Zelena rasa a voda v jezirku pomoc



host - 125.208 (?)
18.6.2011 22:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptatco dělat v případě zelené zakalené vody (asi jak vaše ilustrační foto).

Jezírko mám cca 14 kub. a největší hloubka je 120 cm, vybudované loni v létě. Jsou v něm rostliny, 6 karásků+ pár malých, ale nekrmím. Po zimě byla voda průzračná a bylo vidět až na dno..chtěla jsem odstranit nějaké listí ze dna, tak jsem to vylovila síťkou..a od té doby je až na vyjímky pořád zakalené. Stojatou vodu nemám, mám čerpadlo, které vede vodu na vodopádek.

Zajímalo by mě, co s tím dále... počkat než se to srovná samo, nebo zkusit použít nějakou chemii... Bohužel výkonný filtr a uv lampa není možná (nemám možnost el. připojení), čerpadlo mám solární. takže malý fitr nahoru na potůček, ale to nevím jestli by pomohlo..

Předem děkuji za rady Š.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Roberto di Mateo - (6) - 23.186 (?), 19.5.2011 17:26, zobrazeno: 19828x

Ahoj pred 14 dni sem vycistil jezirko od zelene rasy na plachte a zelene vody, po 14 dnech mi zase zacala rust rasa a zacala zelenat voda, UV lampu mam filtraci taky muze mi nekdo poradit co stim koupil sem sera pond crystal a bactoboster myslite ze by pomohl vysavac nebo nejaky pripravek mam v jezrku 10 ryb

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.15 (?), 19.5.2011 22:26

   Dobrý den, mám bohužel podobný problém. Udělala se mi zelená řasa na kamenech, fólii a i na hladině dost často plavou takové ošklivé zelené fleky. K tomu se zakalila voda, takže jsem z toho stavu docela zoufalý. Mám v jezírku průměrnou hloubku 1,5m a neměl jsem problém vidět na dno, teď je viditelnost tak půl metru. Nevadil by mi zelený povlak (když je to v rozumné míře), myslím, že to k jezírku i patří, ale mám strach aby řasa nebrala z vody moc kyslíku a ryby by se pak nedusily. 

   V nějaké dřívější diskuzi jsem četl, že pomáhá přípravek Algae Away, ale jelikož jsem chemii do jezírka nikdy nelil nejsem si jistý jak na to zareagují rostliny a hlavně ryby a jiní tvorové, kterým se jinak v jezírku docela daří.. Mám v něm dvanáct velkých pstruhů (siven americký) ti jsou prý hodně náhlí na jakoukoli změnu, pak ještě nějaké menší ryby, spoustu půlců, vodoměrky a všechny možné jiné brouky.

Nechtěl bych jít tou cestou, že za cenu křišťálově čisté vody budu mít " mrtvé jezírko". Tak jestli by někdo fundovanější mohl poradit ze své zkušenosti Děkuji Luboš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 21.5.2011 0:37

Dobrý den. Letošní jaro chladných nocí a spousty pilu mi také dává zabrat. Algae Away není v podstatě chemie, působí velmi účinně a dlouhodobě na dlouhou řasu a rybám i jiným vodním živočichům nevadí, na krátkou řasu ale nefunguje. Výkonná a v podstatě naddimenzovaná filtrace udrží průzračnou vodu nejspíš i v kooperaci se silným vzduchováním kombinovaným s ozonizérem a přísunem užitečných bakterií. To je ale asi výjimka, potvrzující běžnou praxi většiny českých jezírkářů, soudě podle sebe. Je to o penězích, co si budem povídat. Počet ryb, hlavně kaprů, je také důležité měřítko. Moje doporučení - nakupujte rady u "odborníků". Zdůrazňuji to množné číslo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.5.2011 10:13

Pokud máte zelenou, neprůhlednou vodu, je na vině filtr slabý na požadavky Vaší nádrže.  Opakované lití nebo sypání čehokoli do nádrže mi přijde jako takový "filtr na splátky"
Přípravek od Sery jste použil správně, ale pokud se Vám po jeho aplikaci voda opět zakalila, vidím ten hlavní problém ve slabém filtru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
amesiowa - (7) - 139.128 (?), 10.6.2011 7:32
Mám stejný problém, jezírko mám hluboké 50 cm a o objemu 750 l, zatím osázené pár vodními rostlinami jako kosatec, doutník apod, na dně jeden leknín.Časem přibudou další rostliny.Vysadili jsme i pár závojnatek.Problém s dlouhými řasami nemám, jen mě trápí že voda j průzračná jen asi do 10 cm hloubky, pak už je voda tmavší, téměř do černa, dno a stěny jsou lehce pokryté tímzeleným povlakem, použila jsem přípravek Tetra Pond Algofin proti řasám, ale nevím, zda to na tento druh řasy bude platné.Existuje nějaký účinný přípravek, který by mi pomohl?Přikládám pár fotek,voda je na nich bohužel zakalena víc, než obvykle,tím že se zvedl kal ode dna, když jsem byla nucena vlézt do vody




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 10.6.2011 8:54

Male jazierko sa vam bude stale prehrievat. Na druhej strane sa bude aj lepsie udrziavat. Mne sa zda z obrazkov, ze vodu mate celkom cistu, iba na dne je usadenina. Tu usadeninu by som odsal bud kalovym, alebo ak mate prirodzeny spad odsatim hrubou hadicou (na obr vidiet schody, takze mozno tam je clenity teren). Toto by som robil pravidelne. Za nejaky cas sa vam voda vycisti. Samozrejme s odsatim by ste robili pravidelnu vymenu vody, asi ako u akvaria, co 750 l je podobny objem. Porieste ako jazierko zatienit. Spad listov nie je problem, pretoze tak male jazierko na jesen lahko zakryjete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.6.2011 9:13

Pro Ver : Přípravek Algofin je spíše určen na dlouhé, vláknité řasy. Pokud je Vaším problémem zakalená voda, dovolil bych si tvrdit, že jste jej nepoužila správně.
Jinak malé nádrže se obecně udržují hůře než ty větší, jsou náchylnější k okolním výkyvům prostředí (teplota, slunce, déšť, překrmení atd.), a někdy je potíž je udržet čisté

Jinak přikládám fotografii, která mi dorazila od jedné majitelky jezírka mailem - tohle je zelená voda
Zelená voda v jezírku
Zelená voda v jezírku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
amesiowa - (7) - 139.128 (?), 10.6.2011 13:56
Fotky jsou pořízeny před použitím přípravku, ale jak píšete, je to asi spíše na tu dlouhou vláknitou řasu, tak to bude spíš brané jako prevence.Teplota vody je zatím okolo 17 stupňů, počítám, že až povyrostou rostliny okolo jezírka bude částečně ve stínu, zatím je ve stínu chvíli ráno a pak až odpoledne kolem 15.hodiny, zatím to nechám osudu a uvidím, až přijdou ty pravé pařáky v létě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 10.6.2011 15:58
Souhlasím s vámí p. Hrkal jedno léto sem taky takhle přijel a takovouhle skoro bažinu na zahradě a jak sem jel z dovolený měli v zahraním centru nějaké téměř prošlé chemie konkrétně JBL clynopond a v červenci z tý bažiny větší než na vaší fotce to béhem 2dnů zprůzračnilo vodu tak že sem viděl až na dno což je 100cm ale kdyby bylo hlubší stejně bych viděl na dno si myslim ale potom když sem to koupil jako 5l balení tak to tolik nefungovalo(respektive oproti tomu prošlému vůbec), ale tedka sem koupil 36w UV lampu a udělal 200l sud a výsledek je stejný jako s chemií :) po týdnu co sem přijel nma chalupu jezírko uplně čisté a to ani nechci vidět co bude za humus až to propláchnu :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.208 (?), 18.6.2011 22:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptatco dělat v případě zelené zakalené vody (asi jak vaše ilustrační foto).

Jezírko mám cca 14 kub. a největší hloubka je 120 cm, vybudované loni v létě. Jsou v něm rostliny, 6 karásků+ pár malých, ale nekrmím. Po zimě byla voda průzračná a bylo vidět až na dno..chtěla jsem odstranit nějaké listí ze dna, tak jsem to vylovila síťkou..a od té doby je až na vyjímky pořád zakalené. Stojatou vodu nemám, mám čerpadlo, které vede vodu na vodopádek.

Zajímalo by mě, co s tím dále... počkat než se to srovná samo, nebo zkusit použít nějakou chemii... Bohužel výkonný filtr a uv lampa není možná (nemám možnost el. připojení), čerpadlo mám solární. takže malý fitr nahoru na potůček, ale to nevím jestli by pomohlo..

Předem děkuji za rady Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika