Výroba filtru



host - 195.153 (?)
13.1.2011 15:34

Samozřejmě tu radu chápu jako dobře míněnou, bohužel nikoho takového neznám, ještě mě napadla jedna možnost možná jednodušší a to je čištění vzduchem, kde by se do jednotlivých komor pouštěl prudký proud vzduchu ten by vytlačil bordel z filtračního media a ten by se odpustil ale nějakým středovým nebo vrchnim přepadem ven do odpuštěcího potrubí to by bylo mín náročné a elegantnější než si máchat ruce ve špinavé vodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 15:06

To už musíte vyzkoušet sám. Ještě se zamyslete - píšete, že máte vyřešenou mechanickou filtraci - Máte také vyřešeno čištění? Být Vámi najdu někoho, kdo podobný filtr provozuje, a vyptám se ho na první poslední

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 15:14

Proto si píši s Vámi :-) to byl z části žert, ale považuji vás za odborníka alespon co jsem tu četl,  ještě jsem v několika příspěvcích kde jste psal zaznamenal jakousi skepsi z vaší strany k zeolitu můžu se zeptat proč, co se čištění mechanické filtrace týká napadlo mě že nad sítem které slouží u udržení kalů u dna udělám ještě jeden výtok pro odkalení prostoru s pěnovou filtrací no a když jí zmáčknu uvolní nečistoty a já je vypustím to by mohlo jít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 15:25

Zeolit chápu jako jinou formu chemie do jezírka - myšleno v tom smyslu, že dřív, nebo později je ho nutné vyndat a dát nový. Zkrátka pořád do jezírka něco přidáváte. A jako sorbent? Rád bych někdy viděl nějaký nezávislý bilanční rozbor...
S tím čištěním je to dobrá myšlenka. Tyhle doma dělané komorové filtry se totiž obyvkle vyznačují nízkou kulturou obsluhy, takže pokud spácháte cokoli jiného, než pláty fitlrační pěny tupě vhozené do komory, bude to pokrok. 
Ta rada na podívání se k jinému majiteli filtru byla podle mě správná, a bude to pro Vás inspirací, co a jak. Bez ironie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 15:34

Samozřejmě tu radu chápu jako dobře míněnou, bohužel nikoho takového neznám, ještě mě napadla jedna možnost možná jednodušší a to je čištění vzduchem, kde by se do jednotlivých komor pouštěl prudký proud vzduchu ten by vytlačil bordel z filtračního media a ten by se odpustil ale nějakým středovým nebo vrchnim přepadem ven do odpuštěcího potrubí to by bylo mín náročné a elegantnější než si máchat ruce ve špinavé vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 15:42

Rozumím. Z výše uvedeného ale soudím, že jste moc filtrů v činnosti neviděl - a pokud nějaký v chodu uvidíte, ulehčí Vám to vymýšlení řešení, a nasměruje případné návrhy a zlepšení toho Vašeho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 15:48

No tak na živo ne pokud nepočítám městské čističky odpadních vod a tu taky jenom jednu ale důkladně :-) ostatní jen videa na netu, diskuze s Vámi mě nutí myslet a vylepšovat ted se mi docela zalíbil ten nápad na čištění medií pomocí vzduchu a odkalení z jiné úrovně něž spodním odkalováním to by vzhledem k síti nebylo možné co vy na to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 16:05

Ne vše, co se používá na ČOVkách, jde aplikovat i pro jezírka, ale určitě je to přinejmenším inspirativní.
S tím čištěním vzduchem nejsem pevný v kramflecích, OASE tohle řešení nepoužívá. Zkuste zapátrat někde, kde se používá kaldnes, a inspirujte se tam.
Obecně ale jde říci, že výroba takovéhoto zařízení podomácku nebude - na rozdíl od běžného komorového filtru - nic jednoduchého, a nemusí nakonec ani vyjít levněji, než dostupná komerční řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 16:12

no hlavně by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi takto vyrobeným filtrem, teda pokud vyřeším nějak elegantně čištění medií a komerčním řešením, jaký je poměr velikost jezírka verzus velikost filtru je něco tabulkového nebo opět zkušenost, jde to nějak říct, ptam se na jezírko s rybama resp. s koi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 16:16

:) Opravdu potřebujete najít někoho, kdo filtr provozuje a ideálně ho sám postavil. Na otázky, na které se ptáte,  dostanete tolik různých odpovědí, kolika lidí se zeptáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 16:25

Tak uvidím jak ho postavím jestli bude fungovat, ještě mě napadlo umístit přepad mezi přepážkami v předních přepážkách někam do prostřed ale ale přepážku protáhnout do původně předpkládane výšky a zároveň i zachovat výšku původní hladiny ve filtru možná by to většilo účinnost průchodu filtrační hmotou voda by šla od spoda i od vrchu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika