Nízký plůtek cca 60cm



altosch - (34) - 135.172 (?)
15.4.2014 9:42

Mám stejný problém. Ne tchyni, ale drůbež: volně pobíhající slepice a kachny. Když svoje rostliny neoplotím, zničí v podstatě všechno. Buď rozhrabou nebo ozobají.

Králičí pletivo je samozřejmě možná varianta, ale je hrozně nestabilní (měkké slabé dráty). Použil jsem poplastované svařované pletivo Executive plus a u jedné zahrady poplastovanou svařovanou plotovou síť Top 70. Je to ze solidního materiálu (hlavně to první) a stojí do značné míry samo - sloupky mohou být daleko od sebe. Dá se z toho udělat i samonosné ochranné kolo kolem stromku nebo květináče. Vyrábí se od 60 cm, ale doporučil bych alespoň metrové - slepice mi v klidu skáčou na kompost a ten má ohrazení asi tak těch 60. Nechal jsem si poslat z Ploty Vamberk - Wire Metal (e-pletivo. cz). Je to nákladnější, ale myslím, že užitná hodnota a trvanlivost za to stojí.

U zeleninové zahrady to používám jako dočasné oplocení, protože se tam oře traktorem. Na jaře zatluču železné trubky (staré lešeňové a vodovodní), rozvinu plot, na podzim zase lehce smotám, uložím do kůlny a tak pořád dokola.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 43.12 (?), 14.4.2014 10:50, zobrazeno: 15607x

Dobrý den, chci se zeptat jestli nevíte o nějakém oploceni do 60 cm.Potřebuji oplotit svoji zahradku kde pěstuji zeleninu proti drůbeží. Bohužel s tchýni se domluvit nedá a já nemám na ní nervy. Nevíte jestli se dá koupit popř. i nějaka síť kterou bych okolo natáhl? Díky mockrát P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.4.2014 12:06

60 cm není pro drůbež překážka...

Pokud nemůžete mít vyšší, pak ideální je elektrický ohradník.

Jinak králičí pletivo pozinkované šíře 1 m bude asi nejlevnější varianta. Sloupky udělejte ale 1,4 m vysoké a nahoře natáhněte 2-3 dráty či silonové vlasce. Slepice dokáže při výskoku na plot si na něj sednout a pak přeskočit na druhou strnu, sednout na drát však neumí a takovéto překážky se bojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
altosch - (34) - 135.172 (?), 15.4.2014 9:42

Mám stejný problém. Ne tchyni, ale drůbež: volně pobíhající slepice a kachny. Když svoje rostliny neoplotím, zničí v podstatě všechno. Buď rozhrabou nebo ozobají.

Králičí pletivo je samozřejmě možná varianta, ale je hrozně nestabilní (měkké slabé dráty). Použil jsem poplastované svařované pletivo Executive plus a u jedné zahrady poplastovanou svařovanou plotovou síť Top 70. Je to ze solidního materiálu (hlavně to první) a stojí do značné míry samo - sloupky mohou být daleko od sebe. Dá se z toho udělat i samonosné ochranné kolo kolem stromku nebo květináče. Vyrábí se od 60 cm, ale doporučil bych alespoň metrové - slepice mi v klidu skáčou na kompost a ten má ohrazení asi tak těch 60. Nechal jsem si poslat z Ploty Vamberk - Wire Metal (e-pletivo. cz). Je to nákladnější, ale myslím, že užitná hodnota a trvanlivost za to stojí.

U zeleninové zahrady to používám jako dočasné oplocení, protože se tam oře traktorem. Na jaře zatluču železné trubky (staré lešeňové a vodovodní), rozvinu plot, na podzim zase lehce smotám, uložím do kůlny a tak pořád dokola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.20 (?), 12.4.2017 5:00

Hornbach, pletivo výšky cca 45 cm, zelené, potažené plastem. Máme proti zajícům. Nebo jiné plůtky, plastové, dřevěné, kupodivu i levné, jsou na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika