Jakou vodárnu



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?)
30.5.2013 10:56

zdravím, viděl bych to tak, že vodárnu umístit do tepla do domu ať netrpí a na zimu bude stále funkční a natáhnout vedení od studny k domu a do stejného výkopu položil i vodovod zpátky ke studni a pokračovat ke garáži nebo vyvézt ventil a pokračovat hadicí, ale do budoucna bych vodovod natáhnul až do dílny s garáží, znáte to -umýt auto, umýt kolečka, nářadí.Položit vedení v nezamrzné hloubce a máte vodovod i na zimu schovaný, pokud by v garáži mrzlo, doma zavřete přívod a v garáži vodu samospádem vypustíte-aby byl ventil v nejnižším místě, aby před ním nebyla vlna, která by ta¨m zůstala a zamrzla... hodně štěstí a kopání bez šutrů a jílu Tonda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 124.20 (?), 21.5.2013 10:33, zobrazeno: 10133x

Na zahradě mám vrtanou studnu průměr cca 20 cm v plastové trubce. Teď je u ní jen volně čerpadlo které se na zimu uklízí. Chtěl bych studnu obestavět 2 skružemi pod úrovní země a dovnitř umístit vodárnu, abych měl vodu pod tlakem. Zatím, ale nemůžu vymyslet jakou, mám jen 230 voltů tudíž vodárny sigma nemůžu použít. Do budoucnou bych chtěl vodu využít i užitkově do novostavby, tak zase nechci koupit nějakou vodárnu za pár tisíc co mi bude za 5 let k ničemu. Máte nějaké rady a tipy případně jak jste to vyřešily vy díky. Nebo jsem přemýšlel k čerpadlu co mám teď Sigma Sva 32 doplnit tlakovou nádobou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 21.5.2013 10:55

zdravím, stačí dokoupit tlak.nádobu, doporučuji spíše větší... nejméně 30 l... ale na zimu budete stejně nucen uklidit kvůli zamrznutí vodárnu do tepla nebo komplet odvodnit.Když čerpadlo odejde, k nádobě dokoupíte nové čerpadlo, téměř jakého koliv typu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 21.5.2013 11:07

ještě k 230 voltům, mám grunfus čerpadlo na 230 a jede super bez poruchy už pár let cca 12 a nádobu aqasystem s vakem, můžu jen doporučit.Vodárnu bych ale namontoval už někam blízko novostavby a netrápil se se dvěma skružemi do země.Pokud máte buňku k novostavbě, tak bych to natáhnul do ní.Přívod si připravit už k novostavbě a zbytek do buňky vyztuženou hadicí, taková bílo zelená, napůl průhledná, nezmáčkne ji při nasávání vody.Do studny koš s klapou a není problém, grunfus mi nasaje ikdyž je v potrubí vzduch, stačí zavodnit čerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.20 (?), 29.5.2013 10:01

Rozložení na pozemku mám takové, že uprostřed je studna, 15 m na jednu stranu je dům a 15 m přesně na opačnou je plánovaná garáž s dílnou, takže se mi zdálo výhodné umístit vodárnu přímo u studny abych mohl vodu využívat v obou stavbách. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 30.5.2013 10:56

zdravím, viděl bych to tak, že vodárnu umístit do tepla do domu ať netrpí a na zimu bude stále funkční a natáhnout vedení od studny k domu a do stejného výkopu položil i vodovod zpátky ke studni a pokračovat ke garáži nebo vyvézt ventil a pokračovat hadicí, ale do budoucna bych vodovod natáhnul až do dílny s garáží, znáte to -umýt auto, umýt kolečka, nářadí.Položit vedení v nezamrzné hloubce a máte vodovod i na zimu schovaný, pokud by v garáži mrzlo, doma zavřete přívod a v garáži vodu samospádem vypustíte-aby byl ventil v nejnižším místě, aby před ním nebyla vlna, která by ta¨m zůstala a zamrzla... hodně štěstí a kopání bez šutrů a jílu Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.20 (?), 30.5.2013 15:18

Díky za rady kopat se bude dobře máme půl metru zeminy apak už je jen písek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.9 (?), 30.5.2013 15:56

Zkuste si vyhledat E-DEEP 1200 -kompaktní ponorná vodárna. Mám ji a funguje překvapivě dobře i bez expanzky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lordnikoni - (4) - 90.196 (?), 29.5.2014 19:18

Letos jsem také koupil model E-DEEP 1200 a jsem zvědav, jak to bude fungovat. Plánuji to také na zalejvání zahrady (studna kopaná cca 5m a vzdálenost kolem 30m od studny). Vnější konstrukce vypadá bytelně. Součástí je i sítko proti nasávání větších nečistot.

Má kolem 13kg. Zatím jsem připravil rozvody z LDPE trubek a tento měsíc snad spustím i čerpadlo.

Cenově jsem se vešel do 6600,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lordnikoni - (4) - 90.196 (?), 28.6.2014 22:18

Tak jsem vše úspěšně pozapojoval a spustil. Vše fungovalo na první zapojení. Vodárna pracuje skvěle.

Mám vytvořený zahradní kohoutek umístěný na betonovém sloupku. Po otočení kohoutku voda teče a po uzavření se vodárny vypne. Tlak vody je dostatečný!

Zatím spokojenost.Čas prověří kvalitu čerpadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lordnikoni - (4) - 90.196 (?), 11.4.2015 20:12

Tak po roční používání mohu s klidem konstatovat, že čerpadlo plní funkci na výbornou. Celou dobu je permanentně ponořeno ve studni i během zimy (na zimu jsem samozřejmě vypustil ze všech trubek vodu, aby nedošlo k zamrznutí. Nikde nic neteče a vše těsní).

Dnes jsem provedl po zimě první spuštění a vše fungovalo na jedničku. Za mě mohu doporučit tento typ ponorné vodárny.

Plánuji ještě během léta čerpadlo vytáhnout a překontrolovat vše po vizuální stránce, jak moc je špinavé, popřípadě znečištěné filtrační sítko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika