Zhodnocení vyrobené filtrace



Mr.Oizo - (11) - 66.25 (?)
29.7.2012 21:58

Tak filtrace komplet osázena houbičkami na dně jsem nechal zeolit tak aby nebránil průtoku. Do poslední komory jsem vložil plast.mřížku tak aby nedošlo k ucpání odtoku. Co se týče UV lampy tak se my zdá jejich cena strašně přemrštěna. Kdybych věděl že jí budu požívat stále možná bych i zainvestoval. Ještě mě napadá zda vodu komplet vypustit a napustit novou zda to opět zazelená či se udrží voda čistá? A mám ještě otázku ohledně orobince a kostace které mám nyní zasazené v hlíně či je nedat pouze do kačírku na způsob kořenov.filtrace?


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 29.7.2012 8:35

Asi by stačilo, když filtr zapojíte obráceně. Tam kde je odtok, by byl přítok. Jediný problém, že při vypnutí čerpadla, vyteče první komora zpět do jezírka. Na odtok to chce určitě větší průměr a na houbičky shora mřížku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.187 (?), 29.7.2012 9:34
Zelenou vodu timto filtrem nevyresite protoze mechanicky neodfiltruje jednobunecne rasy ktere ji barvi na zeleno. Musite instalovat UV lampu, ktera ty rasy zahubi. Pak bude voda pruzracna. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr.Oizo - (11) - 66.25 (?), 29.7.2012 21:58

Tak filtrace komplet osázena houbičkami na dně jsem nechal zeolit tak aby nebránil průtoku. Do poslední komory jsem vložil plast.mřížku tak aby nedošlo k ucpání odtoku. Co se týče UV lampy tak se my zdá jejich cena strašně přemrštěna. Kdybych věděl že jí budu požívat stále možná bych i zainvestoval. Ještě mě napadá zda vodu komplet vypustit a napustit novou zda to opět zazelená či se udrží voda čistá? A mám ještě otázku ohledně orobince a kostace které mám nyní zasazené v hlíně či je nedat pouze do kačírku na způsob kořenov.filtrace?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.113 (?), 4.8.2012 10:31

Stačí hledat...

9W UV lampa za 11 stovek není zas tak moc, když si člověk uvědomí, že jen ta zářivka stojí víc jak polovinu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.30 (?), 14.8.2012 0:32

Ahoj, myslím, že v dnešní době dávat molitany a matrace do filtru již je špatné. Každý filtr pro jezírko s rybami musí mít dvě části a to mechanickou filtraci, tu bych řešil minimálně několika řadama kartáčů ale spíše filtrem s mikronovým sítem 300 mikronů (nabízí to kdekdo na netu) a tuhle čistou vodu musíš pustit do biologické filtrace v tvém případě dvě komory s kaldnes médiem a pořádně vzduchovat. Vodu budeš mít jako křišťál do měsíce a napořád. Budeš li tam cpát houbičky a matrace a tak se z toho zblázníš a voda bude stále zelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.8.2012 9:05

Na filtrační pěně nevidím nic špatného, a pokud máte filtr dobře konstrukčně řešený, dá se i dobře a jednoduše čistit. To spíše ty kartáče mi přijdou jako historický přežitek.
BTW - přijde mi jako trochu schizofrení postoj na koleni doma dělat filtr, a pak do něj nakoupit snad to nejdražší medium co jde :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.236 (?), 17.8.2012 9:29

nie je zla ani mechanizka filtracia v dvoch stupnoch, napr. ako prvy silonova latka ala pancucha zachyti azda 90 percent mechanickych necistot, nejaka sietka na okna mozno 80.

Potom moze ist lepsia a jemnejsia. Napr. Fajnovost typu nerez sito.... je fajn, len mozno drahsie a treba to dat urobit presne na mieru filtra. Nejake vstupne vreco, napriklad co sa predava k jazierkovym vysavacom sa da lahko cistit aj prat ak su dve, nie je nic jednoduhsie ako toto cistit od tej hrubej spiny a ostatok filtra sa nemusi cistit tak casto..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr.Oizo - (11) - 66.86 (?), 3.9.2012 17:54

Tak po dlouhé době testování žádná výrazná změna tak jsem se nakonec rozhoupal a pořídil UV lampu která běží ode dneška.S výsledkem se opět podělím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.197 (?), 3.9.2012 19:48

Mohu se zeptat, kde jste sehnal tu plastovu bednu na filtraci (případně z čeho je zhotovená)?

Pro jezírko cca 10 m3 používám nyní Biotec 12 Screenmatic. Protože mám ale v šachtě, kde je filtrace umístěna ještě dost místa, plánuji za uvedený Screenmatic zařadit nějaký doma dělaný filtr (potřebná nádoba cca 90x60x45 cm). Předpokládám, že by doplňková filtrace mohla jezírku pomoci. Stávající filtrace sice zatím stačí, myslím si ale, že se další filtrační objem může hodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cesnak - (45) - 234.42 (?), 3.9.2012 20:07

nejspíš si ji nechal svařit z plastu, od někoho kdo dělá bazény septiky..  Pokud to nedělá sám         Z.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika