Aplikace zelené skalice na mech ještě nyní?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
7.2.2016 18:44

Ano, klidně můžete rozpouštět ZS den/dva dopředu v plastové nádobě. Kovová nádoba ZS neškodí ale naopak ZS může poškodit kovovou nádobu (včetně nerezu). Pokud v době postřiku ZS budou teploty jako dnes u nás nad 7°C, klidně můžete mít TM s močovinou. Osobně však pro rozpouštění preferuji použití teplé vody, ve které se ZS rychleji rozpouští.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 227.41 (?), 22.11.2013 16:23

Standa, nechyba tym krikom hnojenie a okopavanie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 23.11.2013 1:17

Dobrý večer. Podpora růstu mechů - stín, chudo a nehostinno. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.1.2015 14:16

Trávny porast mám pominulom roku poprerastaný machom. Je určený na na seno pre králikov (ten porast, nie mach laugh). Dobre by bolo sa machu zbaviť, samozrejmesatocelé eštebude vyhrabávať, ale mach tak úplne neodstránime. Dá sa teraz efektívne aplikovať zelená skalica,...Dolomitický vápenec?...alebo niečo iné, tak, aby sa vhrabávali len uschnuté zvyšky machu už? Nechcem tam dávať žiadne antimachstopy a neviemaké gebuziny... jednak cena, jednak chémia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.1.2015 14:31

Je jedno, jestli je to prodáváno levně jako ZS nebo draze jako "antimech". Jisté je, že aplikaci musíte oddělit od vápnění ať už vápencem, tak dolomitem. Klasický postup je napodzim vápnit a na jaře kropit ZS. Je teplo, pokud jste na podzim nevápnil, můžete použít jedno nebo druhé. Použijeteli ZS, pak vápnění bude až napodzim. V případě opožděného vápnění můžete ZS dát o 2 měsíce později (možné až 4, ale to už bude tráva v růstu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 4.3.2015 17:45

Ale kedy je pravý čas na aplikáciu zelenej skalice? Ak mám trávu silne prerastenú machom, môžem prekročiť doporučovanú konventráciu?...nepoškodím trávu?...nie je to trávnik... je to tráva, ktorú kosím na seno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 4.3.2015 20:09

nevím, já radši udělám aplikaci dvakrát s odstupem dvou týdnů doporučenou koncentrací. Po první aplikaci odumřelý mech vyhrabu, a tak na ten zbylý zůstane více účinné látky. Do sklizně sena daleko a zelená skalice neovlivňuje negativně možnosti zkrmování. Železa i síry budete mít v seně určitě méně než když by jste dělal z brukvovitých rostlin siláž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 1.4.2015 13:10

Zdravím.

Trávník máme mizerný, golf na něm ale nikdy hrát nebudeme, tak pro naše potřeby stačí. Ale trochu jsem mu přilepšit chtěla, koupila jsem hnojivo se skalicí i zelenou skalici zvlášť. Vyhrabaný od mechu už jednou je, ale nestačí to. Měla jsem představu aplikovat něco z toho, pak znovu vyhrabat. Ale kdy a jak tu skalici letos aplikovat? Píšou na ní, že ne po dešti, ne za deště... na hnojivu se skalicí je napsané rozhozem, na pytlíku se skalicí je napsané zálivkou. Teď je tu počasí mizerné, jako všude v republice, včera několik cm sněhu, ten ještě přetrvává, do toho různě leje. Obávám se, že jak se oteplí, tak tráva vystřelí do nebes - dá se to když tak dělat i potom? Nebo pak radši počkat, posekat a pak dávat? Ptám se jak jantar, ale nejsem trávníkář, to mě na škole nikdy nebavilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 7.2.2016 12:49

Musím zatrávnené plochy (pestujem tam trávu na seno pre králikov) opätovne postriekať zelenou skalicou. Problém s machom mám chronický, pretože nad záhradou je prudší svah a voda steká ku mne. Mám však skúsenosť, že zelená skalica sa vo vode rozpúšťa dosť zle a dlho... Ohrozí nejako kvalitu, keď dám skalicu rozpúšťať jedn-dva dni vopred?...V podstate to nemá s čám reagovať, len s kyslíkom zo vzduchu a to je v uzavretej nádobe tiež obmedzené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 7.2.2016 18:44

Ano, klidně můžete rozpouštět ZS den/dva dopředu v plastové nádobě. Kovová nádoba ZS neškodí ale naopak ZS může poškodit kovovou nádobu (včetně nerezu). Pokud v době postřiku ZS budou teploty jako dnes u nás nad 7°C, klidně můžete mít TM s močovinou. Osobně však pro rozpouštění preferuji použití teplé vody, ve které se ZS rychleji rozpouští.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 7.2.2016 19:36

Pane Peter, nesekejte na zimu trávu nakrátko. Pokud je zima bez sněhu, tak vyroste velký mech jako letos. Mech roste již kolem nuly. Pokud to není okrasný trávník, ale na seno, tak si to můžete dovolit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika