Odvětrání studny



host - 58.114 (?) 
15.10.2012 20:45, zobrazeno: 15838x

Zdravím, prosím o radu ohledně odvětrání studny. Při úpravě vrchní části studny jsem si umístil do boku studny, asi 15 cm od vrchu trubku o průměru 70 mm a v zemí pod budoucím chodníkem vyústil asi o 5 metrů dál. Pracovníci firmy co mi čistila studnu říkali, že to je k ničemu, prý musí být komínek přes poklop aby to mělo význam. Ten mi samozřejmě rádi namontují. Jde o kšeft, nebo mají pravdu, že můj způsob odvětrání je nefunkční. Nějak se mi to nezdá. Díky za radu, Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 64.250 (?), 16.10.2012 9:34

Nevím co vás vedlo k tomu, že odvětrání jste dělal tak složitě.Jednodušší by asi byl ten komínek na poklopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.166 (?), 16.10.2012 13:06

Za několik týdnů, nejpozději měsícu vaše řešení nefunkční bude vlivem pavučin.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 49.1 (?), 16.10.2012 13:22

Položte si základní otázku. Co by jste tak chtěl tím komínkem odvětrávat? Všeljaké větrací nesmysly nemají na studni co dělat. Obvykle jen přispívají ke znečištění studny. Pokud Vám něco takového navrhla firma, která Vám čistila studnu, byla by na místě revize takové studny. Je možné, že při takových "odborných znalostech" mohlo dojít k poškození tubusu studny nebo nějaké jiné chybě (k nejčastějším nešvarům patří čištění stěn wapkou, podhrabání skruží a sypání štěrku na dno - nejčastěji na neodtěženou vrstvu bahna).

Větrací komínek patří do stejné kategorie, jako tvzení, že jsou ze studny vidět hvězdy, že musíte do studny hodit podkovu, aby jste měl dobrou vodu a další. Naprostým vrcholem je pak tvrzení, že pokud budete do studny sypat Chloramin, budou se Vám tam rodit pruhovaní slimáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.121 (?), 16.10.2012 15:29

Říká Vám něco ČSN 755115 - důvodem může být možný vyskyt plynů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 49.1 (?), 16.10.2012 18:38

Já jsem s touto normou, bohužel seznámen. Ale napište, prosím, jaký plyn si představujete takovýmto komínkem odvětrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.3 (?), 16.6.2013 12:23

Chci Vás požádat o radu. Byla u nás hydrogeoložka a tvrdila právě, že je dno studny potřeba zasypat štěrkem resp. kačírkem kvůli tomu, že ja studna na jílu a ten se tam ve formě bahna na dně hromadí - není tedy podle Vás potřeba dno vysypávat? Díky za reakci. VS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.227 (?), 7.11.2020 19:38
Dobrý den. Zajímalo by mě tedy jak by jste vyřešil kondenzaci vody na vnitřní straně betonového poklopu vrtané studny bez odvětrávání. Během zimního období se mi nakondenzuje ve skruži průměru 100cm půl metru vody a jelikož tam mám osazenou tlakovou nádobu, filtry a veškerou elektroniku čerpadla je to značný problém když to začne doslova plavat. Děkuji za jakoukoliv radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.6.2013 21:38

Sypání čehokoliv na dno studny (např. kačírku) má smysl jen ve velmi specifických případech. Rozhodně by to měl doporučit odborník, který byl na dně studny a to hydrogeolog rozhodně není. V naprosté většině případů se jíl řádu dnů až týdnů promíchá s kačírkem a studna je jen o zasypanou vrstvu mělčí a voda se kalí nadále. Záleží na charakteru přítoku.

V úplně extrémních případech je nutné časté čištění studny (i 1 x ročně) nebo vyvložkování její spodní částí. Vliv má také způsob čerpání vody. Do studní se zvýšenou kalivostí nelze rozhodně doporučit vřetenová čerpadla a je nutné ohlídat výšku čerpadla nad dnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.182 (?), 16.6.2013 22:54
Na dno staci posgdit tlakove kalove cerpalo ale intezity usazovani kal vycerpavat. Tlakova kalovka uz se da poridit od 10tis.kc od Sigmy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika