Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů



host - 99.136 (?)
27.3.2015 18:11

tak se taky pridam, ja to mam vyreseny takhle, jsem tu pred vanoci resil screenmatic ale bylo mi lito tech penez za to tak jsem objednal filtr od wiltecu, udal jsem dve vetve do ktere jsem pridal biotec 10.1 ktery mam doma uz ctvrtym rokem, jediny co je u filtru od wiltecu reseny naprd je odkalovani jednotlivich komor, ja to vyresil jak je to na obrazku, jeste mi zbejva nejak zapojit sterbinak, musim ho malinko upravit aby voda sla do obou vetvich, kdyz bych to mel shrnout tak za me dobry jen teda krom jiz zmineneho odkalovani, pak tam je jeste malinko horsi cisteni hub ale to je detail, na rozdil od biotecu se houby musi vytahnout a vyprat venku, ja to delam v kalfasusmileyale to je fakt v poho, filtr mi bezi treti den a voda je jasne pruzracnejsi, uvidime az se to rozjede naplno, vedra atd, zene mi to cerpadlo 10000l ktery mam pred filtrem rozdeleny rozbockou do obou vetvich, jezirko budu letos zvetsovat tak tam mozna jeste zapojim cerpadlo 5000l co pozene skimmer ale to jeste uvidim, mozna ho jen necham probehnout pres sterbinak a zpatky do jezirka, takze za ty penize naprosta spokojenostsmileysnad si nekdo kdo hleda nejakou filtraci udelal predstavu co a jaksmileyps, jeste musim koupit trubky, na obrazku chybismiley


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 6.3.2015 10:23

Na "bordel na dně" mu nepomůže ani odpovídající filtrace. K odstranění tohoto bordelu pomůže pouze gula (dnová výpusť). A většinou tyto plovoucí skimmery fungují ale samozřejmě zachytí opravdu jen hrubé nečistoty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.1 (?), 8.3.2015 19:41

To že je gula součástí odpovídající filtrace (filtr a filtrace není stejné slovo) ví snad i mírně pokročilý začátečník smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 9.3.2015 9:22

No ale bohužel tuto podstatnou součást filtrace spousta lidí nezařadí do flitračního okruhu. Takže je lepší na to upozornit aby si někdo nemyslel že to je zbytečný luxus smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.159 (?), 8.3.2015 19:47

alebo vysavac

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 9.3.2015 10:31

Chcem sa spytat na filter od tejto firmy (wiltec). Pri vstupe vody z jazierka do filtra je nejaky priestor, ktory sa vraj da nejakym sposobom vyuzit. Ze sa tam da dat nejake medium, bio, resp. mechanicka filtracia. Je to realne, alebo je lepsie to nechat prazdne? Mozno nejaky deravejsi molitan? Ja by som tam dal nejaky kosik zo sietky na hmyz (oko 1 mm), aby to chytilo tu velku spinu.

Ono to tu uz padlo... Ak by som isiel do filtra strednej triedy... Nie je lepsie kupit 2 zakladne kusy a zapojit do serie a filtrovat v pomalsom rezime? Zapchavat sa budu 2 filtre naraz, zapchaju sa pomalsie a cistenie bude musiet byt menej caste. Skusil to niekto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.136 (?), 27.3.2015 18:11

tak se taky pridam, ja to mam vyreseny takhle, jsem tu pred vanoci resil screenmatic ale bylo mi lito tech penez za to tak jsem objednal filtr od wiltecu, udal jsem dve vetve do ktere jsem pridal biotec 10.1 ktery mam doma uz ctvrtym rokem, jediny co je u filtru od wiltecu reseny naprd je odkalovani jednotlivich komor, ja to vyresil jak je to na obrazku, jeste mi zbejva nejak zapojit sterbinak, musim ho malinko upravit aby voda sla do obou vetvich, kdyz bych to mel shrnout tak za me dobry jen teda krom jiz zmineneho odkalovani, pak tam je jeste malinko horsi cisteni hub ale to je detail, na rozdil od biotecu se houby musi vytahnout a vyprat venku, ja to delam v kalfasusmileyale to je fakt v poho, filtr mi bezi treti den a voda je jasne pruzracnejsi, uvidime az se to rozjede naplno, vedra atd, zene mi to cerpadlo 10000l ktery mam pred filtrem rozdeleny rozbockou do obou vetvich, jezirko budu letos zvetsovat tak tam mozna jeste zapojim cerpadlo 5000l co pozene skimmer ale to jeste uvidim, mozna ho jen necham probehnout pres sterbinak a zpatky do jezirka, takze za ty penize naprosta spokojenostsmileysnad si nekdo kdo hleda nejakou filtraci udelal predstavu co a jaksmileyps, jeste musim koupit trubky, na obrazku chybismiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.115 (?), 31.3.2015 9:41

Dobrý den, tak jsem se po roce podíval na diskuzi co jsem založil 6.3.2014

Jsem překvapen kolik návštěv má, doufám že to aspoň několika lidem pomohlo vyřešit problém s jezírkem. 

Já osobně jsem spokojen, udělal jsem několik uprav a vylepšení které mě osobně ulehčilo obsluhu. Nemusí to vyhovovat ostatním.

Původně jsem to chtěl nafotit a dát sem na forum, ale nechtěl jsem dělat Mičurina 

Připojení filtru k jezírku -

Také jsem kompletní propojení filtrů i lampy provedl odpadníma rourama ihned po zakoupení, zvětšil se průtok laugh a vše ok. Hadice se neosvědčila, cena za nutný velký průměr kvůli průtoku   (původně koupená se využila na něco jiného) a nutné velké radiusy ohybu.

Odkalování -

Je pravda že okalovací šroubení je na neštastném místě a po několikátem použití špatně těsní.sad Vyřešil jsem to tak jak to máte vy. Vyvedl jsem ho do boku odpadní rourou + ventil a samospádem jí mám zavedenou do skleníku na záhony.

Čištění molitanu -

Nabavilo mě je přenášet a prát někde v nádobě, kýblu atd. Potom vylévání...

Vytahnu je s jednohu filtru a dám na druhý, (uvolním nádobu) hadicí, nebo vodou s jezírka doplním vodu a postupně je peru v nádobě filtru. Až je špinavá voda tak jí odkalím do skleníku atd. pořád dokola.

Nádobu filtru jsem natřel na cca hnědý odstín Balakrylem a obložil dřevem.

Ještě potřebuji vyřešit čerpadlo, loni jsem je měl 1/2 sezony na dně, ale špatně se vytahuje na nutné čištění. Voda byla čistá na dno.

Pak jsem ho dal ke břehu cca 0,5m hloubka, líp se vytahovalo na čištění, ale voda se nepatrně zhoršila. Tak nevím jestli to mělo souvislost.

Díky za Vaše reakce

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.117 (?), 18.2.2016 19:15

Pozdravujem všetkých,

Už zo dva roky sa zamýšľame nad stavbou jazierka a postupne sme to posunuli do roviny “kúpacieho jazierka”. Kúpacia časť by mala rozmery 6x2,5m a hĺbku 1,5m (viac som nepresadil) a regeneračná časť by bola cca 15-20 m2, celkový objem odhadujem na cca 28-30 m3. Jazierko bude bez rýb, možno 1-2 v prípade že bude treba dodat nejakého predátora.

Zaujímalo by ma, či by to Filter Set Bio Pond Filter 90000l + UVC 36W zvládali ustrážit čisté. Problémom by mohlo byť slnko ktoré tam v lete svieti takmer celý deň, snáď len na západnú časť nasadiť nejaký vyšší rákos. Ale na druhú stranu u nás na severe Slovenska je trošku chladnejšie. Na jar a jeseň sú podmienky s priamym slnkom priaznivejšie.

Keďže sa filter nedá zapojiť gravitačne, má nejaký zmysel riešiť guľu na dne? Jediné čo ma napadlo, je spustiť do potrubia končiaceho guľou nejakú ponorku a tú potom napojiť na filter a keď bude treba odkaliť dno zapnúť ponorku. Inak už len umiestniť čerpadlo na najhlbšie miesto aby nasávalo usadeniny a čo ostane na dne povysávať, alebo nejakou stierkou nahrabať k čerpadlu. Čo by bolo podľa Vás najjednoduchšie?

Sú veká filtrov nejako tlakovo uzatvoriteľné a voda z nich môže vytekať aj pod tlakom, alebo len samospádom keďže sa jedná v podstate o výtlačný systém?

Pokiaľ voda vyteká len samospádom, je potrebné filtráciu umiestniť nad hladinu, najlepšie do takej výšky odkiaľ chceme aby pritekala späť do jazierka - ano?

Aká je tlaková strata tých filtrov? Keď pozerám výkonové charaktristiky toho čerpadla a potreboval by som prekonať výšku cca 2,2 m od čerpadla k filtru, tak čerpadlo 10 000l/h bude mať len výškou reálny výkon cca 7000l/h a čerpadlo 13 000l/h bude mať reálny výkon 9000l/h (+straty v potrubí 1 ½”, UVC a filtre). Aké sú Vaše skúsenosti, dať čerpadlo radšej do plytšej vody a vyčistí sa väčší objem, alebo bude lepšie nasávať odspodu.

Pokiaľ budú filtre nad hladinou skimmer nebude fungovať gravitačne, ale bude potrebné napojiť ho na čerpadlo, alebo použiť plávajúci skimmer s čerpadlom, nezníži sa tým ešte viac výkon čerpadla? Keby som vzal ten plávajúci SK-30 a single čerpadlo, alebo kombi čerpadlo a stojaci SK-50 rozdiel v cene by bol do 15 EUR a v tom prvom prípade by bola spotreba o 45W vyššia. Ako ste to riešili, máte vôbec skimmer?

Kolko ste spotrebovali hadice? Max priemer na cerpadle, UVC aj skimmer je 1 ½” tak by som vzal tu a na zvysok pouzijem KG. Vychadza mi to tak 10m.

V prílohe ešte pripájam výpis prvkov, ktoré by som asi objednával.

Ospravedlňujem sa za možno hlúpe otázky, ale chcel som si to ujasniť. A ďakujem za tip na túto filtráciu. yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 22.2.2016 10:49

Měl byste najít někoho, kdo tenhle fitlr používá a má s ním osobní zkušenost. Na informace na stránce toho eshopu bych se asi moc nespoléhal. Když pominu velmi optimistické čísla výkonů,  nenapadá mi důvod k čemu k filtračnímu setu bude potřeba fontánové čerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 22.2.2016 13:55

Aká je tlaková strata tých filtrov? Keď pozerám výkonové charaktristiky toho čerpadla a potreboval by som prekonať výšku cca 2,2 m od čerpadla k filtru,...Aké sú Vaše skúsenosti, dať čerpadlo radšej do plytšej vody a vyčistí sa väčší objem, alebo bude lepšie nasávať odspodu.

Cerpadlo prekonava tlak vyplyvajuci z rozdielu hladin. Cize hladina vody v jazierku a vyska, v ktorej vyteka voda z hadice od cerpadla do filtra, pripadne hladina vody vo filtry. Tento rozdiel je okolo 0.5 m ale aj menej, a ci bude cerpadlo v hlbke, alebo v plytcine vplyv na stratu tlaku nema. Jedine este tlakove straty z prietoku v potrubi (z hlbky mate dlhsie potrubie ako z plytciny) a tie su v spravne sirokej hodici minimalne. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika