Orientační test pitné (?) vody doma



majk - (8) - 119.92 (?)
11.10.2018 5:19
Ty lidi měli prumernou delku doziti 30-40 let, vedi?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 7.2.2012 13:34

Obdivuji Váš optimismus. Ale se vzorkem vody se pro mikrobiologický rozbor tak jak vy popisujete jistě nenakládá. Musíte ještě něco nastudovat. Ono vlastně nic není žádná všda, hlavně když to umíte.Přeji mnoho úspěchů. 

                       Mr B ig

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.56 (?), 7.2.2012 13:55

Co mám ještě nastudovat? Tady nejde jen o mne. Tady je veřejná diskuze, která má něco řešit. Co neumím já, umí jiní, a pokud mají mít naše diskuze smysl, tak musíme dořešovat problémy, jinak se tu budem pořád jenom dohadovat, jestli je lepší pila Dolmar anebo Husqarna, jak jsem toho tady častým svědkem.

Takže ptal jsem se, "zapomněl jsem snad na něco?" Tak na co jsem zapomněl? Podotýkám, jde o orientační rozbor, jestli mohu vodu vypít. Nejde tu o žádný certifikát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 7.2.2012 14:14

To se musíte zeptat někoho kdo pracuje v laboratoři buď u HS nebo ve vodárnách. Po mně nikdo nemůže chtít, abych mu vysvětlil přesný postup, když už jsem skoro 50 let v žádně mikrobiologické laboratoři nic nedělal. Možná se zde najde někdo, kdo Vám přesný postrup řekne, já bych to nedokázal..

                          Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.7 (?), 7.2.2012 14:54

Blbost. Ci je voda pitna nedokaze urcit ani mikrobiologicke laboratorium, ak na toto nie je specializovane. Mikroskopom mozno uvidite bakterie ako malicke objekty, bodky, ale urcite nebudete schopny urcit ake bakterie to su. A urcite nie mikroskopom za 2500, asi ani 2500 eur nie. O genetickych ci nejakych biochemickych testoch ani nehovorim. Je to jednoducho prilis komplikovane. Zivot je bohaty a ten mikrobio este bohatsi. Chce to vybavu aj odbornika a skusenosti. Vela dokazu aj niektore testy, ale tie su drahe. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 7.2.2012 16:12

Jen tak pro odlehčení- s vybavením CSI Las Vegas by to byla brnkačka, ale i Grisom by si stejně musel na mikrobiologické výsledky nějaký čas počkat

                                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 7.2.2012 16:15

Ani submerzní, ani immerzní. Správně je imerzní (pouze jedno "m"). :-) Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.56 (?), 7.2.2012 16:53

Tobě Josefe díky za upozornění.

Mistru Biggggovi pro odlehčení na oplátku něco taky. Copak jste se všichni tady zbláznili? Jak jsme mohli vůbec přežít bez vybavení CSI Las Vegas?  Jak to že jsme přežili bez hygienických laboratoří? Jak jsme dokázali zjistit, jestli můžem slopat vodu?

Dosud jsem byl udiven a kritizoval naši vládu, za to že je tolik uchazečů o zaměstnání evidovaných na úřadech práce. Teď se už vůbec nedivím, proč je tolik nezaměstnaných. Divit jsem se tomu přestal od té doby, když jsem začal diskutovat na Zahradě. Lidi, jak vy dokážete udělat vědu z nahlédnutí do mikroskopu, a jak umíte zdůvodňovat proč to nejde..., jenže za to vás málokdo bude někde ochoten platit.

Vy máte přemýšlet jak by to šlo, a nikoli proč to nejde, jinak se ocitnete velmi brzy na dlažbě odkudkoli. Tak to vám k tomu všemu pro odlehčení.

Máte provést jednoduchý test pitelnosti vody. Máte mikroskop, máte jogurtovač, máte sklínky do laboratoře. Máte věci o jakých si vaši předci jenom zdáli, podobně jak o tom CSI Las Vegas, a přece žízní nescípali, nevěda zda mohou pít anebo zda mají žíznit. Lidi, vy spějete k vyhynutí, a budete jen tlachat o pocitech, co cítíte, když zdecháte. Copak nedokáže nikdo z vás ani trochu zaimprovizovat? Vás tak někam vyhnat do hor. K nějaké té studánce a mudrujte. Napít se, anebo vyschnout? Tak to by vám pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 7.2.2012 17:00

To jste to teda odlehčil. Přeju Vám pocit zadostiučinění, až tady budete běhat jako poslední přeživší člověk s jogurtovačem v jedné ruce a s mikroskopem v druhé :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
majk - (8) - 119.92 (?), 11.10.2018 5:19
Ty lidi měli prumernou delku doziti 30-40 let, vedi?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 7.2.2012 16:48

To jste se špatně díval, já takové slovo jako submerzní mikroskop nepoužil, ani nemohl použít, protože přiznám bez mučení, že nevím co to slovo znamená a ani mne to nezajímá.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika