Jakou vodárnu



host - 124.20 (?) 
21.5.2013 10:33, zobrazeno: 10149x

Na zahradě mám vrtanou studnu průměr cca 20 cm v plastové trubce. Teď je u ní jen volně čerpadlo které se na zimu uklízí. Chtěl bych studnu obestavět 2 skružemi pod úrovní země a dovnitř umístit vodárnu, abych měl vodu pod tlakem. Zatím, ale nemůžu vymyslet jakou, mám jen 230 voltů tudíž vodárny sigma nemůžu použít. Do budoucnou bych chtěl vodu využít i užitkově do novostavby, tak zase nechci koupit nějakou vodárnu za pár tisíc co mi bude za 5 let k ničemu. Máte nějaké rady a tipy případně jak jste to vyřešily vy díky. Nebo jsem přemýšlel k čerpadlu co mám teď Sigma Sva 32 doplnit tlakovou nádobou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 21.5.2013 10:55

zdravím, stačí dokoupit tlak.nádobu, doporučuji spíše větší... nejméně 30 l... ale na zimu budete stejně nucen uklidit kvůli zamrznutí vodárnu do tepla nebo komplet odvodnit.Když čerpadlo odejde, k nádobě dokoupíte nové čerpadlo, téměř jakého koliv typu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 21.5.2013 11:07

ještě k 230 voltům, mám grunfus čerpadlo na 230 a jede super bez poruchy už pár let cca 12 a nádobu aqasystem s vakem, můžu jen doporučit.Vodárnu bych ale namontoval už někam blízko novostavby a netrápil se se dvěma skružemi do země.Pokud máte buňku k novostavbě, tak bych to natáhnul do ní.Přívod si připravit už k novostavbě a zbytek do buňky vyztuženou hadicí, taková bílo zelená, napůl průhledná, nezmáčkne ji při nasávání vody.Do studny koš s klapou a není problém, grunfus mi nasaje ikdyž je v potrubí vzduch, stačí zavodnit čerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.20 (?), 29.5.2013 10:01

Rozložení na pozemku mám takové, že uprostřed je studna, 15 m na jednu stranu je dům a 15 m přesně na opačnou je plánovaná garáž s dílnou, takže se mi zdálo výhodné umístit vodárnu přímo u studny abych mohl vodu využívat v obou stavbách. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 30.5.2013 10:56

zdravím, viděl bych to tak, že vodárnu umístit do tepla do domu ať netrpí a na zimu bude stále funkční a natáhnout vedení od studny k domu a do stejného výkopu položil i vodovod zpátky ke studni a pokračovat ke garáži nebo vyvézt ventil a pokračovat hadicí, ale do budoucna bych vodovod natáhnul až do dílny s garáží, znáte to -umýt auto, umýt kolečka, nářadí.Položit vedení v nezamrzné hloubce a máte vodovod i na zimu schovaný, pokud by v garáži mrzlo, doma zavřete přívod a v garáži vodu samospádem vypustíte-aby byl ventil v nejnižším místě, aby před ním nebyla vlna, která by ta¨m zůstala a zamrzla... hodně štěstí a kopání bez šutrů a jílu Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.20 (?), 30.5.2013 15:18

Díky za rady kopat se bude dobře máme půl metru zeminy apak už je jen písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.9 (?), 30.5.2013 15:56

Zkuste si vyhledat E-DEEP 1200 -kompaktní ponorná vodárna. Mám ji a funguje překvapivě dobře i bez expanzky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lordnikoni - (4) - 90.196 (?), 29.5.2014 19:18

Letos jsem také koupil model E-DEEP 1200 a jsem zvědav, jak to bude fungovat. Plánuji to také na zalejvání zahrady (studna kopaná cca 5m a vzdálenost kolem 30m od studny). Vnější konstrukce vypadá bytelně. Součástí je i sítko proti nasávání větších nečistot.

Má kolem 13kg. Zatím jsem připravil rozvody z LDPE trubek a tento měsíc snad spustím i čerpadlo.

Cenově jsem se vešel do 6600,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lordnikoni - (4) - 90.196 (?), 28.6.2014 22:18

Tak jsem vše úspěšně pozapojoval a spustil. Vše fungovalo na první zapojení. Vodárna pracuje skvěle.

Mám vytvořený zahradní kohoutek umístěný na betonovém sloupku. Po otočení kohoutku voda teče a po uzavření se vodárny vypne. Tlak vody je dostatečný!

Zatím spokojenost.Čas prověří kvalitu čerpadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lordnikoni - (4) - 90.196 (?), 11.4.2015 20:12

Tak po roční používání mohu s klidem konstatovat, že čerpadlo plní funkci na výbornou. Celou dobu je permanentně ponořeno ve studni i během zimy (na zimu jsem samozřejmě vypustil ze všech trubek vodu, aby nedošlo k zamrznutí. Nikde nic neteče a vše těsní).

Dnes jsem provedl po zimě první spuštění a vše fungovalo na jedničku. Za mě mohu doporučit tento typ ponorné vodárny.

Plánuji ještě během léta čerpadlo vytáhnout a překontrolovat vše po vizuální stránce, jak moc je špinavé, popřípadě znečištěné filtrační sítko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika