Betonování plotového sloupku - jak na beton?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
26.4.2012 13:28

Jestli se sloupky protáčejí v betonu, pak je každá rada drahá. Já osobně nemám dobré zkušenosti se zamáznutím malým množstvím betonu, ať je sebemastnější.  Asi bych zvolil, jak píšete, navaření (přišroubování) pásoviny nebo jiného profilového železa, které bych ale nezamazával, to by se, podle mě, za čas vydrolilo. Zkusil bych vyvrtat do betonu otvory a k nim tu pásovinu přišroubovat pomocí zavitových tyčí a chemické kotvy.Nebo, kdyby se dal protáčející sloupek vytáhnout úplně, šel by možná chemickou maltou ukotvit sám. Pravda, dost nákladné řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.4.2012 14:54

Jestli se sloupky protáčejí v betonu, tak musí být znatelná štěrbina (spára) mezi trubkou a betonem, do které je zalita. Pak stačí koupit epoxidovou pryskyřici a zalít tuto spáru. Pryskyřice do ní pozvolna zateče a trubku bezpečně upevní. Navíc pryskyřice tuto spáru zatěsní proti zatékání vody. Nedovedu si však představit, že by někdo dokázal zabetonovat kovové trubky tak, aby se protáčely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 26.4.2012 15:29

Protáčí se, nevím sice jak lehce ale čemu to vadí? Pokud jsou vyviklané tak budiž, ale pokud se na ně přidrátuje pletivo tak to nemá na nic vliv. Trubky aby se v betonu protáčely (a například následně vytáhly ven) tak se s nima muselo zatočit v době kdy byl beton ještě měkký ale již se nebortil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.54 (?), 26.4.2012 16:18

Ja na ni vzdy navarim kus vinglu, nebo pasovini.Nejde s ni otocit a ani vytahnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.123 (?), 1.5.2012 13:39

dekuji za radu vyzkousim to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.40 (?), 22.12.2012 18:17

Dobrý den, potřebovala bych poradit, na jaře budu stávět nový plot na okrají břehů ten starý je celý vychylený a ten nový bude z železných hranolů vyplněných dřevěnými plůtky je to už hotové, tak jsem to koupila, tak do jaké hloubky mám vrtát aby to vydrželo a nevychyloval se a ještě bych chtěla malou zítku pod tím plotem. Moc děkuji za radu, kterou mi poskytnete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 22.12.2012 21:11

Obávám se, že na svahu se bude plot vychylovat pořád. I když bude kotven do nezámrzné hloubky. Ona ta zamrzlá půda nahoře jej spolehlivě každý rok o něco vychýlí a nikdy se nevrátí zpět. Jediná pomoc je udělat sloupky "štelovací"  nebo se budují šíkmé opěrné zdi a ty i když se o pár centimetrů časem vychýlí, tak to není poznat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.2 (?), 9.4.2013 13:46

Zdravím, nepřemýšlel jste o podhrabových deskách. Slouží jako náhražka podezdívky.

Podhrabová deska - náhražka podezdívky
Podhrabová deska - náhražka podezdívky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 154.200 (?), 18.10.2019 9:17

Dobrý den, připojuji se k tématu betonování plotových sloupků se svým dotazem: Není mi zcela jasné, jak se betonují vzpěry ke sloupkům. Je třeba nejprve zabetonovat sloupky, počkat na jejich zatvrdnutí a až potom betonovat vzpěry? Nebo se to dá dělat současně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 99.36 (?), 18.10.2019 13:20

To morrison: šest let po posledním příspěvku zadat dotaz?

Pochopitelně betonovat současně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika