Zahradní jezírko



host - 33.214 (?)
21.3.2008 18:43

Díky moc za radu, ale ještě bych prosila co všechno koupit, nebo sehnat, jaké čerpadlo jsem schopná udělat jezírko, ale nejcenější jsou rady zkušených. Díky za trpělivost, je mi 55let. Díky IVANA

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 33.214 (?), 20.3.2008 18:14, zobrazeno: 18224x

Ráda bych si sama udělala zahradní jezírko, ale nemám vodu na zahradě, soused je ochotný vodu mi jednou dát, proto prosím o radu jak a co udělat, aby voda vydržela bez řas, kde najdu návod jak jezírko udělat a co je k tomu všechno třeba, jezírko bude velké tak 3 na 2metry, budu to dělat všechno sama, tak prosím radši vysvětlení po lopatě, Děkuji všem předem za každou radu.IVANA

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.92 (?), 21.3.2008 13:05

Kolik lidí, tolik názorů. Jezírka se tu řeší už dost dlouho - viz různé předchozí diskuse. Těžko k tomu dodat něco víc, anebo jen velmi stručně:

- čistou vodu!

- nezakalit zemí při sázení rostlin

- dostatek rostlin!

- s rybami počkat (raději i několik let) než budou rostliny dostatečně rozrostlé, aby vychytaly co nejvíce živin z vody

- dostatečná hloubka (méně se bude jezírko přehřívat)

- zpočátku bych stínil

- vzduchování

a to je zatím vše. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 21.3.2008 13:26

vše výše uvedené platí - změnil bych jen jediné - rostliny (vyjma leknínu) sázejte přímo kačírku či šterku bez použití země či jílů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.214 (?), 21.3.2008 18:43

Díky moc za radu, ale ještě bych prosila co všechno koupit, nebo sehnat, jaké čerpadlo jsem schopná udělat jezírko, ale nejcenější jsou rady zkušených. Díky za trpělivost, je mi 55let. Díky IVANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.12 (?), 9.7.2008 15:22

V baumaxu je k mání jezírková fólie 0,6 mm v rolích širokých 4m, 6m a 8m v ceně 55 Kč/m2 je maďarská, žádná Čína! Mě se hodila šíře 6m a délka 9m a nemusel jsem nic svařovat. Ještě doplním, že jako podklad stačí pár centimetrů písku a na něj starý koberec místo geotextílie, ale to už se sama rozhodnete, čerpadlo mívají v akvaristice od 500 Kč podle výkonu, Vám musí tohle za 500 Kč stačit. Někdo Vám bude tuto variantu třeba vymlouvat, ale je pouze na Vás jak se rozhodnete.

Jinak já mám jezírko 3,6 x 6,6m hluboké 1,2m a napájí mě jej téměř pravidelný přítok z meliorační trubky v průměru 120 litrů za hodinu, přes léto několik dní neteče bohužel nic a tak to doplńuji i svedenou dešťovou vodou ze střechy svedenou pod zemí do jezírka, tím i v suchém létě dochází k občasnému průtoku, přepadem přes okraj mezí rostlinami voda odtéká a zasakuje zpět do země melioračními trubkami, takový atypický příklad jezírka, ale z důvodu, že rád rybařím a chovám v něm pstruhy a siveny pro radost. Voda je bez čerpadla a filtrace stále čistá a 1/2 plochy je osázená rostlinami v ponořených kontajnerech.

Zdraví Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.183 (?), 9.7.2008 15:28
Fólie 0,6 mm a hloubka 1,2 m? Tak toho bych se určitě bál. A dešťovka svedená ze střechy? To bude velmi výživná voda...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.12 (?), 9.7.2008 15:35

Výživná jen z jara, když deštík opláchne pyl a meliorace to odplaví z povrchu jezírka, rostliny vyčistí vše, nemusím hlídat žádné čerpadlo, ani filtraci a mám čistou vodu průtočnou s pstruhy mezi rostlinami.

Fóli 0.6 mm doporučuje do hlouby 1,2 m i výrobce Fatra Napajedla!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 22.7.2008 14:20

Petr, a kolko ryb v kusoch a kg na kolko m3 vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.62 (?), 22.7.2008 15:52

obecně se uvádí 80 cm délky ryb na 1m3 vody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.12 (?), 11.8.2008 10:33

mám 12 pstruhů na 1 m3 vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika