Zelena rasa a voda v jezirku pomoc



LukysCz - (26) - 164.13 (?)
14.6.2011 16:18
K vašemu řešení nevím jak vy ale já měl zelenou vodu tak že sem ty ryby neviděl čistě ani těsně pod hladinou a udělal sem to následovně 36w UV lampa za 1200,- kč k tomu 200l sud 500,- kč, 10x filtrační kartáče co sem nařezal na 40 a 20cm kousky 40cm sem dal po obvodu sudu a doprostred a v miste kde protéka voda sem dal ty 20cm na to sem dal cca 15cm plastových špon a 5cm bioakvacit vcetne UV lampy sudu a naplní to stálo zhruba 2800,- kč a použil sem čerpadlo 2,5m3/hod ale ovšem 4roky staré takže už takový průtok nebude no a vypadalo to následovně v pondělí bažina v tentýž týden v pátek sem viděl uplně na dno :) a je to stejný objem jezírka co uvádíte vy :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 200.196 (?), 14.6.2011 15:47
Nevím, zda sjem to vyřešil správně, ale osobně jsem se o zelenou vod postaral následujícím způsobem... k jezírku 8000 l jsem přistavil další nádrž, cca necelých 2000 l z které voda přepadá potůčkem do hlavního jezírka. Do této dodatečné nádrže jsem vysadil značné množství rostlin + plovoucí rostliny... jedná se tedy o takovou odkalovací nádrž kde se usazuje kal a která prostřednictvím rostlin odsává také přebytečné živiny.Dále filtrační soustavu tvoří 3 nádoby naplněné 100kg zeolitu pro odsávání přebytečných látek a 200 ks biobloků. Mezi všemi náržemi jsem vytvořil všude vodopády aby bylo ve vodě dostatek kyslíku pro bakterie, rovněž okysličuji vodu vzduchovadlem (cca 750 l/h). Poté jsem do soustavy vhodil startovací bakterie a po 3 týdnech se voda začala zlepšovat, nyní cca po 6 týdnech je voda o dost lepší - není zelená avšak je taková tmavá, spíše do hněda. Uvidím jak se situace vyvine a dám vědět, každopadně viditelnost je lepší. Dál plánuji vysadit velké množství leknínů abych vodu ochladil a vytvořil stín, aby se tolik netvořil zelený zákal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 14.6.2011 16:18
K vašemu řešení nevím jak vy ale já měl zelenou vodu tak že sem ty ryby neviděl čistě ani těsně pod hladinou a udělal sem to následovně 36w UV lampa za 1200,- kč k tomu 200l sud 500,- kč, 10x filtrační kartáče co sem nařezal na 40 a 20cm kousky 40cm sem dal po obvodu sudu a doprostred a v miste kde protéka voda sem dal ty 20cm na to sem dal cca 15cm plastových špon a 5cm bioakvacit vcetne UV lampy sudu a naplní to stálo zhruba 2800,- kč a použil sem čerpadlo 2,5m3/hod ale ovšem 4roky staré takže už takový průtok nebude no a vypadalo to následovně v pondělí bažina v tentýž týden v pátek sem viděl uplně na dno :) a je to stejný objem jezírka co uvádíte vy :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.196 (?), 14.6.2011 16:26
také by to slo, ale nelíbí se mě UV lampa... na každou sezonu se musí kupovat nová zářivka a to se mi nechce, ale je prada že by nejspíš pomohla. Hlavní problém u sebe vidím ve slunci a v přehřívání poněvadž mi na jezírko slunce svítí bez přestání od 7:00 do 17:00 a maximální hloubku mám přitom jen 90cm, ta tvoří pouze asi 1/3 plochy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 14.6.2011 16:35

Si můžem podat ruce :D ste na tom stejně já mam 100cm hluboký a to taky neni zrovna velká plocha a vám tam svítí aspon jen od to co píšete :D mě tam svítí od tý doby co vyleze sluníčko :D a svítí dokud nezaleze za stromy což je tak kolem 19:00 až v téhle době :) ale tak kuzpovat novou lkampu záleží od jakého výrobce já co mám stojí náhradní lampa asi 300kč, podívejte se tady. Jak vidíte moc věcí co by stínili hladinu tam neni :D když je východ na té strane kde sou jen ty malé stromky a to než vyroste to jezírko už nebude :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.196 (?), 14.6.2011 17:09
no ja jsem vysadil na jihovýchod od jezírka bambusy :) i když rostou rychle tak taky to bude trvat nějaký ten rok: D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
LukysCz - (26) - 164.13 (?), 14.6.2011 17:16
taky si myslim :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.6.2011 20:55
Informace o nutnosti nákupu nové zářivky každou sezonu je obecně velmi rozšířená, a je zcela mylná :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.13 (?), 14.6.2011 22:26
A nesnizi se potom ucinost treba po roce kdyz bezi nonstop?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.6.2011 9:24

Ano, svítivost (chcete-li) učinnost zářivek klesá.  Pokud ale máte dobrou kvalitu vody, nevidím důvod, proč je měnit.  Osobně radím zákazníkům nerespektovat doporučený interval výměny 8000 hodin (platí pro lampy Oase Bitron C) , ale reagovat výměnou až tehdy, když se začne voda měnit k horšímu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.196 (?), 14.6.2011 15:57
Vysavač je dobrý spíše na odsávání kalu v místech ze kterých kal nestačí posbírat čerpadlo, řasy na kamenech se tímto způsobem nejspíše také podaří dostat, avšak je to pracné a řasy budou za chvíli na kamenech znovu. Vysavačem se tedy podaří odstranit jen následek ale ne příčinu (příčinou je nadbytek živin, přehřátá voda a s tím spojené velké množství světla). S přípravkama nemám zkušenosti, jistě jsou vhodné přípravky účinné ale, je to také drahý způsob, protože se musí průběžně do jezírka dávat další dávky a příští rok po zimě začíná vše nanovo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika