Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Zahradní svítidla > Co do petrolejové lampy

Co do petrolejové lampy

host - xxx.xxx.135.66 (?)
14.12.2011 8:51
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, moc se mi líbí staré petrolejové lampy. Chtěla jsem se proto zeptat na vaši zkušenost čím je plnit - zda petrolejem nebo lampovým olejem. Obojí má asi své pro a proti. Děkuji předem za vaše typy a rady.

Připojit reakci   
Partnerem sekce je GrilyKrby.cz - první Weber World v ČR

Co do petrolejové lampy

tatnda (1019) - xxx.xxx.164.4 (?), 14.12.2011 9:34
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

zdravím, mám petrolejku v altánu na noční svícení a co by lapač hmyzu a zdá se mi od výroby vadná, liju tam petrolej, ale pokud už je ho méně, dochází a je ho na dně, knot petrolej nenatáhne a zhasíná, na rok zkusím olej, jestli to nebude lepší...

Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

host - xxx.xxx.169.89 (?), 14.12.2011 15:24

zkuste vyměnit knot. při dlouhím používání "přestává sát"...s olejem to lepší nebude.ten je ještě hustší než petrolej, ale zase nesmrdí...

Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

Marvella (816) - xxx.xxx.35.114 (?), 14.12.2011 17:16

Dobrý den, buď vyměňte knot, ale nejdřív bych zkusila udržovat dostatek petroleje v lampě:).  Petrolejky na chatě používáme od mého dětství co pamatuji (a že je to už hodně dlouho) a jsou prostě nepřekonatelné. Že jsou cítit, to nám nevadí... Marcela

Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

tatnda (1019) - xxx.xxx.164.4 (?), 14.12.2011 17:36

zkusím vyměnit knot, je tuhý a nový je ohebný, snad to bude jenom v tom, je veliká a bylo by jí škoda mít jen na hřebíku,...k dotazu kolik vydrží svítit petrolejka, jde od typu, velikosti knotu, nádobky a taky někteří neumí petrolejku "nastartovat"...to je po rozhoření knot rychle zatáhnout do čepičky, nechávají knot trčet nad klobouček-nebo jak to nazvat a pak to čadí a méně svítí a více spálí, ale jinak i 24 hodin

Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

honza39 (8) - xxx.xxx.33.134 (?), 14.12.2011 18:15
Do petrolejové lampy patří petrolej - lampový olej má větší hustotu a méně vzlíná v knotu. Navíc v současnosti prodávaný petrolej už tolik nepáchne, jako dřív. Na základě mého působení na nádraží ČD, kde se před elektrifikací používaly jako osvětlovací tělesa petrolejové lampy v návěstidlech a výhybkách, vím, že při dostatečné zásobě petroleje vydrží taková lampa svítit minimálně 24 hodin, ale většinou déle. Petrolej se doplňoval vždy v předvečer. Je ale též nutné pravidelně zastřihovat knot - nejdříve kolmo odstříhnout ohořelý konec a pak po stranách do široce lichoběžníkovitého tvaru. Před zapálením knot mírně vysuňte, zapalte a opět stáhněte - plamen by měl být vysoký asi 2 - 2,5 cm. Příliš vysoký plamen čadí a může způsobit prasknutí cylindru.
Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

host - xxx.xxx.79.178 (?), 4.12.2014 18:45

Složení tzv. lampového oleje a petroleje je podobné, podle mých vlastních zkušenosti i přímého srovnání jejich složení. V některých případech je dokonce naprosto shodné.  Nezaznamenal jsem osobně žádný významný rozdil při použití v petrolejce,  mezi čirým lampovým olejem a petrolejem.

Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

m3f (5560) - xxx.xxx.133.163 (?), 14.12.2011 10:39
Tak to by mne zajímalo v trošku jiném smyslu. Vytvořil jsem pomocí polykarbonátu na schodišti do sklepa chráněný prostor pro přezimování citrusů a petrolejka mne napadla jako jedna z možností "ovlažení" prostoru aby teplota neklesla k bodu mrazu. Jak dlouho taková petrolejka vydrží hořet?
Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

tatnda (1019) - xxx.xxx.51.213 (?), 4.12.2014 18:58

Zdravím, vidím téma, kde jsem měl kdysi příspěvek, tak doplňuji, že po výměně knotu petrolejka jede úplně jinak.Knot byl tvrdý stářím a asi petrolej ho utužil. Nový je vláčný a petrolejka jede až do dna petroleje. S výdrží je to jiná, je to velká petrolejka cca 60 cm a nevydrží tolik, jak malé petrolejky.V poměru nádobky je asi i nádobka menší a knot mnohem širší.Odhaduji tak 10 hodin, na rok v létě to stopnu.

Připojit reakci

Co do petrolejové lampy

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.220.138 (?), 4.12.2014 22:36

Pokud je tam dostupná elektřina, je lepší používat topné koule dříve zvané jako klasické elektrické žárovky. Petrolejka má tu nevýhodu, že spotřebovává kyslík a spaliny smrdí = to je dobré do skleníků, kde není možné zavést elektřinu.

Připojit reakci
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
A až Z o uzení4:09
Jak uchovávat klobásy?8.4.2020
A až Z o uzení7.4.2020
A až Z o uzení7.4.2020
A až Z o uzení7.4.2020
Jak uchovávat klobásy?7.4.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů