Výroba filtru



host - 195.153 (?)
13.1.2011 15:01

tak jelikož je šest komor bez první vnořené zbývá mi pěk komor na využíti, poslední komoru nepovítám budo sloužit na čerpání vody zpět takže čtyři komory, pokud druhá a třetí komora bude pro mechanickou filtraci a čtvrtá a pátá pro kaldes tedy bakterie myslím že mám vyřešenou mechaniskou fiiltraci třetí komora se může skládat z filtračních hmot několika hustot a další dvě komory na dočištění bakteriemi, mělo by to fungovat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 13:27

Pak tam může být nějaké velmi hrubé nerezové síto, zbytek chytí první komora na mediu. Rychlost průtoku bych ve Vašem případě neřešil, při zvoleném čerpadle bych prostě využil jeho maximální výkon, a počkal, zda čerpadlo nebude rychlejší než průtok skrz filtrační medium.(což uvidíte během pár minut)
Obecné poučky, jak často se má voda skrz prohnat, berte s rezervou, každý výrobce udává číslo, které se mu hodí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 13:31

to je další problém ze kterého mám lehce strach, že nátok do filtru bude menší než výtok ale to by mělo jít pojistit průměrem přítokových potrubí nebo jejich počtem (doufám že se nepletu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 13:42

Pokud tomu tak bude, musíte na stranu výtlaku čerpadla přidat regulační kohout, kterým případně jeho reálný výkon snížíte, a nátok bude stačit výkonu čerpadla. 
Hlavní prvkem, který Vám ale ovlivní tento problém, bude druh a "hydraulický odpor" použitého media. A jsme zase na začátku dikuze :) -viz první příspěvky pana Karla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 14:04

jj, co se naskládámí resp prstvení filtrační peny mám něco vymyšleného, udělat mezi jednotlivými pěnami mezery tím by nemusel být odpor tak velký, ještě se chci zeptat pokud dám do dvou kormo medium něco jako kaldes nebo krky to je asi jedno co, jak velký vliv na funkci má vzduchování, že by jedna komora byla provzdušňovaná a jedna statická

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 14:31

Jestli je jedno, které medium použijete, bych si takhle natvrdo říci nedovolil :)
K funkci vzduchování - obecně bych se přikláněl spíše k tomu ho tam mít. Neprováděli jsme zatím žádný vlastní test, kde bychom si to AB testovali, takže přesná vlastní data změřená nemám. Když už nic, tak alepsoň proud vzduchu pomůže medium mechanicky pročistit.  Z hlediska biochemie filtru mi napadají důvody pro i proti ho přímo ve filtru mít i nemít. Ideální by bylo postavit dvě stejné nádrže a změřit to - nechce to náhodou zkusit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 14:36

myslíte postavit dvě nádrže a zkusit to, to opravdu nechci ještě ani nevím kolik bude stát tahle sranda zrovna to počítám, ale pokud udělám obě varianty jednu prozvdušňovanou a druhou ne tak to vlastně nebude na škodu a bude to jakýsi kompromis, trochu mi vadí že z provzdušnovaného media se neustále uvolnují nešistoty tudíž je musí zachytit další komora, ale zase se v ní více daří bakteriím takže bych tak udělal i složení, první komora prozvdušnovaná tedy první komora s kaldesem a druhá ne do druhé by měla tím pádem téct i voda více obohacená o vzduch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 14:46

Vidíte, sám jste našel důvody pro i proti :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 14:53

No dobře ale pokud to bude v posloupnosti provzdušnované a neprovzdušnované medium (kaldes) tak si myslím že to není špatně protože uvolněné nečistoty z prozdušnované komory zachytí neprovzdušnovaná a voda je baleko bohatší o vzduch než komory před provzdušnováním a i další komory za takže to není kompromis ale ideální kombinace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.1.2011 14:57

Pokud to berete z hlediska mechanické filtrace, pak to smysl dává. Kdyby jste ale měl hned na začátku dobrou mechanickou filtraci, tak by Vás pak trápila "jen" odumřelá biomasa na mediu, a nikoli jemné kaly z nádrže

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 13.1.2011 15:01

tak jelikož je šest komor bez první vnořené zbývá mi pěk komor na využíti, poslední komoru nepovítám budo sloužit na čerpání vody zpět takže čtyři komory, pokud druhá a třetí komora bude pro mechanickou filtraci a čtvrtá a pátá pro kaldes tedy bakterie myslím že mám vyřešenou mechaniskou fiiltraci třetí komora se může skládat z filtračních hmot několika hustot a další dvě komory na dočištění bakteriemi, mělo by to fungovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika