Obnovit zasypanou studnu?



host - 229.11 (?)
27.9.2014 23:40

ano byl jsem ve studni ktera ma vi c jak 15 m ta konkretni mela 30 m a vubec jsem nemel obavy z nejakeho zasypani pokud si dobre prohlednu stav sten jejich pevnost a kvalitu vyzdivky tak nevim proc bych se mel bat zasypani vetsi riziko je ztrata vedomi proto to jisteni lanem tato studna o ktere je rec je navic konicka to znamena ze ma vetsi pevnost jak valcova ja jsem cistil tu moji 14 m navazky asi tyden a je to jiz 30 let a stale se nesesunula

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 27.9.2014 22:05

Má 19,5 metrů z původních 38 metrů do kterých to chce dočistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.95 (?), 27.9.2014 22:00

Však já to tak také myslela - dozasypat do přijatelné hloubky a jako jezírko používat vršek - mohl by to být i docela zajímavý prvek...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.11 (?), 27.9.2014 22:15

tazatel chce studnu obnovit a pta se na radu nechce ji zasypat a delat zni jezirko zasypavani studny je barbarstvi a neucta k praci k puvodniím savitelum studny ja osobne bych jui obnovil udelat si trojnozku na ni dat elektricky vratek a zacit cistit jen je zapotrebi prohlednout steny zda jsou dostatecne pevne a pro jistotu mit v pasu uvazany provaz a nekoho nahore kdo je schopen vas vytahnout v pripade nouze zda je dole dychatelny vzduch se da zjistit zapalenou svickou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 27.9.2014 22:27

Promiňte, ale dát si trojnožku, el vrátek a začít čistit studnu ve dvaceti metrech, která je podle mne ukládaná z kamene je skoro sebevražda.Lano kolem pasu aby vás někdo vytáhl a kopat do 38 metrů, to je několik aut sutě.Už jste byl ve studní, která má přes 15 metrů?Určitě ne... Takovou studnu museli kopat i dvacet let.Musel byste za sebou vše bednit proti sesutí.Kdysi aby měli vodu, udělali vše.Za obnovu to nestojí... Riskujete život a je to na několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.11 (?), 27.9.2014 23:40

ano byl jsem ve studni ktera ma vi c jak 15 m ta konkretni mela 30 m a vubec jsem nemel obavy z nejakeho zasypani pokud si dobre prohlednu stav sten jejich pevnost a kvalitu vyzdivky tak nevim proc bych se mel bat zasypani vetsi riziko je ztrata vedomi proto to jisteni lanem tato studna o ktere je rec je navic konicka to znamena ze ma vetsi pevnost jak valcova ja jsem cistil tu moji 14 m navazky asi tyden a je to jiz 30 let a stale se nesesunula

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 28.9.2014 11:23

Stav stěn si prohlédnout můžete, ale stačí aby se uvolnil jediný kámen a sesype se to jako dům z karet.Kdysi se nezdily, ale ukládaly nasucho kameny, takže drží jen tlakem jednotlivých kamenů na sebe. Uládaly se ze štípaného kamene, ale ti chudí dělali studny z oválných-říčních kamenů, kde je riziko zřícení jen otázka nešikovného kopnutí. Byl jsem v 18ti metrové studni z půlky ze skruží a půlky z takových oválných kamenů a za pár minut jsem byl nahoře a čistil tlakovou vodou z hora ze zkruží.Dolů jsem už odmítl lézt. Toť jen můj názor, někdo je odvážnější, ale spíš to hraničí s hazardem, bez bednění bych tam nelez a kopat a manipulovat s vrátkem, kde kýbl tříská o stěny už vůbec. Takže k původnímu dotazu, bedněte studnu krok po kroku, jinak tam nelezte a mějte k ruce určitě člověka nebo dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 28.9.2014 15:55

Pokud je to vyskládané těsně, je to klenba a ta drží tlakem okolní zeminy. Z valounů je to dost netrvanlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 27.9.2014 22:52

No asi bych raději byla barbar, než být zasypaná ve studni... Je to moc velké riziko, když se ani studnaři do toho nechtěli pustit.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 28.9.2014 8:04

Lído, za peníze všechno, jen studnaři vědí že udělat vrt o 4 m vedle do hloubky 40 m je levnější, než prohloubit tuto studnu v plném profilu 1,5-1,8 m o 10 m. Pokud tazatel vodu nepotřebuje, protože ji má z veřejného vodovodu, tak mu vrt nevnucují a pouze nechtějí ruční práci.

Tazatel si musí také rozmyslet, jestli když bude mít svou práci zdarma, tak stejně bude potřebovat až 2 pomocníky na jištění a práci na povrchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.9.2014 9:08

"Objem komolého kužele je součet ploch základen krát polovina výšky (hloubky)".

To není správný vzorec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika