Olej na mahagon



host - 59.58 (?) 
1.4.2015 10:28, zobrazeno: 4564x

Dobrý den, rád bych se zeptal jaký olej používáte na čištění a renovaci mahagonového zahradního nábytku. Hledám nějaký olej, který opravdu vrátí dřevu barvu a já jej nebudu muset (s nadsázkou) nanášet obměsíc. Na internetu se moc neorientuju a rád bych doporučení na nějaký levný, ale kvalitní teakový olej. Děkuji všem za nápady!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.58 (?), 10.4.2015 9:40

Zkusil jsem olej značky Poliboy a nemohu si jej vynachválit. Šetrně ošetří dřevo. Teakové dřevo má přirozený zlatavý nádech v barevných hnědých odstínech a nádherný povrch. Častým používáním a díky venkovním vlivům se snižuje obsah oleje, který je přirozeně v tropických dřevinách obsažen a který jim poskytuje přirozenou ochranu. Tyto oleje je nutné tropickému dřevu opět dodat, aby nábytek zůstal elastický a odolný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.185 (?), 10.4.2015 9:53

teakové dřevo má ovšem přirozený šedý nádech, krerý stářím a vlivem povětrnostních podmínek sílí.Na zvýraznění a ošetření používám léta nejlevnější olivový olej z pokrutin.Ostatně výrobci dřeva v Asii používají také olej z místních zdrojů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 10.4.2015 10:38

Dobrý den, též většinou používám Poliboy, nicméně moje zkušenost je, že každý teakový olej byl vlastně dobrý. Některý příjemněji voněl, o to Vám ale asi nejde. Tímto způsobem ošetřuji všechen nábytek na jaře, aby jsme ho celou sezonu měli pěkný. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika