou trávu sekáním vytrhám? Před tím mě totiž někdo varoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.239 (?), 4.7.2023 14:52

Špatné osivo vyloučil nemohu, ale bylo koupené v UniHobby, žádný home-made, tak bych se divil. A jak by technika setí ovlivnila plevel? Tomu nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.237 (?), 4.7.2023 16:28

Posekáním naděláte míň škody, než když necháte plevele vykvést a vysemenit. Pokud máte neomezeně času, tak můžete zakleknout a rostlinku po rostlince plet. Až plevely zesílí, budete jejich pletím poškozovat i kořeny trávy. 

Nelamte si s tím tak hlavu a sekejte. I bez osetí travním semenem by se pravidelným sekáním po čase vytvořil trávník. Samozřejmě, že výsevem tomu pomůžete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 4.7.2023 19:01

Nefilosofujte, rady jste dostal. jak se má vysévat tráva si najděte na síti a podle toho můžete usoudit, jestli jste to udělal správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.36 (?), 4.7.2023 23:00

Vám tam roste převážně laskavec, a ten se i herbicidy obtížně hubí (musí obsahovat určitou látku), takže bych tipla spíš to, že na něj ten váš použitý herbicid nezabral... Jinak nová tráva se může sekat od výšky 6-8cm, pak už by se vytrhávat neměla, z fotek ale výšku trávy neodhadnu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika